Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam vizipipát szeretne...

A fiam vizipipát szeretne venni. Megengedjem-e neki? Mit tudtok a vizipipáról?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 18:49
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem ne engedd meg neki, most oszinten minek neki az????? Inkabb tanuljon, sportoljon, jarjon konyvtarba, es ne ilyen butasagokon jarjon az agya neki!

En annyit tudok rola csak, mert engemet abszolut hidegen hagy a vizipipa, hogy regebben a drogosok hasznaltak csak, illetve nemelyik orszagban igy dohanyoznak, igy sutik el az unalmas idejuket, viszont manapsag mar elterjedt nagyon, es divatbol hasznaljak a fiatalok.

A te fiadnak is csupan divatbol kellene ez, de ha megkerdezed tole hogy minek, nem tudna ra ertel

mes valaszt adni neked!

Eleg szomoru, hogy a fiatalok koreben a cigi, a drog, a pia es a szex a meno a sport, a konyvtar es a szinhaz helyett.

Ez a vizipipa olyan meno a fiatalok koreben mint egy jo sportcipo, vagy egy markas polo, egy meno mobiltelefon es meg a sok kulsoseg. Te ezeket jobban tudod, hiszen te nevelsz kamaszt, nekem meg kisebb fiam van csak.

Probalj beszelni vele, meggyozni ot hogy ez hulyeseg, es ne engedd meg neki, ne adjal ki ilyenre penzt!

De ha beirod a google-ba hogy vizipipa akkor mindent megtudsz rola!

Esetleg egyutt a fiaddal is nezzetek meg itt a neten hogy miket irnak rola, es akkor nem mondja neked majd azt, hogy ugyanmar anyukam te ezt nem erted!:)

2009. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%
nem értek egyet az előző hölggyel.16 éves voltam,mikor megkaptam a vizipipámat,és sosem füveztem vele.lehet finom,izesitett dohányt kapni,és az,hogy kéthetente "beizzitja" nem lesz káros az egészségére.ugyis meg fogja unni.én is csak az első pár honapban élveztem,és mostmár 4 éve elő sem vettem.ha a fiad elmult már 16,engedd meg neki.legalább öszintén megmondta,mit szeretne,nem a hátad mögött veszi meg dugipénzből.(szerintem neked is tetszene pipa)
2009. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
13%

Na, kedves 19:20-as valaszolo akkor neked is nagy ertelme volt megvenni a pipat. Neked is arra a par honapra mire kellett? Hogy a suliban elmondhasd hogy neked is van. Errol beszeltem, csupan divat semmi mas!

4 eve elo sem vetted, csupan par honapig hasznaltad akkor is kethetente:)

2009. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
78%

Ez attól függ, hogy a fiad 1: hány éves

2: mire szeretné használni

Mert ha ízesített dohányok szívására, az nem káros, jobb, mint a cigaretta. Ha egyéb "élvezeti cikkre" akkor azért inkább ne...

2009. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%
Az első hozzászóló igazán szűklátókörű. Mintha csak kétfajta véglet létezne, a drogos és a múzeumokba járó ember. Nos akkor itt van az én példám 18 éves vagyok, nem kell szépiteni a dolgokat általában legendásak a baráti körben az ivászati szokásaim, próbáltam a drogokat (16 évesen szinte rendszeresen), és persze szoktam vizipipázni is. Emellett több nyelven beszélek, regényeket, verseket irok, sokan nagyon tehetségesnek tartanak. Jó képességű vagyok, rengeteget olvasok, nagy az elitista műveltségem, szinházba, múzeumokba is járok. Nem csak kétféle ember létezik. Én azt mondom örülj neki, hogy a fiad megkérdezett téged, hogy megveheti a vizipipát. Ez azt jelenti, hogy bizalmas közetetek a kapcsolat. Mellesleg akármikor megvehetné egyedül, egy vizipipa nem olyan drága , hogy ne tudja beszerezni. Én tapasztalatból mondom, hogy a szülői tiltás nem vezet jó irányba, sőt inkább csak felbuzditja a fiatalt! Én azt tanácsolom neked, hogy nézz körül a vizipipaeü oldaon (nem biztos, hogy ez a pontos cim, de guglizz rá), itt rengeteg információ van a vizipipáról. A vizipipa egyáltalán nem a drogozásról szól. Mindenkinek szüksége van hetente egy-két alkalommal kikapcsolódni, hogy ki milyen módon teszi, az minenkinek a magánügye! Ja, és azt javaslom olvasd el Csernusnak a Ki nevel a végén cimű könyvét. Nagyon jó könyv, szerintem érdekes, főleg a szülők számára.
2009. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
25%
attól függ sztem h. hány éves én nekem is van mert csak néha azzual too uszni... szóval attól függg h. hány éves...
2009. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
96%

