Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen velem apukám?

Miért ilyen velem apukám?

Figyelt kérdés

Tudom elég sok az ilyen kérdés,de remélem erre is fogok olyan választ kapni ami igaz.

Kezdem az elején egy 13 éves lány vagyok,nem pasizok,nem iszok,nem bulizok,tanulok most hagytam ki 2 évet az álltalánosból,mert megyek középiskolába.De a lényeg:

Apukám mindenért piszkál.Most augusztusban nem volt olyan nap,hogy ne ORDÍTSON velem,tudom elviselhetetlen vagyok,utáljon ha kell,de ordibáljon velem mindenért pl.:

Tegnap összepakoltam nagyon szépen a konyhát csillogot minden és utána főzött,persze nem pakol el magaután mert az hogy nézne már ki??ÉS akkor ma egész nyáron vettem a bátorságot mivel beteg vagyok,lázas voltam reggel fél tizenegyig aludni hazajön és torok szagatdávól ordít velem,hogy milyen egy paraszt vagyok,hogy még a konyhát se tudom összepakolni,na hát akkor pattantam ki az ágyból és pakoltam a konyhát meg kiterigettem-->tudom ennyi elvárható tőlem,magamtól is mindig megcsinálom,de miért kell RÖGTÖN ordítani velem?utána meg meg se köszöni..!

Meg az a baj,hogy itthon voltam,jó erre akor holnapra megbeszéltem egy találkozót,erre apu mondja reggel,hogy KÖTELEZŐ mennem velük xy helyre,erre mondtam,hogy de én és rávágja,hogy nem kell megmagyarázni mindent.Jó lemondtam a találkámat.Elhiszem,hogy mindent ebben a korban túl dramatizálok ,de kicsit lehetne megértőbb és nem mindenért röktön ordíbálni vele, meg semmit se megköszöni.Ha nem megyek sehova hanme az egész lakást összepakolom amíg ANYA dolgozik,akkor is talál valamit amiért ordíbálhat mondjuk miért nem megyek sehova??Ha meg elmegyek itthonról akor meg:Ha már nem vagy itthon legalább össze porszívozhatnál ha meg mind a kettőt megcsinálom akkor is van valami baja.Nem szeretnék regényt írni.De a lényeg:EGy miért csinálja?

2.SAJNOS érzékeny vagyok és ilyeneket rögtön elkezdek sírni ,mert már meguntam,hogy ez van,ezen próbálok változtatni,de nem tudom visszatartani ezért is sokat szokott b*sztatni.Ne írjátok légyszíves,hogy beszéljem meg vele,mert nem lehet vele leülni beszélni.Ja egyébként tegnap is hajnalba jöttek valahogy haza ,mert kocsmába volt,ívott,meccsre jár stb.. mikor nincsen pénzünk,de Ő megteheti,de mi anyuval maradjunk k*ssba->ezt anyu mondta.

Annyira zavar már,hogy néha nem szeretek hazajönni,mert nincs kedvem hallgatni,hogy ezt-azt csináld,de egy paraszt vagy és ilyenek.Egyébként nagyon szeretem meg tisztelem Őket,hisz anya dolgozik ,hogy én boldog legyek,és tudom,hogy én örüljek,hogy van fedél a fejem fölött.De mit tudok tenni ez ügyben?LEgalább,hogy ne bőgjem el magam??


2009. aug. 19. 14:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat kicsit hosszú lett,de már muszáj volt leírnom is.

Köszönöm aki elolvasta és segít Nekem.Tudom sokan nem fognak velem egyet érteni,de nem baj.Ja és én tettem fel a kérdést ,hogy anyukám örül-e neki?Nem tudom ezt lekell-e írni ,de nemrég vagyok fent az oldlaon nemudom :S

2009. aug. 19. 14:38
 2/13 anonim ***** válasza:

Elözször is anyukáddal kell leülnöd ezt megbeszélni.Lehet apukád azért kiabál mert stresszes,estleg nem úgy menek a dolgok ahogyan kellene.

Ùgy veszem ki,hogy csak anyuka´d dolgozik??

az elég nagy baj.Szüleidnek kell megoldaniuk a problémát,megbeszélniük.

sajnálom,hogy ilyen az életed,biztosan javulni fog,ha beszéltek erröl.

2009. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát nem egyszerű egy ilyen nagy probléma egy 13 éves lánynak. Én talán megkérdezném tőle hogy miért csinálja ezt. Lehet nem kapsz tőle választ , de legalább megpróbáltad.És anyukád? Ő mit mond erre ? Ő nem tud vele beszélni? Biztos vagyok benne hogy te vagy az aki nem tehet arról hogy ilyen és szívből kívánom hogy rendeződj az életetek.
2009. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Van egy cégünk(nem mondom milyen hol stb..)

