Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam nem tud külön...

15 éves fiam nem tud külön szobában aludni. Mit javasoltok mit tegyek? (Ha rossz a kategória elnézést)

Figyelt kérdés

Egy szobába aludt velünk külön ágyon.Az utóbbi időben megelégeltük és nem engedtük be hozzánk, így a saját szobája maradt csak, de minden reggel kialvatlanul ébred, nem alszik éjszaka semmit.Beszéltünk már vele és azt mondta hogy azért van mert "élénk a fantáziája" és a sötétben mindenféle dolgokat beképzel.Az élénk fantázia tényleg megvan nála mert néha olyanokat rajzol, meg beszél hogy mintha egy sci-fi regényt olvasnék, de ez már kicsit túlzás.

Napközben rendesen elvan a szobájában csak éjszaka nem mer.

Pszichológus nélkül szeretnénk megoldani



2013. aug. 8. 21:29
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
65%

Hát az már elég cikí ha egy 15 éves gyerek fél egyedül aludni...

Mi lesz vele később ha egyedül lesz majd este a lakásba?

2013. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom tanácstalan vagyok :/
2013. aug. 8. 21:34
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
nem lehet hogy tul sokáig hagytátok nálatok? mármint hogy nem szoktattátok rá hogy egyedül aludjon.
2013. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%
Én sem tudok sötétben aludni pedig 24 éves anyuka vagyok....sòlámpa ég a szobában vagy ha párom sincs itthol akkor bekapcsolom a tv-n az időzìtőt és kèsz!!
2013. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sok ember fél a sötétben felnőtt korában is, ha élénk a fantáziája. Ami egyébként egy nagyon jó dolog, örülni kell neki. Vegyetek neki halványfényű lámpát, aminek a fénye hagyja aludni, de nincs a szobában teljesen sötét. Én olyan lámpát használok, aminek állítható a fényereje, amellett alszom, ha a férjem nincs itthon. Ez egyáltalán nem ciki, rengetegen alszanak így, de akinek sekélyesebb a fantáziája az sosem fogja ezt megérteni.
2013. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
95%
Vegyetek egy kis lávalámpát, és éjszaka had világítson neki. Ahhoz sötét, hogy zavarja, de ahhoz meg világos, hogy féljen. Az én fiamnál bevált, bár ő olyan 12 volt.
2013. aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Én ha nem nagyon kényelmetlen, hagynám, hogy kijöjjön aludni, ha fél. Szerintem már abban a korban van, hogy nemsokára neki lesz kellemetlen az ott alvás, én már kivárnám ezt a kis időt, ha már eddig kibírtuk.

Egyébként meg valóban sok felnőtt is fél egyedül, vagy legalábbis van némi szorongás benne.

2013. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
100%

Szerintem a lámpa nagyon jó ötlet. Az én plusz ajánlatom lefekvés előtt egy órával egy finom citromfűtea.

Lehet, hogy magnézium is segítene, ha az a baj, hogy ideges.

Én kiskorom óta egyedül alszom, de ha stresszesebb időszakom van, és nem tudok aludni, akkor a youtube-on elindítok egy jó hosszú videót (pl. 2 órásat), olyat, ami direkt elalváshoz jó. Kedvenceim a tűz pattogása, vagy eső hangok... de egy jó kis chill zene is megteszi. Nekem ez jött be :) Sok sikert!

2013. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek neki éjjeli fényt 23 évesen is azzal alszom,de az túlzás,hogy veletek alszik egy szobában 15 évesen,mert hogy néha átmegy én is átmentem még 18 évesen is szörnyű rémálmaim voltak de nem aludtam a szüleimmel.
2013. aug. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%
Komolyan 15 évet kellett várni ezzel? Már kisgyermek korában át kellett volna szoktatni, hogy egyedül is tudjon aludni. Nincs azzal baj, ha veletek alszik EGY BIZONYOS KORIG.
2013. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!