Nem is tudtam,hogy ilyen nagy sláger a vizipipa.

Mi tavaly kaptunk egyet,Tunéziábol ajándékban. Nem rég ki akartam dobni,hogy minek ez nekünk? De még meg van és elteszem a fiamnak,hátha ő is szeretne majd egyet.

2009. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
51%
nekünk is van 20on éves kicsalád vagyunk és szeretem nézegetni a polcomon. amolyan marrókói vagy milyen stilusúan van berendezve... és csak nagyritkán vesszük elő általában a haverok unszolása miatt...Ja és ha nem veszitek meg lehet kifogják közösíteni a srácod, Azért mert moindenkinek van csak neki nincs vagy mert már beharangozta hogy neki lesz azt mégse. Talán csak azt ne engedd neki, hogy a házon kívülre vigye!!!!
2009. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim válasza:
100%

A vízipipa káros, akárki akármit mond. De lehet okosan és mértékkel használni!


Sokkal jobb, ha veszel neki egy vízipipát és mondjuk megengeded neki, hogy amikor Te is otthon vagy pipázzon a barátaival együtt.


Akármit csinálsz, a fiad akkor is fog pipázni. A gyerekek kijárnak a ligetbe, a Margit szigetre, kisebb terekre vagy akárhova, ahol együtt pipáznak. Illetve sok olyan hely van, ahol egész olcsón megtehetik és valójában nem kérik el a személyi igazolványát senkinek...


Szerintem jobb, ha látod kivel és mit csinál a fiad és így még ő is érzi, hogy jófej vagy és partnerként kezeled...

Csak állíts okos szabályokat és tilts semmit, mert annál vonzóbb lesz!


És -bár nem tudom a fiad mennyi idős!?- figyelj oda arra, hogy a vízipipa tényleg VÍZIpipa legyen és ne más esetleg alkoholos itallal töltsék meg a tartályt, mert nem biztos hogy azt szeretnéd, hogy kiüssék magukat.


Igazából nem ilyen rémisztő a dolog, ha megfelelő vízzel és valamilyen finom gyümölcsös dohánnyal használják.



Remélem segítettem valamit...


Üdv,

egy 17 éves pipázós lány :]

2009. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
67%

Én a barátomnak vettem szülinapjára, mondjuk ő akkor kb a 23-at ünnepelte :D


Nincs vele semmi gond, annyira veszélyes, mintha meginna egy capuccinot. :)


Kellemes dolog, mi a barátom szüleivel is vízipipáztunk.

Valóban európai országokban elterjedt mint a fű egyik fogyasztási módszere, de az azért a pipa mentségére szolgáljon, hogy az eredeti vízipipa kultúrához egyáltalán nem tartozik hozzá a fű.


És az is igaz, h sokan újabban csak felvágnak vele, és úgysem használják, de ha így van, majd te elszívogatsz belőle valami kellemes dohányt, és mindenki jól jár :D


Vannak nemdohányzó barátnőim, és ők is nagyon szeretik, mi is elég sokszor elővettük, amíg el nem törtem a kerámiát :/ De majd veszünk újra, és lehet újra pipázni :P


Egy csomag pipa dohányban annyi nikotin van, mint egy szál cigiben, kátrány meg semmi.

Ha veszel neki mindenképp próbáld ki te is. Ha nem jön be, akkor azt is tudni fogod, ha meg megszereted, akkor magadat is meglepted egyben :D:D

2009. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!