Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Könyvet akarok írni de hogy...

Könyvet akarok írni de hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés

imádok regényeket olvasni. elhatároztam hogy én is írni akarok legalább 1 regényt.

nagy terveim vannak az élettel kapcsolatba!

de ezt most el határoztam és amíg nem kezdem el építeni a NAGY jövőmet szeretném meg írni ezt a könyvet.

de mégis miből induljak ki?

valami kamasz regényt akarok írni, esetleg tini regény, valami szerelmes. talán egy napló egy lány szemszögéből! létszíves segítsetek..


2012. febr. 5. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
figyelj ha könyvet akarsz írni és van ihleted akkor magadtól is megtudod csinálni,ne mástól kérdezd hogy csináld mert az már most veszett ügy..eddig írtam 2 mesét,van 2 félig megírt színdarabom,2 félig megírt regényem,sosem kérdeztem hogyan írjam magamtól jött az ötlet
2012. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

hát vannak elképzeléseim. de azok mindig egymásba vágnak. valamit ki találok hozzá kezdenék az írásnak de eszembe jut más és úgy akarom csinálni!

elmondod miről szónak a regényeid?

kézzel vagy géppel írtad?

2012. febr. 5. 17:42
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
ha konyvet akarsz írni azt egyedul csináld ne idegenek segítségét kérd,mert ez azt jelenti nincs hozzá tehetséged,akkor meg mégis mit akarsz?!
2012. febr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Géppel írd, az a tuti.

Ha könyvet szeretnél írni, akkor ihletnek kell jönnie. Úgy nem megy, hogy egyszer csak elkezdesz valamit írni, mert nem lesz jó.

Én is próbálkoztam, de nem ment. Mindig olyan nyálas lett az egész és nem jött be.

Szóval ha van ihlet, akkor van egy jó regény is. :)

2012. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igekötő, ha az ige előtt van egybeírjuk az igével, a mondatot nagy betűvel kezdjük, két ellentétes kötőszót nem használunk egyszerre. Kijelentő mondat végére pontot teszünk. Összetett mondatok írásánál használj vesszőt!
2012. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, egyesekből árad a kedvesség. :))


Harmadik voltam.

2012. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

költészetben is nagyon jó vagyok... van egy füzetem teli versekkel. néhány első versszaka javításra szorul. mert ott még nem volt annyi ihlet.

igazából ott is a szüleimtől, barátimtól kértem témát hogy miről írjak verset. és a második versszakra már dőlt belőlem az ihlet. itt is el kéne kezdeni egy témát, de nem tudom mi. és amikor kész akkor a hibákat átjavítani és kiadatnám :)

2012. febr. 5. 17:50
 8/13 anonim ***** válasza:

mindet megírtam kézzel

egyik mesémet be is gépeltem meg az egyik fél regényem

kisebb koromban írtam sajnos mostanában nincs rá időm,még arra se hogy befejezzem

az egyik regényem fantázia regény,a lényeg hogy van egy fiú aki békét teremt a világban,akkor kitaláltam hozzá egy manó és tündér képző iskolát,az elejét olvasva barátnőm azt mondta hasonlít a harry potterre,pedig abszolút nincs köze hozzá,és hamarabb írtam mielőtt a harry potterről hallottam volna,ennek terveztem még 2 részt,könyvborítót is terveztem hozzájuk,tele van akcíióval,sajnálom hogy nincs időm a másik két részét is megírni,lehet ki is adhatnám :)

az egyik mesém egy kölyök kutyáról szól,aki nagyon különleges,de elszakad az otthonától,és farkasok nevelik fel, 10-11 évesen írtam

akkor a másik regény is fantázia regény,ott egy gonosz varázslótól kell kimenekíteni a főhősnek egy királylányt,kis regény,de aki olvasta azt mondta vicces,és izgalmas fordulatok vannak benne

így elmondva persze hülyeségnek hangzanak,de nem szeretném részletesen leírni miről szólnak,pont azért ha sikerül befejeznem és megpróbálnám kiadni senki se nyúlja le az ötletem :)

az egyik színdarab egy musicalnek készült sajna azt sem fejeztem be de már zenét is írtam hozzá egy-két számot,a másik színdarab egy romantikus vígjáték amiben egy kislány a főszereplő

nagyon jó ha jön az ihlet,de sajnos vannak olyan napok mikor csak azért sem jut az ember eszébe a folytatás,verseim is vannak eddig 8at írtam,az írás valami féle hobbi a többi hobbim között

2012. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
még annyit,hogy a versek azok olyanok hogy ha tényleg van tehetséged akkor minden elolvasásnál jön egy jobb változat,érdemes átírni,és csak akkor tekints késznek egy verset ha az elolvasása után úgy érzed "tökéletes", nem akarsz semmit átírni
2012. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ajánlom Stephen King: Az írásról c. könyvét.
2012. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!