Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire elfogadható, ha a gyerek arra panaszkodik, hogy a családtól nem tud aludni, mert reggelente olyan hangosan beszélgetnek, egy kicsit se halkabban?

Figyelt kérdés
Kicsi a ház, most a szobán épp nincs ajtó, mert felújítás van, de vannak olyan helyiségek, amin van ajtó és lehet ott beszélgetni.
2013. aug. 25. 09:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Panaszkodhat, de sokra nem megy vele, ha a család a normal beszed hangot szokta meg.... Gondolom nem hajalban kelnek, kelhet a gyerek s velük.
2013. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az a gyerek 13 éves létére tanév közben fél 6-kor kel minden reggel a busz miatt és sokszor este 6-ra ér haza. Szerintem meg legalább nyáron kéne kipihennie magát, a többiek meg kicsit halkabban is beszélgethetnének, ha a gyerek 3 méterre alszik tőlük.
2013. aug. 25. 09:45
 3/19 anonim ***** válasza:
42%
Én örülnék, ha a gyermekem erre kelne (egyedül nevelem és egyke, semmi család nincs és élet se körülötte), a család hangjaira. Örülj, hogy a családod körülvesz. Vagy füldugó. Egy egész családot akarsz ugráltatni, csak hogy neked jó legyen?
2013. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Amúgy kel velük, mert rá van kényszerülve, de akkor meg azért haragszanak rá, mert álmos.
2013. aug. 25. 09:46
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már olyan házban vendég, hogy iszonyatosan áthallatszott minden és nagyon zavart - pedig ahol most lakom, ott néhány szomszéd elég hangos, de az a távolabbi zaj valahogy nem idegesít. Simán lehet, hogy az ő szobájába tényleg hangos.


A másik kérdés, hogy mikor reggel? 7-kor azért lehetnétek halkabbak, ha pedig 10-kor még aludna mert hajnalig gépezett, akkor ne nagyon reklamáljon.

2013. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
A beszélgetés akkora probléma? És ha panelban laknál ahol a szomszédok veszekednek, fúrnak stb. Ez még szerintem nem is olyan nagy baj. Ha annyira álmos még az a gyerek tud aludni ettől is. De ez is tipikusan olyan kérdés ha nem azt válaszolod amit a kérdező hallani akar úgyse jó. :)
2013. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

" Egy egész családot akarsz ugráltatni, csak hogy neked jó legyen?"


2 ember. Ugráltatni? Vélemény szóról már hallottál? Nekem jó legyen? Sajnálom azt a gyereket, amikor panaszkodnak nekem is a szülők, a gyerek meg sír, mert nem kap megértést.

Júniusban annyira lement a vérnyomása, hogy állandóan elájult, tablettákat kellett szednie, úgy ki volt merülve az állandó hajnali kelés, késő estig tanulás miatt.

2013. aug. 25. 09:48
 8/19 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, 7 óra körül szokott ez lenni, a gyerek magától általában 8-9 körül kel, kivéve, ha valamiért később megy aludni. A család alapból elég nagy hangú amúgy, elég hangosan szoktak beszélni (nem cigányok, mielőtt ezt hinnétek).
2013. aug. 25. 09:50
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondom, hogy ki kell nyalni a gyerek s.ggét, de ő nem csak háziállat akinek alkalmazkodni kell, az ő igényeit is figyelembe kéne venni. Ráadásul ez nem olyan kérés ami hatalmas áldozatot követel a szülőktől, egyszerűen halkabban vagy egy másik helyiségben beszélgetnek.

Nehogy már egy ilyen kérés égbe kiáltó bűn legyen egy gyerek részéről. Ha egy ilyen apróságot nem lehet megbeszélni a szülőkkel, hogy lesz bizalma komoly kérdésekről beszélgetni a szüleivel?


Szerintem nem elfogadható, de ha a szüleid nem így gondolják, nem sokat tehetsz :-(

2013. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem a szülő vagyok, hanem egy rokon (három háznyira lakom, szóval ezért tudok mindent, gyakran találkozunk).

A gyereknek amúgy is rossz éve volt, mert a suliban is nagyon csúfolják, aztán a sok tanulás, korán kelés...azt mondta, abban bízott, hogy legalább a nyara nyugalmas lesz, és ki tudja magát pihenni.

Szerintem szomorú, hogy ennyire nincsenek tekintettel rá.

Amit az egyik válaszoló írt, hogy kelhetne velük egyszerre: minek? Most komolyan? Szerinted ő fog főzni? Szerintem csak besegít (és meg is teszi), különben sem 7-kor kezdenek főzni, hanem 9-10-kor. Mosni, takarítani, edényt mosogatni szintén nem kell 7-kor.

2013. aug. 25. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!