Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Más országokba is ennyire...

Más országokba is ennyire liberálisak az emberek, a veréssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Amerikában pl tudom hogy nem. Azt hiszem, olyan szabály van, hogy elfenekelhetik a gyereket, de csak annyira, hogy ne maradjon nyoma. És használják is, amíg a szüleivel él a gyerek, addig. És mégse hallani olyat, hogy az amerikaiak milyen rosszul élnek, stb-stb. Meg milyen sok a lelki sérült.

Sokkal hatékonyabb lenne, mint elvenni telefont, gépet, stb-t. És amerikát megnézve nem biztos, hogy olyan káros az.

Én pl azt modom, hogy egy pár éves gyereket nem szabad megütni. Egy 5-6 évest még simán megfog az ember, és annyi, de egy 14-15 éves gyerekkel sokkal nehezebb boldogulni, és elég hamar rákap arra, hogy mindegy mit csinál úgy sincs semmi. Szobafogság, kiugrik az ablakon. Nem gépezhet, éjszaka beül gépezni. Kap egy fülest, kiröhögi a szülőket. Én nem vagyok még szülő, de ezeket úgy mindet hallom. 16 éves gyerek el van engedve éjfélig, s hajnal 4-kor esik be, és panaszkodik hogy leszidják. Olyanokat ír ki facebookra is, hogy nyomorult apám már megint itt ugat. Hát itt már nem használ a szép szó. De amikor 16-17 éves gyerek hazamegy egész hátas horogkereszt tetoválással, ott se a szép szó használ!


2013. márc. 31. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én amerikában élek... Itt nem látsz gyereket megütve! Itt a szobafokság a menő, komolyan mondom, mindig hallom a korombeliektől is, hogy már megint szobafokságon vagyok...

Itt az észérvekkel nevelik a gyereket, az a szokás, hogy elmagyarázzák a viselkedést. Otthon lehet, hogy másképpen fegyelmezik, de közterületen lehet, h a rendőrrel távonza az anyuka, ha megsuhintaná a gyerekét...

Bár szerintem a verés nem megoldás, az amcsik el vannak szállva maguktól... Nem ismerik, mi az, h jólnevelt... Van pár kivétel, de a legtöbb köpik a szabályra... Azt hiszi, h ő a kisherceg, a baj azzal van, h mindenki ezt hiszi...

2013. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy egy 2-3-4-5.... évesnek a fenekére vagy a kezére ütsz az nem hinném,hogy bűn sőt,ha muszáj kell is,pofont csak tininek adnék,de ezek nem számítanak verésnek,az az amikor kékre,zöldre verik a gyereket esetleg használnak tárgyat is hozzá na az verés.nem attól lesz lelki sérült mert rendesen nevelik,épp attól,ha mindig csak ejnye-bejnye van,és a csak magyarázkodás,semmi nevelés,minden meg van engedve.
2013. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első! Én interneten olvastam, hogy ott így meg úgy szokás, bár tudom nem minden tartományba, vagy hogy hívjákba. Van ahol tiltott, meg van ahol megengedett.
2013. márc. 31. 16:00
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha tényleg úgy foglalkoznának a kedves szülők a gyerekükkel ahogy kell, egyszerűen nem lenne szükség verésre. Ha megfelelően foglalkozol a kisbabáddal nem kell elfenekelni, ha nem hiszed azt, hogy az 5-6 évessel már nem kell annyit foglalkozni, akkor Ő is szépen lassan megtanulja, hogy mit hogyan kell, hogy tinédzser korára már legyen egy egészséges értékrendje. Nyilván nincs olyan gyerek aki tökéletesen viselkedik, következménye kell, hogy legyen annak amit csinál, de most gondolj már bele: azt sem kínozzák meg verik meg aki embert ölt, inkább börtönbe zárják, akkor neked, hogy lenne szíved (jogod...) egy gyereket?
2013. márc. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
utolsó neked vagy nincs gyereked,vagy pedig angyal
2013. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A 16-17 éves azért lesz tapló idióta mert anyuka nem nevelte meg az élete első pár évében.

A verés nem megoldás,nem akarhatod,hogy a szülők verjék a kölyköket mert az sem normális, ahogy a "mindent ráhagyok" típusú nevelés sem nevelés.

