Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha kamaszlányotok (15) fülében meglátnátok egy 7 miliméteres fültágítót?

Figyelt kérdés

2013. márc. 31. 00:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem örülnék mert pontosan tudom, hogy 10. év múlva ö neki nem fog tetszeni, és költheti a pénzét plasztikára.
2013. márc. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Rányomnék egy Tuto lakatot! :-)

Én is 15 éves voltam, amikor kilövettem az orrom. Azóta is hordom a piercinget (28 vagyok), nem bántam meg. Természetesen szülői engedély nélkül csináltattam meg. Sajnos ezzel már nem tudsz mit csinálni, csak elfogadni. Próbáld meg lebeszélni a nagyobb tágításról, mert az már tuti, hogy nem visszafordítható folyamat. Ja, és a fertőzéseket is említsd meg neki! Ne mutasd felé a haragod, ne zavard büntetésbe, a határait feszegeti. Ha veszekedsz vele, akkor nem fog bízni benned és lehet, hogy ennél rosszabb dolgokat művel a hátad mögött. Beszélgess el vele, hogy miért csináltatta meg, mit szeretne kifejezni vele, miért akarja megváltoztatni a külsejét.

2013. márc. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
1%
Szívinfarktust kapnék,de velem nem fordulhatna elő ilyen
2013. márc. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó azért a kettő között számomra nagyon nagy különbség van.
2013. márc. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
Elgondolkodnék rajta hogy hol rontottam el. Kivetetném vele, kapna 2 nap pofont és egy jó kis szobafogsággal is megszórnám. Arrol nem beszélve hogy közölném vele hogy eljátszotta a bizalmamat és amig vissza nem szerzi, addig reggel fölkel elmegy a suliba onnan egyenesen hazajön tanul és a házimunkába is besegìt. Hétvégén is lehet tanulni....
2013. márc. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
nagy*
2013. márc. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
15%

Sok mindent eltűrök, de nálam a fültágító az, ami túlmegy az elfogadhatóság határán. Én is azzal kezdeném, hogy belegondolnék, hogy hol rontottam el a kapcsolatunkat, hogy ezt nem beszélte meg előtte velem.

Utána pedig elkezdődne a büntetés, kizárólag a kötelező alapellátást kapná, tápláló étel de édesség nélkül, tanszerek, ruházkodás - de nem márkás cucc hanem a kínai minőség, semmi okostelefon, számítógépezés (csak ha iskolai munkához kell), semmi különóra.

2013. márc. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Nem az a legnagyobb gond hogy megcsináltatta, hanem az hogy az engedélyem nélkül tette. Azonnal kivetetném vele és valami bünti is járna, mondjuk nem kapna zsebpénzt, nem mehetne sehova.
2013. márc. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Valami nagyon nincs rendjén a közted és a lányod közötti kapcsolatban.

És megtudnám kérdezni a lányodtól, hogy mégis hányas az IQ-ja, mert ilyen egy értelmes ember nem csinál!

Rövidre fogva pedig hogy miért is csinálja: gondolom nem tetszik neki a "rendszer" nem tetszik neki a saját élete.

És erre értelmes, és konstruktív megoldást nem képes kiötleni; helyette ilyen ostoba dolgokkal játssza dacost és lázadozik a külvilág ellen.

És mellesleg ha van neki pár hasonló szőrű haverja, akkor mindez még afféle összekötő kapocs is lehet feléjük, egy beteg közösség, együtt a "szemét" világ ellen.


Úgy hogy valami nagyon az alapjainál van elrontva lányodnál. A verés, meg szoba fogság pedig nem nevelési módszer csak azok hangoztatnak ilyesmit, akik abszolút képtelen a nevelésre.

Plusz, könnyen lehet hogy ezzel még csak jobban belehajtod abba, amitől most távol akarnád tartani.


Nehéz dolgok ezek, ilyen oldalon nem lehet "receptet" adni a megoldásra; de én egészen biztos vagyok benne, hogy nem a lányoddal kezdődött el probléma, hanem neked is vannak komoly saját problémáid.

És először saját magadat kellene egészségessé varázsolni, mert addig olyan túl sok értelme nincs a lányoddal mit kezdeni.


Legfeljebb beszélgetés el vele, minden fenyegetés és bántás nélkül, hogy mégis mire jó ez, átgondolta e józanul; és számol-e a következményeivel?

Mert lehet egy 10 év múlva majd már felfogja, hogy 10 évvel ezelőtt milyen idióta is volt, de akkor már késő lesz.

2013. márc. 31. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%
Sosem ütném meg a lányomat,de azt hiszem ez alkalommal kivételt tennék! És szobafogság lenne,meg dupla munka,és persze elbeszélgetnék vele!!! A neten keresnék elrettentő példákat és megmutatnám neki...kb.ennyit tennék,tehetnék...
2013. márc. 31. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!