Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak akkor, hogy ha...

Mit csináljak akkor, hogy ha anyukám mindig megmondja h mit csináljak és szigorú is?

Figyelt kérdés

addig nem mehetek sehova amíg össze nem pakolok a szobámban, ha mondjuk egy könyvet is rosszul rakok vissza abba is beleszól.. :S meg nem aludhatok ott a barátnőmnél sem. de hogyha megkérdezem hogy miért nem?! akkor arra már nem tud mit válaszolni. csak annyit mond hogy "mert nem, mert aludj itthon..stb" diszkóba elszokott engedni néha.. de fesztiválokra viszont egyáltalán nem enged el. Amikor kiskutyát szerettem volna arra is kitalált valami hülyeséget amiért nem kaphattam meg. meg amikor elkészíti reggelit, ebédet, vacsorát akkor állandóan könyörög h menjek enni.. de már 100szor elmondtam neki hogy nem vagyok éhes..ő azért is csak mondja. meg sorolhatnám a hülyeségeit. Úgy elköltöznék itthonról de mivel még csak 17 éves vagyok..így nem tehetem meg. :S sajnos!


egy 17 éves lány.


2009. máj. 21. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
júúúúúúúúújjjjjjjjj de ismerős a helyzet....nállunk is pont ugyan ez van, figyelj én is pontosan ilyen tanácstalan vagyok, anyát sehogy sem lehet vagy csak nagyon nehezen lehet megpuhitani,viszont az én anyám ezzel a szigorral csak azt érte el, hogy direkt valamilyen ürüggyel mindig elmegyek otthonról, de olyankor amikor nincs otthon és hazamegyek mire ő is hazajön...a tiltással csak jobban buzgósít bármire...hát én azt tanácsolnám, hogy egy két hétig legyél jó kislány szerezzél jó jegyeket, takaríts szépen segíts a házimunkában, de ezt mind úgy csináld hogy ez neki is feltűnjön...a barátnődnél való ottalvásra pedig találj ki valamit, pl: a barátnőd szerete neked elmesélni valamit de ez hosszadalmas időbe tellik szóval éjszaka kell, vagy a barátnőd írt egy nagyon jó könyvet és mindenáron szeretné felolvasni csak sajnos ehez is sok idő kell erre jó az este vagy pl: ha neki van olyan tv-je ami neked nincs pl: viva, vagy cool akkor mondd azt hogy a kedvenc énekesed fog este menni benne élőben és az nagyon sokat jelent neked és nem hagyhatod ki!
2009. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez volt, folyton irányítgatni próbált, nem mehettem sehova, hozzánk sem jöhetett senki, csak a könyvet volt szabad bújnom...Elég hamar rájöttem, hogy ez így nekem nagyon nem jó, ezért ált. suli után olyan középiskolába mentem, ami jó messze volt tőlünk, így kolis lettem, de emlékszem, hogy a szobatársaim az első éjszaka sírdogáltak az anyukájuk után, én meg csütörtök este bőgtem el magam, hogy már haza kell menni hétvégére...) Utána leérettségiztem, és eljöttem Egerbe fősulira, ami szintén nincs közel hozzájuk, albis lettem, és mivel messze van, így az első évben csak 2 hetente mentem "haza" 1,5 napra, az már vhogy kibírhatóbb volt. A fősuli 2. évében már csak havonta jártam hozzájuk, utána megismertem a páromat, és most vele élek, 3-4 hét múlva megszületik a kislányunk, és szerencsére "anyuékat" sem láttam már január óta...Csak telefonon beszélünk, párom megoldotta a problémámat, ugyanis anyuval kölcsönösen "kitiltották" egymást...Párom nem megy anyuékhoz, anyu nem jöhet át, én meg boldogan várom a babánkat :D

Ja, a jó kislányos, jó jegyet szerzős, házias dolog nekem nem igazán jött be anno, 1-2 napig engedékenyebbek voltak, de aztán megint kezdték előről, a bőrükből nem tudtak kibújni...