De ott anyu dolgozik,apu meg úgy rendezi a napját ahogy akarja.Mikor pici voltam akkor velem nem ordíbált.Apu alapból ilyen,hogy gyorsan felmérgeli magát utána lehigad és mintha semmi se történt volna.De most betöltöttem a 13-mat-->június elejéb,azóta tényleg minden nap azt hallgatom,hogy valami baja van.Anyu már sokszor kiosztotta miatta,akkor vagy visszaordíbált apu vagy elgondolkozott magán.Csak tudjátok olyan sz*r ,hogy Ő neki mindent szabad ha hibázik természetes->tényleg az mivel mindenki hibázik,de csak az neki a természetes mikor ő hibázik.Nem tudom anyu hogy bírja ki.18 éves koruk óta házasok.Meg ha apu is jól ébred akkor olyan kedves,de ha rossz lábbal,akkor senkinek s elegyen már jó kedve ezt anyu nagyon jól tudja kezelni,de én.Mert én nagyon szeretem őt tényleg,de miért csinálja ezt?Köszönöm az eddigi válaszokat.

2009. aug. 19. 14:52
 5/13 anonim ***** válasza:

szia hát lehet hogy azért ilyen apukád mert valami nemjó a melóba vagy pedig nem álltok jól anyagilag, a bnőm apukája is ilyen hogy ordibál mert nincs elég pénz meg nem keres sokat. Hogy ne sírj,beszélgess anyukáddal jókat meg barátaiddal msnen h már nem enged el apud. akkor majd megnyugszol,meg nézz meséket én attól megnyugszok :$ meg vicces meséket is nézek ha szomorú vagyok..Happy Tree Friends-et .. mond meg anyudnak h beszéljen apuddal h ne legyen veled ilyen :/ nem tudok mást mondani

16l

2009. aug. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már írtam,hogy beszélt vele még tatám is(apu apukája).De csak velünk ordíbál mással semmi.Vol olyan ,hogy ordított nagyon ordítás közbe csörgött a telefonja felvette,éstök kedvesen mondja,persze megyek 2 perc ott vagyok.Aztán felöltözik hozzánk se szól azt becsapja az ajtót utána ha még időbe jön haza,nem vagytok éhesek?Kértek pizzát?Stb.. szóval,mintha semmi se történt volna.Pedig egyálltalán nincs itthon "befogva",hogy nem mehet el sehova,nem ihat néha egy kicsit,nem kell takarítania,főzznie.Csak anyu megsszokna neki jegyezni,és akkor összepakol főzz,de még az se lehet,hogy nem érzi,jól magát itthon.:'(
2009. aug. 20. 09:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia az én apukám is hasonló, bár ő nem enyire durva, de közel van hozá. egyébként én is 13 vagyok. Én egyébként a kezdetektől sírtam egyszerűen nem tudtam visszatartani muszály volt. De mostanra már csak lenyelem nem tudok vele mit csináli. Szóval nem tudom te h vagy vele, tudom nehéz elviselni de valahogy próbáld meg. Szia :)
2009. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amit mondtál, a telefon, (két perc és ott vagyok v mi) abból nekem az jöt le egyből hogy szerintem apud megcsalja anyudat és ezér tis veszekszik veletek. nagyon sajnálom.
2009. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szia. sokan mondják h jajj biztos csak stresszel meg minden de..ha folyton anyukád dolgozik, ő meg akkor megy haza amikor akar, akkor szerintem nem az a típus aki folyton dolgozik, hogy a családja minél jobban meg tudjon élni. :S tehát nem is nagyon lehet oka arra, hogy idegeskedjen->kiabáljon veled. más tini még a saját szobáját se tartja rendben, nem hogy folyton csillogóra nyalja a lakást(ami amúgy nem is egy tini dolga). mindenképpen anyuddal kellene beszélned, mert ezt te se fogod sokáig bírni ép idegekkel. :S
2009. nov. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
1 éve hasonló dolgon mentem keresztül,csak nekem rosszabb volt a helyzetem...ez mindegy...de ha anyuddal beszélsz lehet el kéne vinnie pszihológushoz h. fel tudd dolgozni normálisan a dolgokat---> tehát ne sírj mikor ez + az van. Én már magamba fordultam,persze a külvilágnak mutatom h. minden okés, de nagyon érzékeny ember lettem....talán túlságosan is.Mielőtt valaki támadna,nem vagyok Emos! Lényeg a lényeg előzd meg! (: Sok sikert!!
2009. dec. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!