Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nektek mit engedtek meg a...

Nektek mit engedtek meg a szüleitek 17 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Itt vagyok ,életemben egy buliba nem engedtek el,se egy fesztiválra...semmi.És mindig azzal jönnek,hogy még túl fiatal vagyok,de könyörgöm,15 évesen mások már akárhova mehetnek.Abban az esetben,hacsak szóba kerül a dolog,rögtön az jön,hogy ez milyen veszélyes...Az összes haverom jár,és még mind él.Ezáltal kezdek már kicsit kiszakadni közülük,mert én soha nem veszek részt abban,amiben ők?

Mit tegyek?17 évesen nektek mit szabadott?


2013. júl. 1. 23:32
 1/7 anonim válasza:
69%

Aludhattam bárhol, bárhová mehettem bármikor csak mindig közölnöm kellett hogy hová megyek.

Nem akarlak megsérteni, de a szüleid helyében én sem engednélek el. Mások nyilván többet tettek érte hogy elengedjék őket és nem érték be egy "pici fiam/lányom maradj itthon inkább"-al. Most 18 éves vagyok, van egy haverom aki egy évvel idősebb. Őt is gyakran hívtuk, most már nem olyan gyakran. Annyit csinált hogy előttünk megkérdezte a szüleit hogy elmehet e, és ha a szülei azt mondták hogy nem akkor a haver csak annyit mondott hogy látod nem engednek el, most már szinte sehova sem hívjuk. A kérdésből nekem az jön le hogy te is ilyen vagy, és ha igen téged sem fognak majd sehova sem hívni, sz@rnak majd a fejedre. Azt meg ne hidd hogy csak a szülőkön múlik a dolog, bár az is előfordulhat, de az a jellemző hogy a gyerek a pancser.

2013. júl. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen a szüleim döntöttek arról, hogy hova, miként, kikkel és meddig. A legjobb barátnőmnél bármikor aludhattam, és tölthettem náluk a hétvégét. Bulikba néha mehettem, de csak akkor, ha mondtam, hogy hova, kikkel és mikor szeretnék hazaérni. Ezen kívül mobilon mindig elérhetőnek kellett lennem. Fesztiválra nem engedtek, szóba sem jöhetett. Sulibulikba mehettem, de nem voltak oda a több napos kirándulásokért. A sporttársaimmal elmehettem ide-oda, de a szüleimnek szintén tudniuk kellett, hogy hova megyünk és várhatóan mikor érkezünk haza, illetve ki visz haza. Kocsmákba nem járhattam, a diszkózásért is könyörögnöm kellett. Néha persze engedtek. A házibulikat jobban viselték egy árnyalatnyival, de azért itt is tudniuk kellett, hogy hol leszek és kikkel.

Valamivel több voltam, mint 17, mikor összejöttem a párommal. Ő akkor volt 24, és a szüleim nagyon megkedvelték azonnal. Ő volt az, akivel utána bárhová elmehettem, bármikor és nem voltak kikötések. A szüleim jól döntöttek, mert ez 7 éve volt, azóta is együtt vagyunk és az első babánkat várjuk. :)

2013. júl. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a szüleid nem bíznak benned, illetve nem gondolják, hogy elég felnőtt vagy ahhoz, hogy elmenj ide-oda? Mert az én szüleim is szigorúak voltak, de 17 évesen már mehettem (szinte) mindenhova, mondjuk bulikba nem járok gyakran (diszkóban csak egyszer voltam, inkább házibulik nagyon ritkán), de elengedtek, koncertre is, fesztiválra nem is akartam akkor menni így nem tudom, de igazából nem tudok olyanról, amit nem engedtek volna és mondjuk én akartam. Viszont 14-15 évesen nekem sem engedtek semmit, és szerintem azért mert még fiatal voltam bizonyos dolgokhoz, és ebben igazuk is volt. Lehethogy a te szüleid ezt látják még most is, de ha nem így van, bizonyítsd be nekik, beszélj velük.

HA meg akkor sem, akkor az már nem normális dolog.

19/L

2013. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fesztiválokra nem is akartam menni, a Volt szimpatikus, de nem ér annyit. Majd talán elmegyek egyszer saját pénzből.

Amúgy: osztállyal/barátokkal elmehettem a városba kajálni/sörözni, vagy a másik városba moziba, vagy 1-2 alkalommal diszkóba megintcsak másik városba, akkor reggel jöttünk haza az első vonattal. Mindig tudták, hol és kikkel vagyok és elértek mindig telefonon. Általában megmondták, hogy x órára legyél itthon, itthon is voltam addigra mindig, max 5-10 perc késés, mert képtelen vagyok percre pontosan érkezni akárhova is :DD

17 évesen mentem először nyaralni-bulizni egy hétre a Balatonra barátnőimmel (anyáék ismerik a nyaraló tulaját, ő is lent volt akkor a családjával, néha ránknézett, meg a fia velünk volt mert ő is haverunk)

2013. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 17 évesen már 2 éve megvolt a barátom, így vele és a 4 évvel idősebb nővéremmel bármikor bárhova elmehettem. Annyi volt a kikötés, hogy mondjak egy időpontot, hogy kb. mikor érek haza, és ha ez változik, akkor szóljak haza. Mindig tudták, hogy hol és kivel vagyok, ezeket magamtól mondtam.

15 évesen voltam először fesztiválon nővéremmel, akkor már koncertekre is jártam, így már 17 éves koromban meg se lepődtek azon, hogy koncertre vagy fesztiválra megyek/megyünk barátommal, nővéremmel, haverokkal.

Mondjuk ezekhez hozzátartozik, hogy sose kértem pénzt ezekre, 16 éves koromtól kezdve diákmunkázom, azelőtt nővérem segített ki, így nem igazán lehetett ellene kifogásuk. :) A baráti társaságomat ismerték, könnyen elengedtek velük bárhova (főleg fiúkból áll, 5 évvel idősebbek).


Szerintem a te szüleid is kicsit megenyhülnének, ha ismernék a barátaidat. Esetleg idősebb tesód nincs, akivel könnyebben elengednének?

21/L

2013. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én mindent megtettem itthon,iskolában egyaránt.15 évesen már dolgoztam,szóval a pénzükre nincs szükségem/el nem kérném ilyen célra.Nem vagyok pancser gyerek,de az egyetlen kompromisszum amit ajánlottak,az az volt,hogy apám eljön velem....nem is tudom ez hogy juthatott eszükbe...

Sajnos nincs testvérem...egyke gyerek vagyok....anyuka,apuka szeme fénye,akit nem akarnak,hogy valaha felnőjön:(

2013. júl. 2. 22:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt... 15 évesen még csak-csak megértettem, hogy nem engednek el sehova, de mikor a 17-et töltöttem már nagyon elegem lett ebből. Ha nem engedtek el, ellógtam, és egész éjjel nem jelentkeztem. Ha szobafogságot kaptam, megint ellógtam. Ők jobban izgultak, mint én. Aztán egy idő után leesett, hogy hiába tiltják meg, azért is elmegyek, azóta mindig le van beszélve, hogy hányra érek haza, kikkel leszek, és hova megyek. Persze, így vannak kikötések, nem mozoghatok olyan "szabadon" mint mikor ellógtam, de sokkal jobb. Így tudom, hogy számíthatok rájuk, és ők is nyugodtabbak.
2013. júl. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!