Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Apám mért ilyen "sóher"? -...

Apám mért ilyen "sóher"? - Pedig nem vagyunk rossz anyagi helyzetbe.

Figyelt kérdés
Pl.: Ha szeretnék valamit mondjuk egy táskát gyűjtsek rá, ez eddig teljesen normális csakhogy havi 1ezer forintot kapok, illetve van ilyen pontozás hogy x feladatér ennyi pont jár (a pontra lehet 20szoros , 50szeres, 100zoros szorzót szerezni, de hogy hányszoros lesz azt ő dönti el tehát ha pl.: csokira kell az 20szoros de ha könyvre az 100szoros) Most tönkre ment a bringám és azt akarja hogy a felét fizessem ki (11ezer forintot kell kifizetnem) !!!!!!????? Ezt apszolút nem értem. Ilyen kis "fizetéssel legalább egy fél évig tart ezt összegyűjteni úgy hogy nem vehetek semmi mást... Kérlek tanácsoljatok valamit!
2009. júl. 24. 20:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
kérj anyukádtól,meny el nyári munkára
2009. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Anyámat apám rábeszélte erre és ő sem enged. Én már rég mentem volna nyári munkára csak az a baj hogy 14 éves vagyok
2009. júl. 24. 21:06
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Apukád gondolom a pénz értékére akar rávezetni. Azt akarja, hogy értékeld, amid van, tanuld meg, hogy mindenért meg kell dolgozni. Ez nagyon jó, én is meg szeretném tanítani erre a gyerekeimet.

Ahogy én látom, abból amit leírtál, most talán túllőtt a célon. Szerintem mond el neki nyugodtan, hogy nem tudod honnan teremtsd elő a pénzt és kérd, hogy segítsen ebben. Ne a pénzt kérd, hanem tanácsot, ötletet, hogy hogyan teremthetnéd elő. És ha lehet ne légy számonkérő. Ha éretten állsz hozzá, akkor látni fogja, hogy elérte a célját és valószínüleg segítőkész lesz. Sok sikert!

2009. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. júl. 24. 21:12
 5/19 anonim válasza:
83%
Az én apukám is ilyen. Én 15 éves vagyok, és szerintem igaza van előttem szólónak. Arra akar rávezetni, hogy nem kell megvenni minden hülyeséget, hanem normálisabb dolgokra kéne költeni, mint pl. a bicikli megjavítása, és a könyvek.Azok a kis p*csák, akik műkörmökre, meg ilyen meg olyan playboyos meg márkás cuccra költenek 20.000 ftokat, azok olyanok is lesznek, és a jövőben nem lesz majd normális életük, amikor már nem a szüleik zsebelik őket. Egyszer hálát fogsz adni, hogy ilyen sóher apud volt.
2009. júl. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen teljesen igazad van csak az a baj hogy így sehova se tudok elmenni... Holnap mennék barátaimmal órfűre és ki kell fizetnem a buszjegyet meg a belépőt csakhogy nincs miből...
2009. júl. 25. 22:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi ha megsértelek nem áll szándékomba:

Én 13 éves lány vagyok és nem kapok ennyi pénzt anyuéktól "csak" azt amit én keresek meg.Elmegyek dolgozni,anyuékhoz eladom a cuccaimat a neten,kutyátsétáltatok stb...És szerintem apukád csak azt akarja,hogy ne,hogy azt hidd,hogy van pénzetek ez azt jelenti,hogy Te neked mindent megvesz vagyis érezd,hogy neki mennyit kell érted fizetni és feltud mérni magadnak legyen valami "tudásod" a pénzhet vagy,hogy mondjam..magyarul megtudj állni a saját lábadon.És én egyet értek vele gondolj bele ha mindent amit mondasz Ő megvesz neked aztnán nagy leszel ,felnőtt milesz?Mész apuhoz.?Nekünk nincs pénzünk szóval én magamtól adom a pénzemet anyuéknak amit összeszedek,sőt én etettem ,viszem orvoshoz az állatokat ami nem olcsó ja egy oltás volt most 3000 ft a kutyámnak 1600 a macskának és ezért 1 hónapot dolgoztam.Szeretnél egy táskát gyűjts rá?Hát ha én szeretnék egy táskát azt mondom anyunak,hogy anya dolgozgatok neked,hogy legyen táskám?Mivel tudom ,hogy milyen nehéz nekik,reszi,gáz,adók stb... és akkor még én is menjek oda,hogy ez kell meg az kell?És gondolom azt a bickilit nem apud tette tönkre és mivel nem ő tette tönkre így nem fog kifizetni 22 ft-ott te is fizess valamennyit bele.Szóval érts meg nekik milyen és nem akarják,hogy felnőtt korodban kis esetlen legyél aki NEM BECSÜLI meg a pénzt.

Ajánlom: a teszvesz.hu-t azon néhány kinőtt vagy megunt cuccodat eladhatod abból is jön a pénz .Én pl most szereztem 5 ezer forintot mert eladtam egy táskát amit anyutól vettem meg :) .


Szia!

2009. júl. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

ha nekem egy nagyobb dologért csak fél évet kellene gyűlytenem boldog ember lennék

én 4,5 évig gyűjtöttem egy xbox360 arcadera


14/f

2009. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő kritikákat. Az utolsó előttinek üzenem hogy ez nagyon dícséretes.:)
2009. júl. 26. 23:02
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Jónak tűnik ez a rendszer, bár komolyabban belegondolva nevetséges.

Dicséretes, hogy apukád a pénz értékére akar nevelni, de azért kellene gondolkodnia egy kicsit. A zsebpénzből vegyen a gyerek újságot, könyvet, CDt, gyűjtsön egy felsőre, ha megtetszik neki, meg mit tudom én. De ilyet, hogy elromlik a gyerek biciklije és apuka a gyerekkel akarja kifizettetni a felét? Mikor jut el odáig, hogy a kiporciózott pénzedből kell majd ruhát, füzetet meg tízórait venned? Szerintem túlzás. Biztos jó ötlet, de kicsit mintha elszállna vele. Lehet neki fel sem tűnik.


A másik verzió az, ha te tehetsz arról, hogy a bringád tönkrement, akkor nem csoda, hogy kifizetteti veled a felét, hadd érezd, hogy milyen súlya van a dolognak, legalább legközelebb figyelsz a dolgaidra.


De, hogy pontosan, hogy is volt, azt mi nem tudjuk.

2009. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!