Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Éjszakai pillangó lett a...

Guc24 kérdése:

Éjszakai pillangó lett a hugomból (18 éves)?

Figyelt kérdés

Lehetséges, h a problémás gyerekekhez kellene sorolnom a következő kérdésemet?

A sztorim röviden:

Én egy 24 nővér vagyok, van egy 18 éves hugom, h az elején tiszta legyen.Az a problémánk(családdal együtt)h nem ismeri a nem szót.Bármit megtesz amihez kedve tartja.Nem jár iskolába csk hébe hóba amikor eszébe jut.Itthonról lopja a pént, bankártyát titokban elveszi és visszarakja ha nem figyel anyám.

volt egy hosszabb kapcsolata(több éves)egy sráccal de egyéb okok miatt szétmentek és most megbolondult teljesen.Idősebb pénzes fiu ,,barátai,, vannak.élvezi h játszhatja a fejét előttük.Hétközbe is elmegy este itthon sem alszik.csak magával foglalkozik.de tényleg.És mire kell neki a sok lové?drogozik?honnan vegyem észre?

Mi a megoldás?

én nem tudok és nem is akarok vele beszélni.én sokkal szigorubban voltam fogva mint ő.nagyon nem az én világom.nekem is voltak dolgaim de ez már nekem sok.

apám külföldön dolgozik így még ez is közrjátszik.

Valakinek hasonló horro sztori? Valami megoldás(ha van rá)



#problémáskamasz
2012. okt. 1. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Bankkártya kódváltoztatás, és nem elmondani neki.

2. Beszélgessetek el vele mindannyian, ha nem használ, megvonni tőle mindent amit eddig kapott. (nem mostok rá, nem főztök rá, csak az alapvető dolgokat kapja meg)

3. Ha nem használ, kérjétek meg, hogy hagyja el a házat. Ha más nem, ez észhez kell hogy térítse.


Neveljétek meg, csak azért mert ő már 18, nem csinálhat azt amit akar, amíg ti gondoskodtok róla. NEVELÉS, ha még nem késő...

2012. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Véleményem szerint már megnevelni nem lehet ha nem akar akkor úgy sem fog megváltozni de közel sem biztos, hogy nem akar. Nos szerintem beszélned kell vele a tetvéred ismered és mivel a nővére vagy felnéz rád (legalább is én felnézek rájuk). Hiányzik neki a korlát az igazi szigor feszegeti a határokat mert fel akarja hívni magára a figyelmet, ha viszont odafigyeltek és szóltok neki akkor viszont még inkább fogja csinálni már csak azért is mert meg van tiltva és meg akarja mutatni hogy bár vágyik az odafigyelésre és szeretetre Ö már felnőtt... ezt nehéz elmagyaráznom remélem valamennyit azért értesz belőle. én azt tanácsolnám, hogy szakítsd ki a felszínes kapcsolataiból legyél te a legjobb barátnője éreztesd vele, hogy szereted és hogy elfogadod olyannak amilyen (később változni fog) hívd magaddal hívd el magaddal akkor is mikor a barátaiddal vagytok férkőzz a bizalmába ne ronts rá azzal, hogy ez rossz és ne csináld mikor mát érzi, hogy szereted akkor már nagy hatással lehetsz rá. Remélem tudtam valami olyat írni ami hasznodra/hasznotokra válik. Sok sikert :)
2012. okt. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

1. Változtassátok meg a bankkártya PIN-kódját.

2. Ne adjatok neki pénzt! Vegyetek a családi keresetnek egy kulcsos vagy számzáras dobozt. Abból aztán nem szedi ki :)

Mivel elmúlt 18, mondhatjátok azt, hogy vagy megváltozik, vagy kiteszitek a kapun. De komolyan.

2012. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Gertli válasza:

onnan tudod hogy ha drogozik: karikás a szeme,nagyon flegma mindenkivel,kifehéredik a bőre,mindig fáradt meg ezek...

