Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá apukámat,...

Hogyan vegyem rá apukámat, hogy ne menjen el a fogadóórára?

Figyelt kérdés

Pénteken kaptam egy egyest matekból egy dolgozatomra. Apa kérdezgette, hogy miért lett egyes, én pedig mondtam neki, hogy nem tudom, mert azt hittem, értem az anyagot, az órán úgy tűnt. Hozzátettem, hogy kb a fél osztálynak egyes lett. Ez idáig igaz is. A probléma ott kezdődik, hogy ugye alig lett négyes és ötös dolgozat, és azok közül akiknek négyes vagy ötös lett SZINTE mindenki magántanárhoz jár. Én pedig a szinte szót lehagytam. Kis dolognak tűnik, de apukám nagyon szigorú, és ha hétfőn bemegy a matektanárhoz (aki úgy mellesleg utál engem) ő el fogja mondani apának, hogy volt olyan, akinek hármasnál jobb lett, és nem jár magántanárhoz, meg egyébként is beszélgetni, meg kávézgatni szoktam órán. Apa nagyon dühös lesz, és tuti büntit kapok.

Tudom, hogy nem éppen ez a világ legnagyobb problémája, de nekem fontos. Köszönöm, hogy végigolvastátok, és ha tudtok kérlek válaszoljatok! :)



2013. nov. 16. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

1.Nem kávézgatni meg beszélgetni kell matekórán,hanem figyelni,aranyom.Ne csodáld,hogy kaptál egy egyest,én melléje adtam volna egy szaktanárit a gyerekes viselkedésed miatt.Legyen rend a fejedben,te utolsó tiszteletlen kis senki!!És ezt NEM TANÁRKÉNT MONDOM!

2.Ha én ilyet megcsinálnék,hogy kávézgatnék,meg beszélgetnék,a mi tanárunk az úgy leb...na,hogy ijedtemben katapultálnék az iskolából.Én ilyet SOHA meg nem mernék csinálni!!

3.Ne vágd át apukádat!Ő csak azért van,hogy figyeljen a hülye kisfiára/kislányára,és segítsen helyes úton tartani téged!!

4.Ha nem megy a tisztelet,tanuld meg,hogy hogyan kell másokat tisztelni!!


Érdekes,nekem semmi bajom nincs abból,ha a kávémat a szünetben iszom meg,és nem egész órán pofázok,hanem néha(!!) egy mondatot,vagy egy szót elejtek!!Nem azért csinálom ezt,mert stréber nyalógép vagyok,hanem azért,MERT EZ A TISZTELET KIJÁR a tanárnak,sőt bármilyen másik embernek.Ő is megtisztel azzal engem és az osztályt,hogy mielőtt bejön,megissza a kávéját,elbeszélget a kollégáival,és mindezt NEM az órán intézi el!!

Amikor meg olyan helyzet van,hogy sürgős telefont vár(ez ritkán van),akkor bejön és még óra elején tisztázza,hogy "gyerekek,baj van,úgyhogy ne haragudjatok,de hívást várok"..és ettől persze még tanít,és leadja azt az órát.

Volt,amelyik tanárunk rengeteget telefonált az órán,de abban az évben(tavaly) súlyos családi problémái voltak(és ez igaz!)Ő sem kávézgatott az órán,ennek ellenére.


Meg kellett volna téged előbb nevelni..ha ilyen szigorú apád van,akkor miért nem nevelt meg???


17/L

2013. nov. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 apa72 válasza:
100%
Mond el az igazat. A hallgatásod bizalomvesztéshez vezet.
2013. nov. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb úgyis beszélni fog a tanároddal. És valóban ne hazudj neki, nem éri meg ...ne kávézz órán és ne beszélgess, akkor talán nem kapsz rossz jegyet és nem kell "átvgni" a szüleidet sem. és mellesleg neked is jobb lenne ha nem egy 1 est kell hazavinni hanem pl. egy 3-ast!
2013. nov. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy apukád foglalkozik veled. Hidd el, csak jót akar. És ha bemegy a suliba, az is azért lesz, hogy beszéljen a tanároddal, mit kellene máshogy csinálni, hogy jobban menjen a matek.


Egyébként pedig, ha már órán kávézol és beszélgetsz, akkor vállald fel otthon is. Ne csak a suliba legyél menő, hogy te órán kávézol, vállald a felelősséget érte.

Talán, ha odafigyelnél órán, nem utálna a tanár, gondolom nem annyira tetszik neki, hogy órákon kávézol. Na meg, ha gyakorolsz otthon, akkor meg lehet csinálni.


Nem tudom, hány éves vagy, de még a középiskolás matekot sem lehetetlen megérteni, csak figyelni kell. Pláne, ha nem matek fakultációs vagy.

2013. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mentsd a menthetetlent: valld be neki az igazat. Mondd el, hogy néha nem figyelsz eléggé órán, beszélgetni és kávézni szoktál óra közepén (amiért én tuti lekevernék egy pofont, ha már a tanárod nem tette:D), viszont ez a dolgozat ráébresztett arra, hogy sokkal jobban oda kell figyelned.


A lényeg, hogy tudja meg tőled az igazat, ne a tanártól, de közben állj pozitívan és szorgalmasan a dolgokhoz, megbocsátóbb lesz, ha tudja, hogy komolyan veszed. Bizonyítsd be neki, hogy szorgalmas vagy és nem leszel ilyen pofátlan többet órán, a következő dolgozatod legyen ötös.

2013. nov. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg édesapádnak az igazat!Inkább tőled tudja meg mint,hogy szegény tanárt szúrja le a te dolgozatod miatt,aztán pedig pofára essen,hogy ja hát az ő kis drágája nem is figyel órán,neveletlenül viselkedik és,hogy lettek jó dolgozatok is.Amúgy meg szerintem nagyon gyorsan változtasd meg a stílusodat,az nem járja,hogy te kávézgatsz és beszélgetsz órán,inkább tisztelnéd meg a tanárt,talán még ragadna is rád valami!:)

15/l

2013. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Okozz autóbalesetet.
2013. nov. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!