Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek a gyerekem túl...

Mit tegyek a gyerekem túl sokat gépezik és ha kikapcsolom a gépet elkezd dühöngni fenyegetni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 31. 18:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

És te most mit csinálsz?! :)

Valami más programot kellene kitalálnod neki. nem tom hány éves a kölköd, de ha tizenéves most kelle befognod a házimunkába, vagy ilyen vacak napokon elővenni valami társast, esetleg még a haverokat is átlehetne hívni hétvégenként, mármint az övéit. de csak szigorúan gép mentesen.illetve megbeszélhetnétek napi 1-2 órát amit beoszthat a nap folyamán gépezésre. Ajánlhatom még a konyhában való sütés-főzést. befoghatnád krumplihámozásra és ha segít kaphat 20 perc internetezést, vagy játékot...

2009. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
az en gyerekem is sokat gepezett,de amiota jo idok vannak kozos programokat szervezunk,setalunk,jatszunk a jatszoteren es ha rossz ido van mar nagyon nem is jut eszebe,vagy ha igen akkor kitalalom hogy rajzoljunk egyutt,melyikunk rajzol szebbet es igy az ido eltelik.
2009. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Hát... lehet, hogy valamit nagyon elszúrtál korábban.

Azért úgy ne kapcsold ki a gépét, hogy ott ül előtte.

Beszéljétek meg, hogy mi a feltétele a gépezésnek, és hogy mikortól meddig ülhet a gép előtt, és mindketten tartsátok be az ígéreteteket.

2009. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Éreztesd vele hogy te vagy az erösebb, és ne hagyd hogy fenyegetözzön. Ha kell akkor 1-2 pofon ilyenkor nem árt.

Én is igy csináltam.

2009. jún. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Mi az, hogy FENYEGETŐZIK? Adnék én neki! Ha nem tanul, nem segít be itthon, akkor nincs gépezés, nem szabad ennyire ráhagyni mindent a gyerekre, fogd sokkal szigorúbban, mert rengeteg bajod lesz vele később!
2009. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Az is hátrány, ha a saját szobájában van a gép, hisz ilyenkor akkor gépezik amikor akar. Hogy ne legyen teljesen "kocka", szerintem itt a jó idő, hétvégékre érdemes programokat szervezni. Akár egy nagy séta, túra, vagy strandolás valamelyik közeli fürdőben vagy nyílt strandon. Ha ilyen helyekre mentek, összebeszélhettek a barátai szüleivel, és esetleg ők is veletek tarthatnak, így a gyereknek is sokkal nagyobb élmény marad. Vagy akár lemehetnének együtt focizni, vagy játszani. Ott lehetnének nálatok pár órára gépezés nélkül... Ha még 11-2 éves, akkor simán le lehet szoktatni az állandó gép előtt ülésről. Később már nehezebb. Egyébként magamról is tudom, és unokahugomról is, hogy ha hirtelen jön valami, ami miatt nem ülhet gép elé az ember, akkor feszült lesz, és ideges (főleg ha találkát beszélt meg valakivel msn-en), ha valami előre megvan beszélve, akkor kevésbé... sőt ha jó programokat sikerül kiagyalni, akkor az sem érdekel, ha hetekig nem ülök gép előtt.
2009. jún. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Eloszor is két nagy pofon!!! Másodszor meg szaba´lyozd be neki hogy egy nap csak ...órát lehet a gépen!!!Vannak más dolgok is amit csinálhat!ès ha sokat dunnyog akkor meg igazuk van azoknak akik azt mondják egy kis HÀZIMUNKA!!!
2009. jún. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
73%
Szia! A lehető legrosszabb dolog, ha emiatt veszekszel vele és még pofon is vágod. A fiad azért gépezik állandóan mert a számítógépes játékok által sikerélményben lehet része, amit a való világban nem kap meg. Gondolom nem jár túl sok különórára és nem sportol vagy zenél. Ezek azok a dolgok, amiket, ha csinálna nem kellene a számítógéphez fordulnia. Ha még fiatal akkor könnyebb leszoktatni róla, elég ha oda figyelsz rá és többet mondod, neki, hogy szereted és elküldöd, valami gitárórára vagy focizni vagy valamilyen külön órára. Ha idősebb mondjuk 13-15 éves akkor már keményebb menet lesz, de akkor is a legfontosabb, hogy ne ordítozz vele, mert amellett, hogy ugyan úgy fog gépezni, még meg is utál, hogy folyton szapulod. Az apukája mit szól mind ehhez? Ugyan is neki is részt kellene venni ebben mert ketten csináltátok.
2009. jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
85%
hello! hát bevallom egy ideig én is ilyen problémával küzdöttem... naponta órákat gépeztem, és sokat is veszekedtem e miatt a szüleimmel. ők is próbálkoztak a többi felhasználó által előttem leírt módszerekkel, de engem egyáltalán nem kötöttek le pl az ilyen közös, szabadtéri programok. és most gondolj bele, ha a fiad tényleg naphosszat a gép előtt ül, akkor teljesen belemerül a világába.nem igazán fogja értékelni ha pl elviszitek kirándulni. itt csak az segíthet, ha határozott vagy. (és itt most nem a pofozkodásra, meg a kiabálásra gondolok.) nekem ezen a bátyám segített(aki mellesleg nem egy számítógép-zseni) be üzemelt a számítógépre egy olyan programot, ami korlátozza a gépezést. tehát beállíthatod hogy hétközbe csak 1 órát gépezhessen, hétvégén meg 2-t. (például) ez úgy működik h a program méri az időt hogy a fiad mennyi ideje gépezik, és az általad megszabott idő(pl 1 óra) után automatikusan kikapcsol. és a gyerek semmit sem tud tenni ellene. elsőre kicsit durván hangozhat, de nekem rengeteget segített. az elején biztos ki fog borulni a fiad, de figyeld meg, egy idő után már az az egy óra gépezés sem fog kelleni neki. szerintem érdemes kipróbálni! a program neve: 'user time control'
2009. jún. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Van egy sorozat,a "Szuperdadus",az ötlete hasonló szituációban a következő volt.

Persze,ezeket a szabályokat feltétlenül beszéld meg a pároddal és a gyerekkel.

Adj neki feladatokat,amiket ha teljesít,perceket kaphat "gépezni".Ez lehet háztartási,tanulási,viselkedési forma.Ha nem teljesíti valamelyiket,visszaveszel az addig megnyert perceiből.Fontos,hogy ne inogj meg,légy következetes!Magyarázd el neki,hogy valószínűleg már netfüggő,és ez nagyon káros!

Nehezen fog beindulni,de meglátod,működik a dolog!

A pofon,üvöltözés nem javít a helyzeten.SOK SIKERT!

2009. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!