Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el neki, hogy én...

Hogy mondjam el neki, hogy én már megváltoztam és hagyjon békén? Mit csináljak, ha zsarol?

Figyelt kérdés

A volt legjobb barátnőm elmebeteg.Nincs róla papírja,de tuti,hogy nem normális.A gimibe ő volt a "népszerű lány" és akkor volt végzős,amikor én elsős.Jóban lettünk és elmondta,hogy szerinte lehetnék az "utóda".Először azt hittem,hogy poénkodik,de kiderült,hogy nem.Tisztára olyan lettem,mint ő.Folyton együtt jártunk bulizni,vásárolni.Felnéztem rá,mert szinte az összes pasi megnézte és ő ezt kihasználta(a legjobb helyekre járt velük,drága ajándékokat kapott tőlük,stb),ha vele voltam,akkor rám is figyeltek.Ráadásul a suliba is jóban lettem sok mindenkivel és a barátnőm megtanított arra,hogy kell elérni,hogy megírják helyettem az "okosak" a dolgozatokat és így a suliba sem voltak gondok.Idővel egyre durvább dolgokra vett rá és teljesen megváltoztam.Kihasználtam mindenkit,csak bulizni és aludni akartam.Tavaly nyárig a legjobb barátnők voltunk,de a nyár végén csinált valami szörnyűséget és akkor elegem lett.Megszakítottam vele minden kapcsolatot és szeptemberben próbáltam normálisan elkezdeni a sulit.Rendeződött az életem és most csak a továbbtanulásra koncentrálok.De felbukkant megint és azt mondta,hogy volt fél évem a depizésre,vissza akarja kapni a legjobb barátnőjét.Elmondtam neki,hogy megváltoztam és már nem olyan akarok lenni,mint egy kitartott prosti.

De nem hiszi el,azt akarja,hogy olyan legyen minden,mint régen volt.Azt mondta,hogy ha nem megyek el vele szombaton bulizni,akkor elmondja a szüleimnek,hogy milyen az "igazi énem"(vagyis az,amelyik akkor jön elő,ha sokáig vagyok vele).

Nem tudom,hogy mit tegyek...17,L



2013. febr. 26. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj! Ha megzsarol, nem mész el, és elmondja a szüleidnek, mit ér el vele? A szüleid látják hogy milyen vagy most, hogy komoly vagy, nem akarsz vele menni sehova, és ahogy itt írod, ha ilyen stílusban adja elő majd a szüleidnek amit akar, akkor még szerintem hinni sem fognak neki. Ha megkérdeznek, elmondod hogy jó barátnők voltatok, próbáltad utánozni, de rájöttél hogy butaságokat csinál, és inkább megszakítottad vele a kapcsolatot. Még büszkék is lesznek rád talán a szüleid.

Ne hagyd magad!

2013. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De valószínű,hogy van valami képe vagy videója is.Csak úgy nem mondana ilyet...

Ráadásul elég durva dolgokat is csináltam és nem örülnék,ha ezekről tudna a családom.Most jó a kapcsolatom velük és nem akarom elszúrni.

2013. febr. 26. 21:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
legyél erős, és ne ijedj meg! Ne menj el vele, mert abból csak a baj lesz... Beszélj anyuddal, mond el neki, hogy mi történt régen, és szégyelled az egészet, éppen ezért kérsz segítséget. Megváltoztál, az a lényeg, nem az amiket elkövettél
2013. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Értelek, hidd el. Annak idején én is csináltam butaságokat, nem is kicsiket sokszor, de nem ez a lényeg. 32 éves családanyaként már inkább az anyukád szemével nézem a dolgokat, és én annak örülnék, ha a lányom nemet mondana erre a szombati bulira, és ha a barátnő előállna valamivel, elmondaná nekem hogy mi volt régen, és hogy gondolkodik most. A te anyukád is biztos hogy így szeretné, és örülne hogy most milyen vagy.

Egyébként meg: Amelyik kutya ugat, az nem harap!

2013. febr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet hogy kicsit sok gossip girl-t néztél?:D abban ugyanis van egy pontosan ugyanilyen eset....
2013. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj el vele, mert annak jó vége nem lesz. Amikor nyugodtak, állj ki a szüleid elé, és afféle felkészítésként mondd el, hogy régen próbáltad őt utánozni, meg minden, de mára már megbántad, elszégyellted, megkomoyodtá és sajnálod. Ha ki lehet velük jönni, biztos megértik. És ezek után akkor sem lesz kolosszális tragédia talán, ha valami előkerül.
2013. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!