Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit vegyek egy 13 éves lány...

Mit vegyek egy 13 éves lány szülinapjára?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 14:01
1 2
 1/14 anonim válasza:
96%
Én is annyi vagyok! És én aminek örülnék: smink cuccok, könyvek, ruhák, vagy a legbeváltabb módszer: a pénz!!! Így nem ronthatod el, hisz azt vesz belőle amire vágyik!
2009. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

-Ha érdekli a sminkelés vegyél neki sminket,vagy sminkről szóló könyvet.(én ennek nagyon örülnék)Ha kis csomagot szeretnél összeállítani neki,szerintem kezdetnek egy szempillaspirál+szájfény+bézs/gyöngyházfényű körömlakk pont elég:)

-Ha szeret olvasni valami érdekes könyvet.

-Ha szereti a lányos cuccokat vegyél neki egy szép nyakláncot/karkötőt/fülbevalót vagy kellemes,fiatalos parfümöt.

-Egy szép toll hozzá illő jegyzetfüzettel.(sulikezdés miatt pont jókor jön)

-Ha szereti a szoba díszeket vehetsz neki porcelán babát(pár ezer forintért lehet kapni),vagy mécsestartót,füstölőt.Nekem vannak porcelánbabáim is,mécsestartóim is,mert nekem ezek nagyon tetszenek;)



Ha végképp nincs ötleted állíts össze egy kis csomagot:

Egy szép toll jegyzetfüzettel,egy mécsestartó és egy tábla csoki.

Vagy:

Füstölő tartó 1-2 finom illatú füstölővel,1-2 halvány árnyalatú körömlakk,vagy szempillaspirál.

Vagy:

Egy könyv,kulcstartó/porcelánbaba/mécsestartó.


Ezeket mind tapasztalatból írtam,én ezeknek nagyon örülnék:D

Remélem tudtam segíteni!

14/L

2009. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ te kije is vagy a megajándékozottnak...Én a számítógépes kütyüknek örülök, vagy valami sporttal kapcsolatosnak..De a füstölő is jó ötlet.
2009. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
92%
Szerintem leginkább attól függ a válasz, hogy milyen a lány, akinek ajándékot szeretnél adni. Mondjuk, ha tiszta feketében jár és kemény zenét hallgat, akkor egy általa kedvelt koncert-jegy például szuper lehet, vagy poszter a bandáról. Ha van valami különleges hobbija, természetjárás (ehhez túrista-térképet ajánlanék), vagy épp gyűjt valamit (akkor abból valami különleges darabot) vagy ha trendi szeret lenni, akkor egy smink/stílus tanácsadást adnék neki, ha szeret olvasni, akkor színház-jegyet a kedvenc könyvéből készült darabra. Ha szeret kreatívkodni, akkor ehhez egy alapkészletet vagy épp tanfolyamot ajánlanék. Ha főzni szeret, akkor csini kötényt szakácskönyvvel... Sok sikert!
2009. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

ilyen korba a lányok 2 külön csoporba tartoznak... az 1ik fele úgy viselkedik, mint 1 13éves, és még gyerek, esetleg lázadozik, és a másik fele már nagyon felnöttnek érzi magát és pl aktív szexuális életet él... ( mondjuk a szülő még akkor is az 1. nek hiszi a lányát, ha már 12 éves kora óta...)

