Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek igaz lehet, hogy...

Szerintetek igaz lehet, hogy ez már a kamasz kor vége nálam?

Figyelt kérdés

Nem tudom igaz lehet- e, de anyukám szerint én már lassan kilábalok a kamasz korból, mivel most már bármit meg tudok beszélni a szüleimmel, nem veszekszem piti dolgokon a kishúgommal, és mindig kikérem a szüleim véleményét, ha kétségeim vannak. Régebben ez tényleg nem így volt. Állandóan el akartam költözni, mindig összevesztem a családommal, és sosem lehetett másnak igaza. Most viszont mintha nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lennék. Fogalmam sincs mitől, felvettem egy életritmust is, megvan, hogy mit szeretek, mit nem, mit fogadok el, mit nem. Nem ordibálok. Lehet, hogy most már normális leszek?

16L



2013. nov. 2. 12:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Normálisnak eddig is normális voltál, hidd el!


Az én történetem is hasonló volt, aztán úgy 16 éves korom után úgy gondolták, hogy akkor talán túl vannak a nehezén, ami a kamaszkort illeti, de tévedtek. Akkor tényleg nagyon jó volt a gondolkodásom, dolgoztam a nyáron, megbeszéltem a fontosabb dolgokat a szüleimmel stb. Aztán 17 évesen jött egy hullám megint, amikor alig beszéltem a szüleimmel, nagyon sokat jártam el itthonról, nem igazán érdekelt, hogy mit mondanak, az sem, hogy nem díjazzák, hogy minden hétvégén elmegyek ide-oda. Nagy bulikba nem sokat voltam, max. 4-5 alkalommal, egyébként meg nem lehetett rám panasz, mert ha ittam is, mindig tudtam, hol a határ.


Most már én kezdem úgy érezni, hogy vége a kamaszkornak. Már nem a bulik meg a kijárások a fontosak. Sokkal többet ér már néha egy kellemes este otthon, amikor elvonulok a kis szobámba, egy hangulatos, illatos gyertya mellett olvasok, pihenek, mint egy vad buli. Egyre inkább a jövőmet tervezem, próbálok spórolni. Most épp munkát kerestem suli mellé, de sajnos nem találtam, mert diákmunkára is 8 órás műszakokba keresnek diákokat, nekem az meg nem jó. Mindenesetre ha találnék valami melót, amit suli mellett heti 1-2 nap tudnék csinálni, akkor a pénzt félretenném, hogy később önálló életet tudjak kezdeni.

2013. nov. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!