Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám elérni hogy a...

Hogyan tudnám elérni hogy a szüleim ne legyenek ennyire szigorúak?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és a nem bírom már elviselni a szüleimet 5-öst kel hazahoznom mindig ha mondjuk becsúszik egy 4-es akkor egy hétig minden étkezés után én mosogatok nincs TV se internet.Most nyáron meg segítenem kell a házimunkába mert ha szünet is van ne lustálkodjak minden nap én mosogatok porszívózok és én nekem kell bevásárolni menni elég messze van a bolt anya kocsival jár de én nekem ugye gyalog kell mert nincs jogsim a biciklit nem szeretem szóval elfelejtettem vajat venni anya azt mondta ha elfelejtettem azonnal menjek vissza mondom fáradt vagyok 2km van kb a bolt és vissza kellet mennem.Egyke vagyok szóval még a testvéremre se számíthatnék hogy álljon mellettem nem is kell mondanom hogy a vaj miatt egy hétig nincs TV meg net.Segítsetek mit tegyek és még nem is írtam le mindent?
2009. júl. 22. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Húh ez nagyon durva. Emlékszem volt egy osztálytársam fiú és ő 3-mast kapott és az anyukája az osztály előtt megverte emiatt. Szerintem ez olyan durva. Nem lennék a helyedben, nagyon rossz lehet. Bocs az offért gözőm sincs mit tudnál tenni. 16/L

Talán közösen megkéne beszélnetek ezt a dolgot mondd el nekik is amit leírtál nekünk.

2009. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Én úgymond sajnállak is meg nem is. :-)

Hidd el,egyszer úgy fogsz ezekre a ˝feladatokra˝ visszagondolni,mint a legjobb dologra,amit anyud tett veled.Most kegyetlen,mert szeretnél szórakozni,bulizni,stb.

Én korán elkerültem otthonról,és nagyon örülök,hogy annak idején sokat kellett anyumnak segítenem,mert most jól elboldogulok egyedül.Nem vagyok elveszett,tehetetlen.


Próbálj meg beszélni erről anyuddal.Mond meg neki,hogy ugyan szívesen segítesz neki,hisz neki sincs más segítsége,azért néha engedjen egy kicsit lazulni.Próba szerencse,de lásd ennek a jó oldalát is.

Ez egy olyan fa,melynek csak később lesz gyümölcse.

Mindenesetre nagyon rendes tőled,hogy ennyit segítesz.Én büszke lennék rád!

2009. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Az persze már túlzás, hogy négyesért bűntetés jár. Főleg, hogy házimunka a bűntetés. Meg ha elfelejtesz valamit a boltból akkor nincs Tv stb. Azok fucsa dolgok. Talán nagyon finoman, de beszélhetnél erről szüleiddel. Esetleg ha több hajlandóságot mutatsz, visszamész a boltba, talán nem lenne bűntetés.


De a házimunkába ebben a korban már amúgy is be kell segíteni, mosogatás, boltba lemenni, stb. Ez teljesen normális, próbáld meg az ő szemszögükből nézni, hogy szükségük van a segítségedre, neked sok időd is van most jelenleg. Talán mindannyian máshogy látnátok, ha te szívesen segítenél, és anyukád nem bűntetésből várná el a segítséget, hanem azért, mert a család tagja vagy, és elég idős ahhoz, hogy részt vegyél a "munkában".

Próbáld meg szívesen megtenni ezeket a dolgokat, és írj listát mielőtt mész, akkor nem felejted el, mit kell venni :o)

2009. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Hát ezt én már zsarnokságnak hivom!Hát nem irigyellek!Nem tudod nekik azt mondani,hogy ezt már nem birod?Nekem is van négy gyerekem,de sose tudtam elég szigorú lenni velük.Nekik nem bünti a nettől,tvtől vagy bármitől való eltiltás!Én ha valamit szeretnék,akkor megkérem őket és szivesen megteszik!Sőt,ha elfelejtenek valamit,akkor maguktól visszamennek a boltba,de nem kell 2km-t gyalogolni,az is igaz!Hát ülj le az anyukáddal és mond meg neki,hogy otthon szivesen besegitessz,de a boltrészt vállalja át,mert tényleg az ő feneke alatt van autó és nem neked kéne cipekedni!Hát sajnállak,az már biztos!!!

Beszélj velük,nem vagy már kislány!A büntik is nagyon szigorúak!!!Ezt is hozd fel nekik!Találjanak ki jobbat!

2009. júl. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Javult-e július óta a helyzeted? Szerintem is ez már zsarnokság, bár aszüleid biztosan nagyon szeretnek téged, a maguk módján. Beszélgess velük, nyílj meg nekik!! Más út nincs, csak ha meggyőzöd őket ész érvekkel!
2009. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
91%

Szia.

Hát az én szüleim sem engednek meg mindent. Bár nem ennyire szigorúak(kopogjam le), de nálunk is van néha ilyen takarításos dolog. Egyébként pechem van, mert én vagyok a legidősebb így olyan "jó" nekem, hogy folyton nekem kell engedni a kisebbeknek. Így jó ha marad valami nekem is... :P

Persze jó néha tesómtól kunyizni csokit meg egyebeket, na meg utána nekem is kell adni XD

No, de a válaszra visszatérve, egyet értek abban, hogy beszéld meg a szüleiddel. Talán ha szépen elmondod nekik, hogy mi bánt akkor megértenek. Én is csak ennyit tudok tanácsolni. Szerintem ez segíteni fog... :))

2009. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

gondolom anyukád sem néz egy hétig tv-t ha valamit elfelejt, ugye? sjtem, hogy nem

és gondolom gyalog megy a boltba, ugye? kocsival

irtakozzon be anyukád vmilyen suliba, nyelvtanfolyamra, de olyanra ahol vizsgázni kell, aztán ha az eredménye rosszabb mint 90%, verd el egy bottal

2009. okt. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!