Ha a lánynak van valami hobbija akkor nyert ügye vana z embernek, mert akkor 1 ahhoz kapcsolódó dolgot vesz, vagy ha ő is abba a csoportba tartozik, aki az aktuális divatos tinisztárokért rajong, akkor sincs nehéz dolga az embernek, mert a gyerek már biztos jelezte, h neki tetszik pl a Hanna MOntana vagy a HSM akkor lehet, h 1 azzal kapcsolatos dolognak örülne... de h a szülő szíve se vérezzen akkor valami hasznos dolog is lehet 1ben pl füzet tolltartó vagy akármi manapság minden szöszre nyomtatnak ilyet... igen a sminkszer érdekes ajándék lehet ilyen korra, és ha a gyerek elfogadja az anyukát, mint olyan embert, akivel lehet klasz dolgokat csinálni és a gyerek nem érzi magát túl önnelánónak akkor pl az anyuka sminkelési tippeket is adhat a gyereknek... ( így ügyesebb lessz, és rá lehet nevelni h ízlésesen sminkeljen...ha eljön az ideje, h ne csak játékból), és persze az anyuka is jól jár vele, mert akkor a gyerek nem titokba fogja az anyuka dolgait elszedni, és azt hazsnálni, esetleg véletlenül tönkretenni..., persze az ajándék nagymértékben függ a gyerektől, h lányos, vagy fiús, szereti a gyerekesebb dolgokat vagy inkább a felnöttesebb dolgokat... És ha pl nem szeret olvasni, akkor nem kell pl mindíg könyvvel bombázni... de ha mégsi könyvet vesz neki az ember akkor olyat, ami érdekli vagy ami kedvet csinál az olvasáshoz...

2009. szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%
SZempillaspirál, műszempilla, pink körömlakk, bézs szájfény, hello kitty-s, playboy os dolgok, nagy napszemcsi, vagy kérdezd megtőle, mit szeretne. Ha rövid a haja, akk hajhosszabbítás.
2009. szept. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az "apró" sminkek pl. szempillaspirál, fénylakk, szájfény, stb. teljesen jó, viszont a műszempilla, meg a hajhosszabítás még korai lehet. Ismerek egy lányt, aki a 12. szülinapjára szájfeltöltést kapott az anyjától "ajándékba"... Meg is kérdeztem a csajt, hogy jövőre mellplasztikát kapsz? -.-" Na mindegy. A másik dolog a kozmetikus, szőrtelenítés, körmös, stb. Szerintem ezek nagy részét házilag is meg lehet csinálni. A lányod valószínűleg nem fogja később úgy érezni,hogy bármit megtehet, mert biztos megengeded neki és többek közt pénzt is spórolsz vele. Én a körmeimet máig utálom ha szivárványszínű, csillogós, kisköves, akármicsodás, mert tudtam, hogy azt a körmös tudja a legszebben,alapból nem nagyon tetszik és amúgy is rövidek a körmeim. Én máig itthon alkotgatom a körmeimet, mert sokszor még élvezem is, amikor meg nincs túl jó kedvem, akkor lekenem egy színtelen lakkal és másnap megcsinálom. xD Na erről ennyit. Az a lényeg, hogy a korának és az ízlésének megfelelő ajándékot válassz! :)
2010. febr. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Én 13 éves lány vagyok. Álltalában könyveket ruhákat, sminkeket kapok, de szerintem egy idő után ez már túl snassz. Én a legjobban a pénznek szoktam örülni, de nem azért, mert mindenem a pénz, hanem azért mert egyrészt imádok vásárolni, másrészt pedig 13 évesen kezdtem el érdeklődni a magassarkúk, a bulizós cuccok iránt. Amiket valljuk be nem szívesen vesz meg minden szülő a gyerekének.

De ha mondjuk pénzt kapok akkor előfordulhat, hogy a szülő könnyebben beleegyezik az ilyen dolgokba, mivel mégis csak a gyerek pénze és azt arra költi amire szeretné. Persze azért vannak határok.

A másik lehetőség, az hogy a gyerek gyűjt valamire, én például laptopra, de van aki telefonra, cipőre, táskára, és más 21. századi dilire, amihez bármikor jóljön az hogy valakitől pénzt kap az ember.

Amúgy álltalában 5000Ft értékben szoktam pénzt kapni.

Szóval én a pénzre szavazok.

Amúgy ez a pénz összeg egy vásárlási utalvány is lehet a gyerek kedvnc boltjába.

2010. febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Egy Converse cipő. Ha már engem leszarnak a szüleim (13 vagyok én is).
2010. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
én pl. nem vagyok az a tipikus csajos lány.pl utálom a rózsaszínt és playboy-os cuccokat
2010. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!