Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Gimnazisták! Nektek milyen az...

Gimnazisták! Nektek milyen az osztályközösségetek? Szeretitek?

Figyelt kérdés
Az én osztályom szó szerint szörnyű. Vagyunk kb 32en, ebből a 32 gyerekből állnak ilyen 3-4 fős klikkek, ők szinte csak egymással beszélgetnek, nagy ritkàn ha egymáshoz szólnak a klikkek. Persze néhány fiú odamegy a lányokhoz hülyéskedni, de csak a nagyszàjú, "r.bancoskodó" lànyokhoz, többségében csak fogdossák őket. Sok tanár szerint az egész suliban ez a legrosszabb osztályközösségű osztály. Nem pénzes szülők gyermekei, de az osztály kb fele nagyra van magával, mert ők minden hétvégén jól berúgnak, ezzel pedig még menőznek is. Akik csendesebbek, azokat meg szinte lenézik, más osztályból is szinte emberszámba nem veszik a visszahúzódóbbakat. És ez most komoly. Az osztályfőnökünk meg egyszerűen nagyszerű. Nő és többünk szerint a fiatal fiúkat szereti. Az osztály nagyrészével nem is foglalkozik, van 2-3 kis fiú kedvence az osztályból. Sokszor nekik ad igazat, az órákból is többször miattuk megy el az idő, merthogy a tanárnő hátramegy szórakozni velük pár percre, mi meg addig olvassuk a könyvből. Ez már itt a 2.évem, még van 2 hátra. Tavaly ilyenkor is el szerettem volna már menni másik suliba, de a szüleim nem engedték, másrészt a koli miatt is, mert amit kinéztem sulit kolisnak kell lennem. Most szeptemberben a koli-ügy meg lenne oldva, mert a nővéremnem lesz albérletje abban a városban, mert ő meg egyetemre megy. Már anya is belátja, hogy szörnyű az osztályunk. Hát ahogy összehasonlítja a mi szülőinket a nővérem osztályának szülői értekezleteivel, az valami "csodás". Ott egész normális emberek vannak, kedvesek, de nálam mindegyik szülő isteníti a gyerekét, a tanárok a hibásak a rossz eredményért, azonnal le kell váltani. Osztálykirándulásra sem megyünk, mert hogy a klikkek csak magukban vannak el. 3 lány elment ebből a suliból még tavaly, és szerencséjükre egy sokkal jobb osztályba kerültek. Ti maradnátok vagy mennétek??
2013. jún. 4. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen vegyes.

Van kb 4 klikk az osztályba 24en vagyunk. ketten vannak azok akik ilyen teljesen csendesek. Az egyik viselkedése ilyen téren érthető mert kisebb fogyatékosságban szenved, nem is piszkáljuk miatta, de mindenki beszél vele valamennyit, amennyit tudunk. A másik csaj aki nem rég jött át hozzánk ő nem nagyon tud beilleszkedni. Én néha beszélgetek vele de ő nem akar hozzánk tartozni és van amikor hátrál tőlünk, így nem erőltetjük de őt sem piszkáljuk.

A maradék 22 mind benne van valamelyik klikkbe. Én amolyan szabadúszó vagyok, benne vagyok mindkettőbe is, de én kijövök mindenkivel. Van akikkel jobban van akikkel kevésbé, de mennek ott a viták a klikkek közt és a balhék sajnos nálunk is. De amit becsülök az osztályomba hogy képesek vagyunk így is összetartani, ha van valami szóval jó osztályom van szerencsére.

2013. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én már nem vagyok gimnazista, de 6 osztályosba jártam egy ideig aztán 8.-ban el is mentem onnan. Hát mit ne mondjak sokkal jobb volt utána, nem kell csodákat várni, de egy szakközépiskolában sokkal másabb hangulat, én nem bántam meg. A gimiben legtöbben azt gondolták menőnek ha megalázták a másikat, a tanárok álszentek voltak, de tanulmányilag sem volt a legmegfelelőbb nekem (kitűnő voltam, de sok felesleges tantárggyal, amelyekre túl sokat kellett koncentrálni), a klikkek szinte mindenhol vannak, de egy ilyen elzártabb "elit" környezetben sokkal jobban érződik.

Hozzá kell tenni, hogy én református gimnáziumba jártam ami hozzáad, mind a sznobsághoz, mind az álszentséghez, de szerintem ha nem érzed jól magad válts, van még két éved ez elég idő a beilleszkedéshez.

2013. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
nekünk ritka jó osztályközösségünk van. 23-an vagyunk ebből 6 fiú-ők úgy néha külön vonulnak de mi lányok nagyon jól elvagyunk egymással...jobb osztályt kívánni sem lehetne:)
2013. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Huh, elég érdekes osztályom van :D

30-an vagyunk, kéttanosok így van egy németes meg egy angolos része az osztálynak, így már eleve két részre szakad. Persze ez annyira nem számít, mert szoktunk egymással beszélgetni, de azért valamennyire mégis meglátszik. Vannak az ilyen "populárisak" akik elég sok mindenkit ismernek és őket is sokan, viccesek és érdekesek. Sokáig utáltam őket, de mostmár bánom, hogy nem nyitottam feléjük mikor lehetőségem volt rá. Nem nagyon néz le igazából ok nélkül senki senkit, de egyszer ezek a "menők" írtak egy listát az emberekről, hogy ki milyen tulajdonságú csoporthoz tartozik pl. népszerűek, kívülállóak, okosak stb. Aztán vannak még akik ilyen komolyak, ők nagyon jól tanulnak és nem nagyon lehet velük vicceskedni, néha bunkók is. Aztán vannak az ilyen csendesek, illetve akik nem ismernek annyira sok emberet, inkább egymással vannak de kb. ugyanolyanok mint a "menők". És vannak az ilyen abszolút kívülállóak meg furák, egy nagyon antiszociális lány aki utál mindenkit és egy másik aki valami nagyon kis faluban lakik és ilyen "paraszt" nem tudok rá jobb szót... Összességében kedvelem az osztályom, a klikkek között van átjárás és egymással is beszélünk ha úgy van, nem utáljuk egymást : )

2013. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi a különbség egy szakközép és egy gimnázium között, osztályközösség szempontjából?
2013. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Hasonló cipőben járok, de szerintem ehez késő

Az uj osztály se biztos hogy jó lenne, ráadásul ismeretlenek nagyrészt stb... a közeg amibe vagy legalább ismert és ha vannak barátaid azok többet érnek mint egy jobb hely ígérete.

vagy h másnem barátkozz máshonnan, én is azt csinálom, az osztály nálunk is tele van sznobokkal meg retardáltakkal, és mindenki rohadt különlegesnek hiszi magát

2013. jún. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1. A Te helyedben húznám a csíkot. 2. 6 osztályos gimibe járok, ez az első évünk és meglepően jól érezzük magunkat. Bár nálunk is vannak olyanok hogy na most akkor te vagy a szar stb. de megoldjuk. Szerencsére egy olyan osztályközösségbe kerültem ahol mindenki bír mindenkit (jó, vannak kivételek). Lehet a kis létszám is oka ennek, mivel 21-en vagyunk elég családias. :) 13/L
2013. jún. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Átmentél a másik suliba?
2013. szept. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
menj milyen tanár ez aki a fiatal fiúkat szeretei?! egyébként mi ez az iskola mi ennek a neve?
2014. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!