Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jogosan szeretnék iskolát...

Jogosan szeretnék iskolát váltani?

Figyelt kérdés

19 éves làny vagyok. Még 1 èvem van hàtra a gimiből (11.-es vagyok), mert nyelvi előkèszìtőbe megyek. Eddig szerettem a sulit (csak az ofőmet nem, mert kifogott magànak, de 1 éve elment szülni. Az új ofőmet nagyon szeretem, mindenben segít, nagyon jò indulatù). A tanàrokkal nem nagyon van gond, mert aranyosak, de van pàr, aki 'nem normàlis' (ùj magyar tanàrt kapott idén az osztàly. Tanulási nehèzségeim vannak, többlet idő jàrna dolgozatokkor, de nem foglalkozik vele, pedig ő a fejlesztőpedagògusom. Félèvkor meg is buktatott).


Ebben a tanévben sokat hiànyoztam (migrénes vagyok, olyan szinten, hogy a fél oldalam lezsibbad, nem tuodok beszélni sem. Nagyon szörnyű. Màr ott tartok, hogy elmegyek pszcihiàterhez kivizsgàltatàsra, hogy legalàbb gyògyszert adjon).


Nem bírom elviselni az osztàlyomat. A suli legproblémàsabb osztàlyàba sikerült bekerülnöm (a tanárok nem bírnak velünk, nagyon rossz az osztâly nagy szàzaléka, 4 èv alatt csak egy osztàlytàrsamat tanàcsoltàk el, eddig mindig, 'mindenki' kapott 'ùj esélyt'). Nem bírom elviselni, hogy azok az osztàlytàrsaim, akik eddig a baràtnőim voltak, megvàltoztak. Egész délelőtt visítanak, alpàri mòdon viselkednek (az egyik làny utàn màr köpködnek, a màsiknak iskolai szinten 'híre van', még a tanàrok közt is, hogy egy tanàrra ràmászott). Minden hètvégén eljàrnak bulizni, inni (lehet, velem van a baj, hogy nem bírom toleràlni őket...)


Arra gondoltam, hogy sokkal jobb lenne, ha àtmennék esti gimibe (rettenetesek a reggelek és a délelőttök). Hetente két, vagy hàrom délutàn kellene csak bemennem, és ugyan olyan érettsègit ad, mint bàrmely màs gimi (ràadàsul megszabadulnék a mostani környezetemtől).


Màsik: nagy àlmom, hogy ràdiòban dolgozzak (ùgy érzem, jò ùton haladok, 3 éve 'önkénteskedek' a megyei ràdiònàl, 2 éve egy kisebb ràdiòban műsort vezetek, de a suli miatt abba kellett hagynom). Ìgy több időm jutna a ràdiò(k)ra is.


Rossz ötlet?

19l (evangélikus! gimn.)



2013. márc. 3. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet lenne. :)
2013. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen , a esti gimi is érettségit ad, de ha tovább akarsz tanulni nem biztos, hogy ugyanazt a tudást megadja, mint a mostani gimid.

És azért fura, hogy senki nem jó neked.

Nem biztos, hogy máshol jobb lesz.

2013. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy erre az évre magántanulónak is megérné elmenni. Ugyanúgy levizsgáznál a tanáraidnál, akik ezek szerint nagyjából rendesek. Ofőddel szerintem beszélj erről egyébként.
2013. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jól hangzik. ahogy mondták, nem biztos hogy ugyan olyan tudást ad egy esti gimi, mint egy normális. Én megpróbálnám, minden esetre azért figyelj magadra hogy ne lustulj nagyon el :D
2013. márc. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

JJAJAJ!!! NEM SZABAD PSZICHIÁTERHEZ MENNI!!Tessék elmenni és csináltatni CT-T,VAGY MRI-T!Ebből még baj lehet!Nagyon vigyázz!Ennyire nem szabad még a migrénnek sem kijönni.

Amúgy válts sulit,igen.

2013. máj. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!