Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 17 éves kamasz fiam nem...

A 17 éves kamasz fiam nem akar tanulni mindenből. Nektek is van hasonló problémátok?

Figyelt kérdés
A fiam 11.-es és tovább szeretne tanulni a BME-re villamosmérnöknek. Úgy látom, hogy mivel macerás neki minden tantárgyból jól teljesíteni, csak matekból és fizikából akar tanulni, és minden más tantárgyat hanyagol. Azt gondolja, hogy elég ez a két tantárgy, majd duplázik, van egy középfokú angol nyelvvizsgája, és ez így elég is lesz. Így viszont magyarból, németből, médiából megjelent a bizonyítványban a kettes... Állandóan, napi szinten veszekedünk, hogy ez szerintem kevés lesz az egyetemhez, és ha fel is veszik, ha már most gondot okoz a többi tantárgyból jól teljesíteni, akkor mi lesz az egyetemen, ott sem kettőből kell tanulni... Szerintetek hagyjam rá, vagy készüljek ki miatta állandóan?

2013. febr. 13. 13:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért az sem mindegy, hogy az ottani tárgyai érdeklik is majd, míg a német és a média pont hidegen hagyja! Azt gondolom, mint minden problémában, itt is megoldás a kompromisszum. Mondd, hogy ha min. 3-as lesz mindenből végül, egyetlen szót sem hall tőled többet. Amúgy meg ha nem veszik fel elsőre, akkor elmegy egy évet dolgozni! Szerintem tisztázd ezt, és utána hagyd rá a felkészülést! Amit ő veszíthet, az egy év az életéből, a _saját_, esetlegesen rossz döntései miatt, amit te veszíthetsz, az a jó kapcsolatod a fiaddal, ha most túlzásba esel, és túlfélted, bármennyire is úgy érzed, hogy igazad van! N28
2013. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az elsö elég jó ötletet adott.


èn még amit tennék, hogy elkezdenék vele tanulni. vagy is venném a fáradságot és törit, magyart, németet hetente 1x megnézném mit tanultak, és elkezdenék róla beszélgetni vele. Ami jó, hogy ehhez még egy egyszerü ember is ért, csak el kell olvasnod ami a könyvben van.


Bizony lesz az egyetemen is olyan tantárgy ami nem szeretem lesz, és meg kell tanulnia.

2013. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem pedig jól dönt a fiú! Ezt tanárként mondom. Jobb, ha csak arra a két tárgyra koncentrál, mert akkor jobbak lesznek az eredményeire! Az egyetemen pedig csak ez a két tárgy van olymódon, hogy a matematikának és a fizikának is a villamosmérnököknek fontos részeit tanítják. Igaz, van még programozás is, de annak sok köze van a fentiekhez. Én nagyon örülnék a helyedben!
2013. febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat: "jobbak lesznek az eredményei"
2013. febr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Mond meg neki, hogy 2-es érettségivel nem veszik fel sehova. Független attól, hogy nem fontos tárgy és, hogy duplázhat.

Egyébként milyen személyiség? Hamar túl teszi a bukáson magát? /pl ha nem sikerül neki valami/

Ha igen utána hagyd rá. Minket /tesómmal/ úgy neveltek, hogy érezzük mikor elég. Ha megbukunk nekünk szégyen

2013. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem kellene mindenből jól teljesítenie. Matek, magyar töri+idegen nyel, meg az ő esetében fizika, ebből érettségizik, ebből számítanak a jegyek. Nézzétek meg a felvi-n a pontszámító kalkulátort. A többi tantárgyból elég a 2.-es is, a felvételi szempontjából. A többi már csak presztizs.
2013. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az érettségi tantárgyakból nem akarom elfogadni a kettest, mert úgy gondolom, hogy ezekből még másfél év múlva egy érettségi vizsgán teljesíteni kell, és ha nem tanulja őket, akkor az érettségi szünet kevés lesz irodalomból, nyelvtanból, töriből a 4 év anyagát megtanulni és nagy pofára esés lenne megbukni érettségin. A 8 osztályt végig kikérdeztem, középiskolában már "csak" szúrópróba szerűen, de most az a baj, hogy azt sem akarja, mert akkor ugyebár meg kéne tanulni az anyagot... No nem baj, nem adom fel, most azt találtam ki, hogy ha szüksége van pénzre, akkor fel kell mondania bizonyos tantárgyakat

2013. febr. 14. 09:24
 8/19 A kérdező kommentje:

folyt.

és ha tudja, kap pénzt. Nem biztos, h jó megoldás, de nincs jobb ötletem.

2013. febr. 14. 09:25
 9/19 A kérdező kommentje:
Azt nem gondolom, hogy el fog menni dolgozni, mert ha nem veszik fel a BME-re, akkor felveszik máshova, villamosmérnököt máshol is képeznek, csak nem tud a bátya után menni, álmai egyetemére....
2013. febr. 14. 09:28
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A tanár vagyok. Hát akkor azt javaslom, hogy irodalomból, magyarból meg történelemből törekedjen a hármasra, hiszen ezek az érettségi tárgyak. A többiből viszont, ami nem érettségi tárgy, bőven elég a kettes.
2013. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!