Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 12 éves kislánynak milyen...

Egy 12 éves kislánynak milyen problámja lehet ami miatt öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés

[link]


Szülőként fel lehet ezt dolgozni?


2011. dec. 14. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Lehet, hogy rossz jegyet kapott, vagy rosszat csinált és félt a leszidástól, vagy épp úgy érezte, hogy senki se szereti, még a szülei se. Azt, hogy hogy lehet feldolgozni, nem tudom, még nincs gyerekem. 24/N
2011. dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy másik kislány: [link] Mindenképp szörnyű, bármi is volt az oka.
2011. dec. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Depresszió, meg egy sor rossz esemény elég tud lenni h akár 12 évesen is odáig jusson. :(
2011. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk terrorban tartották a szülei a jegyei miatt. Ha rossz jegyet kapott, verés, szidás, szankciók (durván.) Vagy az osztálytársai szekálták durván, megalázták.. és sehol nem kapott segítséget. A szülei elintézték annyival, hogy gyerekek egymás között megoldják, meg csak húznak téged kislányom, nem komolyan gondolják... A tanárok meg nem tehetnek semmit... Én ezekre tudok gondolni.. Éppen már nem gyerek, de még nem is kamaszként ezek igen frusztráló dolgok tudnak lenni..
2011. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom 12. Az anyjának semmi türelme hozzá, csak ordít vele, és szidja...egy érzékeny kislánynak ennyi bőven elég.
2011. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kicsi voltam, a szüleim rengeteget dolgoztak, nem értek rá velem foglalkozni, hulla fáradtan értek haza, elfelejtették a szülinapom, stb. Azt hittem, nem szeretnek. Az iskolában csúfoltak, mert szemüveges vagyok, ráadásul rém ronda SZTK-s szemüvegem volt. Egyszer kaptam egy 3-ast matematikából, mikor ötödikes voltam. Azt hittem, hogy kész, vége a világnak. Akkor volt a tanév vége és hallottam a rádióban, hogy néhány egyetemista, ill. gimnazista öngyilkos lett, mert nem lett meg egy vizsgájuk, vagy épp megbuktak érettségin. Azt hittem, így életem első hármasával, hogy semmire se leszek képes és, hogy ez a megoldás. Pedig az én szüleim nem álltak a sarkamban, hogy ha 4-esnél rosszabb jegyet viszek haza, akkor irgum-burgum és egyebek. Utána láttam a tévében egy ilyen megelőző jelleggel készített műsorban, hogy az öngyilkosok azt csinálják, hogy összeporítják a gyógyszereket és elkeverik lekvárral. Úgyhogy én is kipróbáltam. Szerencsére csak egy halom vitaminnal, mert a többi el volt zárva, de semmi se lett belőle. Elmondtam anyukámnak, hogy meg fogok halni, mert bevettem egy csomó gyógyszert. Kinevetett, hogy vitaminokat vettem be, nem fogok meghalni. Nem tudott vele mit kezdeni, akkor nem vitték az emberek pszichológushoz a gyerekeket és hasonlók (bár szerintem ez most se általános jelenség). Ráadásul anyám tanár, még csak azt se mondhatom, hogy nem ért a gyerekekhez. De én úgy éreztem, hogy mindenki más gyerekét jobban szereti, mert velük foglalkozik. Lehet, hogy ez most így fatális, és nyilván most azt mondom, hogy nem bánom, hogy akkor nem haltam meg, de nekem ezek elég komoly problémák voltak, amikről senkivel se tudtam beszélni. Viszont a média nélkül szerintem eszembe se jutott volna az öngyilkosság, függetlenül attól, hogy volt öngyilkos a családban (róluk gyerekként nem tudtam). Első voltam.
2011. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kamaszkor tele van krízisekkel. Sajnos olyan világban élünk, hogy már nagyon korán elkezdődik a versengés, a megfelelni akarás, a siker orientálódás a fiatalok körében. Az ifjúság legtöbbjének nincs életcélja, hobbija és nem tud önmagával mit kezdeni, magányosnak és magára maradottnak érzi helyzetét. A gyerekek többsége csonka családban nevelkedik, nem kap elég figyelmet szüleitől.

Persze olyan is biztos van, hogy a szülő mindent megtesz gyermekéért és mégis bekövetkezik a tragédia.

Éppen ezért fontos lenne, ha a szülő azokat az apró jeleket észre venné... /azt mondják az öngyilkosnak elég egy fűszál hogy abba bele tudjon kapaszkodni. Minden erre irányuló szándékot komolyan kell venni, a gyerek kedély állapota is sok mindent elárul. Szóval a szülőnek nagyon résen kell lennie. A cikkben szereplő kislány búcsúlevelet is írt, ez azt jelenti jó előre készült erre a tettre. Szerintem egyik legbrutálisabb elkövetési módot választotta, biztosra ment. Elképzelhető, hogy voltak jelek... amire a szülő nem figyelt fel.

Persze ez az én személyes véleményem.

Egy Anyának a saját gyermeke halálát megélni , főleg ha ilyen tragikus módon következik be, nagyon nehéz és örök nyomot hagy a lelkében. Főleg az az érzés, hogy ha tudtam volna hogy erre készül a gyerek, akkor mit tehettem volna meg annak érdekében, hogy ne következzen be ez a tragédia.

Éppen ezért mint Anya nagyon fontosnak találom, hogy a gyermekeim nevelése már születésük óta elkezdődjön, figyelemben, szeretetben nevelkedjenek. Érezzék, hogy ők a legfontosabbak számomra, megerősítsem őket abban, hogy bármi is történik velük hozzám mindig fordulhatnak, mellettük fogok állni a nehéz időkben is.

2011. dec. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt sose lehet tudni, mindeninek a saját problémája a legnagyobb, és nem lehet tudni hogy kinek mi jkátszódik le a fejében. Feldolgozni nem igazán lehet, cska továbblépn.
2011. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Olvastam a cikket, amit az egyik válaszoló linkelt be. Komolyan mondom tiszta cikki. Megölte magát, hogy a szerveit felhasználják, és ezt csak azután tudták meg, hogy elhamvasztották. Az élet furcsa, kegyetlen iróniája.
2011. dec. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Erre jó a fí relé.Csodálkozott volna ha csak a megszakító csap le.
2011. dec. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!