Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha a legjobb...

Mit tegyek ha a legjobb barátnőm elhanyagol?

Figyelt kérdés

Még februárban csinált egy elég nagy hülyeséget, én viccesen álltam hozzá de azért elmondtam neki, hogy ezt azért nem kellett volna. Aztán megint megosztotta velem, hogy mire készül és akkor egy kicsit kiakadtam és elmondtam neki durvábban a véleményemet. Megsértődött, majd én bocsánatot kértem, de elmondtam, hogy a véleményem attól még ugyanaz marad. Elvileg megbocsátott, de azóta nem keres, mindig én próbálok kezdeményezni, de olyankor is flegma és csak egy szavas válaszokat kapok. Ha megkérdezem, hogy miért ilyen akkor úgy tesz mintha ő észre sem venné, hogy ez nem normális. Pár napja ismét megpróbáltam kezdeményezni, de amint szóba jött, hogy nyugtatókat szedek bunkó lett. Nem érti, hogy minek szedem, pedig jól tudja, hogy problémáim vannak és pszichológushoz járok már évek óta. El is magyaráztam neki, hogy jelenleg ez segít átvészelni, és majd abbahagyom, de ő neki ez akkor is túl durva...Akkor megkérdeztem, hogy addig ne próbáljak kapcsolatot létesíteni vele amíg nem állok le a nyugtatókkal? Erre azt mondta, hogy igen, addig nem lesz normális amíg én teljesen le nem állok vele. Erre én megmondtam neki, hogy örülök, hogy ilyen jó barátnők vagyunk, hogy kompromisszumhoz van kötve a barátságunk és, hogy ebben az esetben örüljön ha nekem is csak feltételeim lesznek vele kapcsolatban.

Szerintetek mit tegyek? Nem értem miért ilyen. Hiányzik, de a büszkeségem nem engedi, hogy megint kezdeményezzek. Tudom, azt fogjátok mondani, hogy hagyjam, nem igaz barát stb, de nagyon sok mindenen átmentünk már együtt.

Van még remény, hogy visszakapom a régi barátnőmet aki a bajban is mellettem volt vagy számítsak rá, hogy nem fog keresni és teljesen eltávolodik?


2013. ápr. 28. 00:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell értened, hogy a barátnőd egy különálló lény, és ha butaságot csinál, akkor az csak az ő életére lesz kihatással. Tudom, nehéz, ha eddig teljesen össze voltatok nőve, de minél idősebbek vagytok, annál kevesebbet fogtok egymással foglalkozni. Ez még a legszorosabb barátság esetén is törvényszerű.


Elhiszem, hogy te csak jót akarsz neki, ahogy azt is, hogy ő is neked, de nem kontárkodhattok bele egymás magánügyeibe. Természetesen felmerülhet a kérdés, hogy akkor mégis miért számol be minden egyes veszélyes kalandjáról neked, amikor tudja, hogy aggódsz miatta. Lehet, hogy csak bosszantani akar, egy kicsit megpiszkálni, hogy megkapja a "neki járó" figyelmet, de az is, hogy csak meg akarja osztani, hogy mi történik vele mostanság. Ha ez zavar, akkor mondd meg neki, hogy a zűrös ügyeire nem vagy kíváncsi. Lehet, hogy megsértődik majd, de ha tényleg jó barátok vagytok, akkor ezen túl fogtok siklani.


A nyugtatók pedig a te jó közérzetedet segítik elő, ezt neki is tudnia kell. Nyilván te sem örülsz a gondjaidnak, de ha már létezik valami, ami egy kis könnyebbséget ad, akkor érdemes élni vele. (Szedsz egyébként mást is?)


Tehát nem, nem lesz olyan, mint régen. Az emlékek segítenek észben tartani az embereknek, hogy miért is olyan fontos a másik, de ettől függetlenül egy kapcsolat folyton változik, és ahogy egy embernek, ennek is vannak rosszabb és jobb napjai.


A fontos, hogy ott legyetek egymásnak, amikor erre szükség van. És meg kell tanulnotok tisztelni egymás igényeit és elveit, még akkor is, ha azokkal nem értetek egyet.

2013. ápr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szerintem meg hagyd a francba...az ilyen barat nem barat!!ha baratod lenne akkor leulne veled es megbeszelne a helyzetet stb ! velem is volt mar ilyen ugyhogy tudom mirol beszelsz ez van...
2013. ápr. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!