Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor és hogyan világosítanád...

Mikor és hogyan világosítanád fel a gyermekedet?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy hány éves korban "kellene" ezt megtenni egy lánygyermeknél, és mit és hogyan mondanátok erről a témáról?
2012. szept. 9. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
olyan 7-8 éves korban beszélnék neki menstruációról,szexről,az ő szintjéhez mérten,
2012. szept. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megérte rá, amikor már egy kicsit is érdekli a téma. Én vennék neki egy könyvet ami erről szól tiniknek és megmondanám ha van kérdésed nyugodtan kérdez.
2012. szept. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Pont ez a dilemmám, hogy hogyan lehet elmagyarázni ezt a témát egy 8 éves szinten? Ti mit mondanátok?

2012. szept. 9. 23:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

hááátt


a nagylányom 8 éves a fiam 5 éves volt mikor terhes lettem a kicsivel érdekelte mi történik így elmeséltem neki az ö szintjükön

a nagylányom most 11 éves az osztályban már 2 lánynak is van mensije így ők is mesélgettek ezt azt

és én is folyamatában mondogatom neki


konkrétan olyan h nya akkor üljünk le és beszéljük meg olyan nem volt

inkább csepegtetem az infót és helyre rakom amit bent a suliban megtudd :-)

egyenlőre a sex nem téma inkább a majdani testi változások és pár apróság

az majd kicsit később 2-3 év múlva

2012. szept. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt folyamatosan a legjobb. Óvodásan még csak finoman válaszolni a kérdésekre "honnan lesz a kisbaba-az anyuka hasában fejlődik, míg elég nagy lesz ahhoz, hogy kijöjjön. Honnan jön ki-az anyuka puncijából, ezért van minden lánynak puncija" stb. Mindig a kérdéseinek megfelelően kell válaszolni, nem többet, mint amire kíváncsi. 5-6 évesen már jöhet a mese a sejtről, ami minden hónapban megérik, és ha nem termékenyül meg (az apuka magja által), akkor minden hónapban távozik egy kis vérzéssel, ezért menstruálnak a nagylányok, és ha ő is nagy lesz, ő is havonta vérezni fog. Persze hamarosan jönnek a hogy kerül apa magja be anya hasába, ilyenkor szemrebbenés nélkül azt mondom, hogy az apa fütyije pont beleillik anya puncijába, úgy. Én magam óvodásan már mindent tudtam (a szex részét is), amire szükségem is volt, mert 9 évesen megjött. Szerintem minél később történik meg, annál biztosabb, hogy a lányzó mindent tud a barátnők által, esetleg rosszul, és a beszélgetés inkább kínos...
2012. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlott szakirodalom 3 éves kortól:

*****

(1975 óta kapható magyar nyelven:))

Ha ez az alapismeret óvodás korban megvan, ezt már csak bővítgetni kell később....

Viszont gyakori, hogy s szülők le vannak maradva nehány brossúrával, azért már "bezzeg a mi időnkben" - ami az 1970-es évek volt - az osztályban 6.-ban már közkézen forogtak a szexújságok, tehát ha a szülő 12 éves kor felett akar szexuális felvilágosítást tartani, az már biztosan elkésett vele.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. szept. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem is egy könyv segítségével a legkönnyebb, mintegy közös beszédtémát ad, vezeti a gondolataid, és megadja az alap szókincset, hangulatot. Válassz egy neked tetszőt és olvasgassátok együtt. Nem elég egy alkalom, és nem kell azonnal végezni vele. Ez egy folyamat, légy nyitott. Segítsd, hogy átlássa, mi fog vele történni nemsokára, esetleg ha érdekli, élőben is megnézhet egy betétet, elképzelheti, hogyan kell a bugyiba belerakni, stb. 8 évesen már közel van az eseményekhez, főleg manapság... 9 évesen már van akinek megjött a baráti körünkben.
2012. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szexről is normálisan kéne beszélgetni a gyerekkel, mint bármi másról... nem kéne hogy ez valami különös dolog legyen amiről nem szabad nyíltan beszélni.
2012. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
A legjobb az lenne, ha már óvodás kortól válaszolnának a szülők a gyerekek éppen aktuális kérdéseire, de mindig őszintén és nyíltan!!!
2012. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

komolyan?Könyvvel?Ha az én anyám hazaállítana valami " Nagylányos" könyvvel,szétröhögném az agyam(14 vagyok).

Úgy emlékszem,hogy már ovis koromban tudtam egy-két dolgot.pl. a baba az anyuka hasából jön..stb.Meg hogy elkezdtem gondolkozni,hogy a lányoknak "gödrük" van,a fiúknak meg ilyen "kiálló valamilyük",akkor mi lenne,ha ezt összeraknánk?!:D Asszem elsőben mesélte el a barátnőm részletesen,hogy mi az a szex.aztán olyan 9 éves koromban anyu is(csikóhalakkal példázva.xd).A menstruációra már nem emlékszem.Az mindig olyan természetes volt,hogy anyánál van tampon,és havonta kell neki használni.De pontosan kb. 10 éves koromra tudtam meg,hogy hogy is működik belűről a test,miért vérzünk.Szóval legfeljebb 12 éves korukra már MINDENT tudnak a lányok(asszem bioszból is tanulják,tehát helyes információkat kapnak):)Sok szerencsét a felvilágosítással,figyelj rá,hogy ne vidd túlzásba,és ha érzed,hogy ez a lányodnak nagyon kínos,ne erőltesd:)

2012. szept. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!