Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14-15-16éves gyerekeitek mit,...

14-15-16éves gyerekeitek mit, mennyit és milyen időközönként segít otthon?

Figyelt kérdés
Szülők és gyermekek válaszát egyaránt várom!Légyszi a kort és nemet írjátok oda,hogy hány éves a gyerek.És ezzel meg vagytok elégedve,hogy annyit segítenek?
2009. szept. 7. 17:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Huu:D Nekem anya egyfolytában "piszkál" (szépszóval:D) hogy segítsek már mertnem csinálok itthon semmit. Hát nem tudom..pedig szoktam néha mosogatni,vagy ha megkér úgy porszívózni felmosni ilyesmi. De bezzeg ha csinálok valamit,azt sose veszi észre. Meg neki nem jó ahogy felmosok mert szerinte nincs normálisan felmosva... Meg néha segítek neki panírozni ilyesmi,de még az se jó neki ahogy felverem a tojást. Akkor csinálja ő..


16L

2009. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Mikor mennyit!

De ahogy szokták mondani!:

Első feladatod a tanulás!

16/f

2009. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

hja dettó. Nálunk is tök ugyanez van x) én is 16/L

Annyi különbség mégis van h mivel anyum dolgozik, nincs ideje a rendrakásra meg takarításra, mosásra, szal azokat én csinálom ha van időm és előfordul h vasalok is, szóval sztem ezek min. 15 éves kortól rábízhatók egy gyerekre, sőt 12-13-tól is )

2009. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
utolsó vagy, eza "tökugyanez, dettó" az első hozzászólóra vonatkozik :)
2009. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

nem értem...nekem is ilyenek a szüleim.

Pl.:nyáron rengetegszer mosogattam,mert anyumék dolgoznak és ne maradjon ott estig a sok mosatlan főleg ha beleszárad nehezebb elmosni.Felporszívóztam,port töröltem,felsöpörtem,felmostam,ha nem volt anyumnak ideje főzni akkor főztem én.Kedveskedtem anyumnak és csináltam neki keksztekercset.Hétvégén segítettem neki főzni,krumplit pucolni,panírozni.Amikor mondtam neki csak azt mondta h ne segítsek neki mert nem akar konyhát takarítani...Hát ha ő így áll hozzá akkor én mit csináljak??ott hagytam,hogy csinálja meg egyedül.Egyszer nekiálltam rengeteg tiszta ruhát kivasaltam,erre anyum azt mondta h jó hogy bemelegítettem a lakást...meg sem köszönte...


Értelmét nem látom annak,hogy segítsek,hiába segítek nem veszik észre,mindenben csak a hibát keresik.Apum pedig mindig azt mondja,hogy sosem segítek semmit...végül is nyáron is "alig" csináltam vmit...:(


Köszi mindenkinek a választ!

14/L

2009. szept. 7. 18:04
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező! velem is ugyan ez a helyzet, csak én fél évvel fiatalabb vagyok :D

egész nyáron (!) én főztem. úgy hogy korábban max. havonta egy rántottát csináltam és kész. nyáron egyedül (!) csodálatosan megtanultam főzni. Egy kisebb baki volt, hogy a konyharuha meggyulladt. Na, azért kaptam a lecseszést, viszont a majdnem 90 napnyi főzésért, és az ezzel járó dolgokért (mosogatás, konyha felmosása <-- szintén minden nap!) egy "de ügyes vagy"-ot nem kaptam. vagy köszönömöt. a tesóm szobáját is hetente 2x teljesen! kitakarítottam, mert ő mindent előlhagy, mert "majd még játszik vele", meg ha beleborul a joghurt az ágyába, akkor is csak eszik tovább... na most el tod képzelni mekkora mocsok volt ott 3-4 nap alatt. a nappalit, anyuék szobáját is hetente porszívóztam, portöröltem. de semmi. a konyhát-előszobát kifestettem, azért lettem megdícsérve a nyáron... és ennyi. szinte mindent megcsináltam anyu helyett. vagyis csak vasalni nem vasaltam. de azon kívül mindent!!

2009. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

ja, és a saját szobámat meg nem festhetem ki :S pedig még a festéket is megvettem volna, de nekik az "túl macerás". pedig csak 10 perc, míg mindent a szoba közepére tolunk. vagy ha nem akarnak, hívok barátokat. de akkor sem engedik :S mielött az gondolnád, hogy elrontottam a festést, nem, nem így van. esetleg képet is tudnék küldeni :)

meg most azt tervezem hogy az íróasztalom környékére új bútort kérek, de úgysem egyeznek bele, ezért már nekiálltam a pénzkeresésnek (ja, suli alatt...) és én veszem meg a polcot, függönyöket. én szinte teljesen önellátó lettem

2009. szept. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Hát én jóval idősebb vagyok nálatok (29),és egy pici 5 hónapos kisfiam van.De ha ilyen ügyes lesz mint ti,én tutira megdícsérem majd! :-) Sajnos a szülők el vannak nagyon foglalva a munkával,pénzkereséssel,magukkal stb. így nem marad energiájuk a gyerekekre.Úgy gondolják,hogy már nagyok vagytok,és el tudjátok ezeket a feladatokat látni.Pedig mindenkinek fontos,hogy megdícsérjék,és elismerjék a munkáját.Biztos vagyok benne,hogy mindenkit nagyon szeret apu/anyu,csak elfoglaltak!Így én mint egy anyuka most itt mindenkit nagyon megdícsérek!Legalább ennyi...legyen nagyon szép estétek! :-D

2009. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

utolsónak:

igen,sokat dolgoznak a szüleim,meg mellette itthon is egy csomó mindenre gondolni kell.Elmenni bevásárolni,megbeszélni papámmal hogy hétvégén melyik nap jöhet hozzánk ebédre(mióta mama meghalt hétvégén 1x nálunk,1x nagynénéméknél ebédel,hogy legalább akkor ne egyen egyedül)

Én ezt meg is értem,sok mindenre kell gondolniuk,de ha vmit elfelejtek megcsinálni akkor rögtön ordibálnak,de ha egy csomó mindent megcsinálok észre sem veszik.Sőt,most már alapvető dolog lassan,hogy én mindent megcsinálok itthon:(

2009. szept. 7. 19:02
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen igazad van,és én éppen nektek adtam igazat!Én nem így fogok működni a gyerekemmel,mert ez nagyon nem szép dolog...:-(
2009. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!