Ha tervezed, hogy tovább tanulsz, esetleg próbáld meg te is a kolit v. albérletet, ha kevesebbet leszel velük kapcsolatban, mindenképp jót fog tenni, rátalálsz a saját világodra, távolról már nem igazán tudnak beleszólni, mit hogy tegyél, és sokkal kiegyensúlyozottabb leszel, ergo később sikeres leszel az életben, míg, ha hagyod, hogy korlátozzanak...:S

2009. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nem lennék a helyetekbe:S én is egy 17éves lány vagyok és az a "baj?" h mindent megengedett már egész korán.Én 3.-os koromba ott aludhattam már a barátnőmnél (persze anyukája jött értünk másnap elvitt suliba stb...)de nálunk ez nagy divat volt az osztályba úgyh anyát könnyen meg lehetett puhítani.Bulizni 14évesen mehettem el elöször de akkor még csak lightosabb helyekre éjjfélre itthon voltam.A barátomnál 15évesen aludhattam elöszőr de elötte is együtt aludtunk már titokban:) (meg elötte már voltunk sátorozni és akkor is gondolták anyuék h együtt alszunk)Igazából ez se annyira jó mert nekem hiányzik az h tiltson egy-két dolgot és sunyiba csinálhassam mert az izgalmasabb:D nekem úgy hiányzik...régen jó volt titokba itt-ott aludni...(amúgy teljesen normális szüleim vannak..)
2009. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
iiistenem hát ez a dolga :D örülj hogy megpróbál megvédeni ez azt jelenti fontos vagy neki de ha nyugodtan elmagyarázod neki mit akarsz csinálni és miért akarod akkor valószínűleg elenged.
2009. jún. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jóh de zerinted ez engemmennyire tud idegesiteni 17 évesden h nem mehetek sehova.:S meg már nagyon sokszor elmagyaráztamneki.. de azért is...
2009. jún. 7. 10:05
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
szia! nálunk ugyanez volt a helyzet, igaz én néha egy-egy fejest, hajtépést is kaptam (még 17-18 évesen is), mit mondjak, nagyon rossz volt. DE talán vigasztal téged is: sztem rendes ember lett belőlem (több diploma, tartós kapcsolat, becsületesség...stb.-ezt nem nagyképsűgből írom, hanem mert sok sajnálatraméltó embert látok magam körül, akikkel nem törődtek a szülők), amit anya nélkül nem érhettem volna el. szóval lehet, hogy anyukád kicsit ,,túlpörög", de sztem csak rendes, sikeres embert akar faragni belőled a maga módján. kitartás, és azt javaslom, ha továbbtanulsz, vmi távolabbi városba jelentkezz majd suliba:)
2009. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Ebben a koromban hasonlóan éreztem, mint te. Egy szikrával sem voltam jobb! Hasonlóan tiltottak. csak jóval később jöttem rá, hogy csak egyszerűen féltettek. Ez az a korosztály, amikor az ember már nem gyerek, de még nem felnőtt. Vagyis érzékeled a kihívásokat, de a bölcsesség még azért hiányzik. Természetesen a tiltások bizonyos részére már nem feltétlen van szükség, ha nem követsz el visszavonhatatlan hibá(ka)t. A választ önmagadnak kell megadnod, hogy képes vagy-e a végtelen szabadsággal bánni (ez a legfontosabb), vagy úgy gondolod, hogy valami nemvárt rossz csak másokkal eshet meg. Tehát képes vagy-e felmérni, hogy nem minden esetben akaratod (terved)szerint történik valami. Nagyon fontos lenne mindezt higgadtan, nem ideges, vagy felfokozott állapotban átgondolni. Mondhatnám, hogy nekem közömbös a te életed, de valószínű, hogy neked nem lesz az. Talán az a jó, ha elgondolkodsz azok érvelésén, akiknek a véleménye nem feltétlen azonos a tiéddel, de mégis valahogy el tudod fogadni (egészséges ellenzék). Ha gondolod írj e-mail-t!

2009. aug. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Elsősorban fogadjál szót. Egyrészt mert az anyád, másrészt mert te, kiskorúként el sem tudod képzelni, hogy ha az ember szereti a rendet, akkor milyen idegesítő egy mindent szanaszéthagyó, nagyszájú, lusta, otromba tinédzsert elviselni. Saját érdekedben remélem, hogy kinövöd. Fesztiválozni pedig a saját jól felfogott érdekedben nem enged el. Kutya - etetni, sétáltatni, gondozni kell. És nem olcsó játék. Nyilván 17 évesen nem tart alkalmasnak rá. Nekem ennyi idősen már három dobermanom volt. Mert tudta anyám, hogy tudok róluk gondoskodni. Ezek ilyen egyszerű dolgok. Majd húsz év múlva matekozz rajta, amikor a te kölköd után kell pakolásznod. Nem egyszer - naponta négyszer, ötször.
2010. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!