Attól nem lesz semmi baja a 2 éves Pistikének ha anyu rálegyint a kezére mert ismét a tapétát használta festővászonnak. Legalább megtanulja,hogy vannak dolgok amiket nem lehet, ellenben ismerek olyan családot,ahol a srácok nincsenek szabályozva, konkrétan olyan mintha egy állatkertet néznél, aminek a főatrakciója egy miniatűr agresszív majomcsapat,még csak 10 évesek sincsenek. Pedig imádni való kölykök lehetnének, csak sajnos anyuék nagyon elcseszték a papás-mamás felelősséggel járó részét.


Szóval egy kamasz lehet lázadó a hormonoktól elborított elmeállapota miatt, vagy azért mert a szülők nagyon elrontottak valamit. És általában a második áll a háttérben.

2013. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A neten olvasható forrásokat olvasva számomra ijesztőnek tűnik az angolszász országokban a szabályozás hiánya, összehasonlítva az Európában elterjedt svéd típusú (tiltó) szabályozással.


[link]


Viszont nem tudom, hogy milyen az amerikai gyakorlat, vagyis hogy a (gyomorfogatóan) laza szabályozással mennyire élnek az emberek ténylegesen. Lehet, hogy az emberek felvilágosodottak, és nem használják ki azt, hogy a torvény mekkora hatalmat ad a kezükben.Ezért az USA-ról nem merek mondani semmit.


A kérdés azért nehéz szerintem, mert örökké ott lebeg a kérdés: "de ki őrzi az őrzőket"? Vagyis, hogy miközben számunkra felnőtt polgárok számára természetes, hogy a rendőr, a politikus, a bíró, a tanár kontroll alatt van, és csak egy keretrendszernek alárendelve léphet be az életünkbe, addig egy gyerek nagyon rosszul járhat, ha esetleg épp ő az egy a százból az, hogy mondjuk épp az ő szülőjének nincs ilyen felelősségérzete, és saját elrontott életnek komplexusai miatt üti a gyerekét mondjuk. És azért egy alkoholizmussal ennyire komolyan megterhelt országban mint Magyarország ez igenis előfordul. Egy súlyos alkoholistára nem lehet hatni, nem hallgat senkire, és ha emellé még agresszív természetet is örökölt, akkor leküldi a gyerekét borokért saját maga helyett akár naponta többször is, ha meg nem akar menni, megveri, és kész. Ettől csak az tartja vissza, ha ez feltűnik, és fél, hogy kiderül. Laza társdadalomban viszont kisebb az esélye, hogy kiderüljön, a szomszéd vagy a tanár nem fogja felvállalni, hogy épp ő legyen az, aki szembemenjen az árral.


Egy rendőr, tanár, de még politikus is előbb-utóbb lebukik, ha nagyon tartósan kivonja magát a felelősségteljesség alól, de egy szülő csak akkor, ha a nyílt utcán veri péppé a gyerekét. A dolog ráadásul nemzedékeken át is öröklődik: bántalmazott gyerekeknek többnyire annyi komplexusuk van, hogy őbelőlük is bántalmazó szülő lesz. Ekkor nem pont az alkohol miatt fogja megütni a gyerekét, hanem azért, mert nincs más mintája.


De miért is törödjék a jogalkotó ezzel a pár százalékos szélsőséggel, amikor a többség nem ilyen? Szerintem azért, mert az a néhány százalék alkoholista, komplexusos szülőt csak az tudja visszatartani a bántalmazástól, visszaéléstől, ha az országban már kialakult egy jó ,,svéd'' típusú, a verés iránt nem-elfogadó légkör. Ekkor már az alkoholista szülő is el fog gondolkodni azon, hogy meg merje-e verni-e a gyerekét (,,mi van ha feljelentenek a szomszédok'', vagy ,,mi van ha a tanár felfigyel a gyerek furcsa szorongására''). Egy a verés iránt elfogadóbb légkör esetén ettől kevésbé kell tartania, a legtöbb felnőtt úgyis többnyire félrefordítja a fejét.


A jogalkotó tehát szerintem azért koncentrál a szélsőséges esetekre, mert ha ezt nem teszi, akkor a szélsőségek sosem szorulnak vissza. Az alkoholisták gyerekei így is rengeteg kiadást jelentenek az államnak (depresszió, kiesett munkaórák, TB, segélyek, a különböző szorongásos betegségek miatti közvetett és közvetlen állami kiadások és elmaradt lehetőségek).