(én csak onnan tudom h én is ........-tam

2012. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gertli válasza:
én csak cigiztem am. de mondták már h milyen vagy drog után meg már láttam is
2012. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, ott a vívódás benned, hogy "beköpjed-e" vagy sem.

Ha úgy tesztek, mintha semmi nem történne, nem vesztek tudomást a problémáról, akkor az súlyosbodni fog.

Azt tanácsolom, hogy négyszemközt figyelmeztesd az anyukádat a gyanúdról, váltsatok olyan bankkártyára, amivel csak PIN-kóddal lehet vásárolni / javasold, hogy előzetes figyelmeztetés nélkül változtassa meg a PIN-kódot (ha bejelenti, akkor még ha megkaparintja a húgod, le is nullázhatja), és semmilyen indokkal ne árulja el készpénzt ne hagyjon elől.

Dugja el a kártyát, de a húgod úgyis kutatni fog, ha nagy a baj. esetleg meg kell kérdezni a bankban, hogy lehetséges-e az, hogy a mágnescsík és a szél között fúrtok egy lyukat a kártyán, és lakatoltok (így nem lehet észrevétlenül használni, nem tudja az automatába betenni, és a boltban sem lehet lehúzni.


Ha valamire kap pénzt (pl. vásárlás, fillérre számoltassátok el (nyugta).

A java munka az anyukádé, nem mondhatod meg neki, hogyan kezelje a bajt, de fontos, hogy figyelmeztesd. Sok szülő nem képes észre venni a jeleket, és ha látja is, nem akarja elhinni, képtelen vele szembesülni. Ekkor célszerű megkérni, hogy kérjen banki kivonatot és ellenőrizze a kiadásokat.


Én magam sem tudom, hogy mi lenne a helyes. Kutakodás, balhé nem oldja meg a problémát, de az sem, ha nem vesztek tudomást róla. Lehet, hogy nem is drogozik, vagy ha igen, nem otthon, és a cuccot nem is otthon tartja.

Előzetesen kérjen az anyukád nevelési tanácsadótól vagy ilyesmitől véleményt.

A youtube-on elég sok Csernus szöveg van fent, de ő is olvashat.

2012. okt. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A következetesség is nagyon fontos. Fontos, hogy az anyukád a játékszabályokat ne változtassa meg állandóan, mert akkor azt soha nem fogja tisztelni a lánya. Ha valamiért büntetést ígér, akkor állnia kell a szavát.

Azonban hangsúlyozom, a nevelés, és a többi az anyukád feladata. Te csak akkor "csaphatsz", ha téged is veszélyeztet, vagy a te dolgaidhoz nyúl (pl. lop, kölcsönvesz engedély nélkül).

2012. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A játékszabályok nem módosulnak.

Sajnos már odáig fajult a story, hogy a család ékszereit is ellopja. semmi megbánás, egy fikarcnyi lelkiismeretfurdalás nincsen benne. Milyen ember az ilyen?! Lakásból is ki van tiltva de ez nem normális dolog.

Régen jóban voltunk, de rá nézni sem akarok.nagyon nem az én világom amiben ő mozog..sajnos kiell mondjam gyúlölöm(a .de valahol sajnálom, mégis a testvérem.de meglopott!buszon elmegyünk egymás mellett ha találkozunk)

Csa az én csládom ennyire elátkozott???

van valaki aki ilyen cipőben jár??????????????

2012. okt. 25. 21:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Jól tettétek, hogy kitiltottátok. Valószínűleg drogos, és ilyenkor sok mást is ellopott volna. Már régen nem ő az, akit a testvérednek mondhatsz. Remélem, hamarosan mégis belátja, hogy zsákutcában van, és visszafordul. Alighanem neki is ezzel a könyörtelen lépéssel tettétek a legjobbat.

HA nem becsüli meg azt amit kap (bizalom, otthon, család nem is érdemli meg. Majd megbecsüli akkor, amikor érzi, a hiányát.

Cicege

2012. okt. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!