Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem stresszel titeket az iskola?

Nem stresszel titeket az iskola?

Figyelt kérdés
Én már fizikailag is teljesen leépültem, folyton betegeskedek, szorongok, pánikrohamok törnek rám
2013. nov. 5. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
jaj, nagyon sajnállak. ez a mai oktatási rendszer valami borzalom. :(((
2013. nov. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Én már nem vagyok sulis, nem is vágyok vissza, maximum a társaság miatt, de engem is teljesen le stresszelt, igaz én már 4 éve végeztem a gimiben, de az a hajtás meg szívatás, meg kötelező sportolás, valahogy nem jött be plusz az órarendünk is egy rémálom volt, folyton délután 4 ig bent kellett maradnunk és délelőtt 10 óra tájékán voltak lyukas óráink amikor szinte semmit nem lehetett csinálni, mert nem volt szabad osztály terem sem, hogy legalább mégis nyugodt helyen legyünk és ne zavarjuk a többi órát, akkor a suli konditermünk is foglalt volt, a sportpálya akkor épp, építés alatt állt.

Engem is le stresszelt mert nekem majdnem 1 óra volt az utazás csak oda, hazafelé mivel már nem volt olyan buszom ami rövid úton halad a településem felé így mindig 3 falun mentünk keresztül ami plusz 20-25 perc menet időt jelentett így mindig este fél 6 6 óra felé érkeztem haza, aztán tanulás vagy este 8-9 ig mert érettségire is már készülni kellett, és alig pihentem mert reggel fél 6 kor már kelnem kellett mert ha későbbi busszal mentem volna akkor 10 perc késés, amit csak a héten egyetlen napon tudtam eltusolni, mert volt egy olyan óránk ahol a tanár nem szólt ezért csak cserébe tudjuk teljesen az anyagot és ne legyen gond számonkérésnél.

2013. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Évekig stresszelt, olyan szinten, hogy lefogytam közel 8 kilót... Nyáron nyugivolt, megint felszedtem, évközben leadtam... Ez egy 40 kilós gyereknél elég durva. De most így kilencedikben, már olyan szinten hidegen hagy a suli, hogy semmi para... (Nem törekszem az ötösre, 4,75 az átlagom, ami nekem kell, az ötös, ennyi.)
2013. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
én is teljesen kikészülök tőle. pánikrohamaim nekem is vannak, ugyan nem az iskola váltja ki, de az ottani feszült állapotban sokkal gyakrabban előjönnek, minden benn töltött perc egy kínzással ér fel, ma is kisujjnyi volt a gyomrom, egész nap szédelegtem a pszichés dolgok miatt. egy vizsgálatnál (biorezonancia, azt hiszem) kiderült, hogy 9/10-es a stresszintem, pedig az még a "nyugisabb" időkben volt. igen, tudom, hogy a munka is rengeteg stresszel jár, próbálom megérteni, csak az a baj, hogy erre viszonzásként mindenhonnan azt kapom, kussoljak, az iskola könnyű. leggyakrabban a saját anyámtól, aki folyton mellettem van a sorozatos pánikrohamaimnál, és legyint rá. és húzós gimiben vagyok, 4 egész feletti az étlagom, bőven, de nem elég jó, pedig átlagos képességű vagyok, itthon sem lehet nyugtom, szörnyű. főleg, hogy olyan dolgokat kéne 5-re tudnom, amikről tudom, hogy soha nem használom az életben, és nem is értem, esetleg még a tanár is rémálom, mert sajnos gyakran az is előfordul. az a baj, hogy rengeteg felnőtt vagy elfelejtette, milyen az iskola, vagy szerencséje volt, és könnyen ment neki, így pon azoktól, akikre felnézek, és a biztatást várnám, csak lecseszést kapok, lassan nagykorúan is én vagyok a hülye, mit vagyok kiakadva, lesz ez még rosszabb is. aki nem ilyen, azt így látatlanban is nagyra becsülöm! ráadásul vannak még nagyon szép dolgok az iskolában, leírni is hosszú, amit rengeteg felnőtt el se hisz, sajnos, és megint mi vagyunk a rosszak. és ez nem egy jó helyzet. alig várom, hogy kikerüljek innen, és átléphessek a nagybetűs életbe, legyen az akármilyen stresszes.
2013. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Pánikrohamjaim nekem is vannak, ritkán, és nem annyira durvák, de előfordul, hogy végem van. Amióta megkezdődött az iskola, én is teljesen offon vagyok, lelkileg főleg, alig marad időm a magánéletemre, de fizikailag sem nagyon bírom már. Tizedikes lettem idén, az átlagom messze áll a tökéletességtől, meg eléggé nívós gimibe járok, emiatt átmenőjegyért kell tudjak 10 oldalnyi leckét sokszor..

Annyi a szerencsém, hogy nem kell buszozzak, szinte látszik a sulim az ablakból, emiatt a buszozás által okozott plusz stressz elmarad. Szerintem nem is bírnám ki, ha reggelenként másfél órával hamarabb kellene felkeljek, délután meg sötétedéskor érjek haza.

2013. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Engem csak az stersszel hogy felvételit írok és félek hogy nem vesznek fel oda ahova szeretném :c
2013. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ugyan ez a helyzet velem is.. kikészültem,pedig még nagyon az elején járunk az évnek..
2013. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért stresszelek, hogy mi van, ha nem vesznek fel oda, ahova szeretnék menni a jegyeim miatt. Pedig tanulok rendesen de anyámtól mefgkapom mindig h nem fognak felvenni, meg még kisérettségizünk is, szóval nagyon örülök... Kémiából bukó lesz, azt se tudom mi az elektron..
2013. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
A macskák és a kávé tartanak vissza attól, hogy egy nap bemenjek és estére már a hírekben legyek. Közönséges, felszínes és ostoba az ott lévők nagy része, azok a tipikus újgazdag senkik, akik semminek sem tudják az értékét. Gusztustalan, dekadens banda feltűnési viszketegséggel. Akit a leginkább tisztelek az a karbantartó. Hatalmas önfegyelemre vall, hogy az őt szekírozó barmokat még nem verte agyon egy csőkulccsal.
2013. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én folyamatosan izgulok és stresszelek minden óra miatt. Váratlanul rám tör a sírógörcs, remegek. Túlterhelve érzem magam. Úgy érzem nem vagyok képes teljesíteni. Folyton fáradt vagyok, de nehezen alszom el.
2013. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!