A jogalkotó tehát jobban teszi szerintem, ha a svéd típusú szigorúbb szabályozás felé nyúl. Svédországban végülis nem lett a dologból különösebb baj. Egy ideig tiltakozás volt, aztán a tiltó szabályozás elfogadottsága megnőtt. Én azt sejtem, azért van ez így, mert a tiltó szabályozás végső soron mindenkinek jobban megéri társadalmi szempontból hosszú távon. Ha túl laza a szabályozás, akkor a pár százalék szélsőséges szülő gyerekeinek utólagos rehabilitációja miatt túl nagy árat fizet a társadalom. Ha meg nagyon szigorú a szabályozás, akkor meg inkább a rendes szülők járnak látszólag rosszul, mert ugye ő kezüket is megköti a törvény, nemcsak az alkoholista, visszaélő szülőkét. Azonban ez szerintem még mindig ez a jobbik eset, mert a rendes szülőnek mégiscsak van érzelmi kapcsolata a gyerekével, tehát ő úgy-ahogy mégis talál valami érzelmi megoldást. A fordított eset az, ami inkább tud kárt okozni, szerintem az a veszélyesebb.


Szóval egyszóval: a jogalkotó Szkhülla és Kharübdisz között kell, hogy átevickéljen, de a kettő közül Szkhülla az, aki inkább csak kellemetlen, míg Kharübdisz rossz esetben lerántja az egész hajót a mélybe. (Ezen azt értem, hogy a szigorú tiltás esetén a jó szülő is tehetetlennek érzi magát, de valahogy mégis megoldja, hisz mivel jó szülő, ha nehezen is, de van érzelmi szála a gyerekkel, ugyanakkor ha laza a szabályozás, akkor pár százalék komplexusos vagy alkoholista szülő gyereke megy a lecsóba, és az ő utólagos rehabilitációjuk milliárdokba fog kerülni az államnak, nagyon csekély eredménnyel, az ilyesmi eléggé lenyomhatja egy országos szinten is a gazdaságot, mi magunk is rosszul állunk a rejtett családon belüli erőszak terén, és épp ebben az USA sem áll különösebben jobban nálunk). A svédeknek, ha évtizedek alatt is, de sikerült csökkenteni ezt a problémát, és van egy olyan sejtésem (nem tudom bizonyítani), hogy ez a gazdaságuknak is jót tett.


A jogalkotónak lényegében emberi sorsok ezerféle esetére kell gondolnia, és a ,,szűk keresztmetszet'' sajnos éppen annál az egy-két százalék rossz szülőnél van, nem pedig a kilencvennyolc százalék jó szülőnél. Mert az is épp elég veszély, ha az a pár százalék gyerek fog egy életen át az államra szorulni, pedig esetleg a feszesebb társadalmi kontroll és légkör mellett akár időben kikerülhetett volna a rossz környezetből, és produktív, a gazdaságnak nem terhet hanem újítást okozó teljes felnőtté válni. Itt ez a pár százalék kicsinek tűnik, de valójában senki sem tudja teljes mélységéig, mennyi, a legtöbb eset örökre rejtve marad. Az egyetlen amit biztosan tudunk, hogy a magyar lakosság egy részének közérzete nagyon rossz.


A ,,ki őrzi az őrzőket'' kérdés szerintem feloldhatatlan, a svédek erre egy nehéz, de hosszú távon mégiscsak lőremutató utat választottak, az USA pedig fél megtenni a szükséges lépéseket (gondolom azért, mert a jótékony hatás úgyis csak évtizedek múlva lenne mérhető). De azért úgy tudom, hogy az gyerekekkel foglakozó szakmai szervezetetek (gyerekorvosok, pszichológusok) közül több is inkább a tiltás mellett van ott is.

2013. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze tudom én azt is, hogy vannak idióta emberek is, én apám is az volt, és még az is, dobhártyám beszakította, hogy csak a legsúlyosabbat említsem... de attól még hasznosnak találom, ha a szülő normálisan fegyelmezi a gyereket, még ha az fenekelésben gyilvánul meg is.
2013. márc. 31. 18:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok boldogságot kívánok Neked a jövőben! A borokért az alkoholista szülő által maga helyett leküldött gyerek esete meg az én sajátkézből származó élményem volt. Remélem most már nem olyan rossz Neked, vagy remélem van valami eszközöd hogy ne legyen rossz (vagy van felnőtt, aki segítsen). Kellemes húsvétot!
2013. márc. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Megütni könnyű egy gyereket, akkor már nem is kell nevelni mi? Aki normális nevelést kap azt nem kell megverni, aki megüti a saját gyerekét az saját magának suhint le egyet, hogy milyen rossz szülő!
2013. ápr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!