Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan viselkedjem kisebb...

Hogyan viselkedjem kisebb testvéreimmel hogy szót fogadjanak?

Figyelt kérdés

15 éves elmúltam. Anyu és apu dolgozik egész nap, ezért nekem kell felügyelnem 14 éves húgomat és 11 éves öcsémet. Mind a kettő nagyon makacs, és amikor jó tanácsokat akarok nekik adni, arra is azt hiszik, hogy rosszat akarok. Néha nem bírom, a házimunka meg az egyebek mellett, és sírógörcsöt kapok. Nem fogadnak szót, amikor nézem a tv-t elkapcsolják. Néha csúnya szavakat vágok a fejükhöz, de ez csak az idegesség miatt van. Nemsokára elkerülök itthonról, és szeretném ha úgy gondolnának rám mint a nővérükre, akit várnak majd haza, és nem egy gonosz mostohára!

Mindenki véleményre, tanácsára, tapasztalatára kíváncsi lennék.

Egy tanácstalan lány


2009. júl. 25. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A veszekedés,ordibálás és csúnya szavak használata nem vezet sehova.Inkább beszélj velük,mondd el nekik,hogy nagyon nehéz neked,hogy a házimunkát megcsináld és közben rájuk is figyelj!Ha valami jót csinálnak dicsérd meg őket,ha rosszat mondd meg nekik,hogy ilyet legközelebb ne csináljanak.Szerintem a húgod már igazén segíthetne Neked,hiszen 14 éves.

Legyél mindig higgadt,türelmes,ne hagyd,hogy felidegesítsenek!

Remélem tudtam egy kicsit segíteni,bár én nem vagyok ilyen helyzetben,de én ezt tenném!

14/L

2009. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szüleid tudnak csak segíteni. Egyértelművé kell tenniük a tesóid előtt, hogy Te vagy a főnök, ha nincsenek itthon. Egy beszélgetés keretében el kell ezt mondaniuk a tesóidnak úgy, hogy te is jelen vagy.
2009. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szüleiddel beszéld meg,hogy segítsenek ők is a házimunkában!Ők is nagyok már,el tudnak látni 1-2 feladatot!Rakják rendbe a szobát,a húgod mosogasson,az öcséd törölgessen!Közben hallgassatok zenét és még mókázhattok is!Az milyen dolog,hogy ilyen nagy gyerekek tombolnak,te meg 1 évvel idősebb vagy és láss el minden ház körüli teendőt?
2009. júl. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!