Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, milyennek képzelitek...

Kamaszok, milyennek képzelitek a művészetis diákokat? Pozitív vagy negatív véleményetek van róluk? Szerintetek mi okozhatja azt, hogy manapság elég kevés fiú készül művészeti pályára, viszont a sikeres művészek nagy része mégis férfi?

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt hiszi, hogy a művészetisek sznobok. Pedig egyáltalán nem. Igen, másabb a gondolkodásmódjuk, meg általában kulturáltabbak (mármint egy adott művészeten belül: festés, zene, építészet), de ezektől függetlenül olyanok, mint a rendes diákok.

Ezt nagyon rosszul tudod! Nagyon sok fiú, férfi jelentkezik pl. színműre, vagy fényképésznek, festőnek készül. Igen, az elmúlt években csökkent az ilyen tanulók száma, csak mert a legtöbb férfi sportol, szakközépben szakmát tanul.

(Nem vagyok művészetis, de nagyon sok ilyen ismerősöm van.)

2013. dec. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy képzőművészetire gondolok, jártam már több olyan szakközépben nyílt napon és alig volt fiú, főleg lányok voltak egy olyan 3-7 fiút láttam.
2013. dec. 26. 14:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ugyanolyan közösség, mint egy rendes gimnáziumban, csak javarészt zárkózottabbak és kicsit szétszórtak (legalábbis a képzőművészek) nagyobb a lazaság az iskolán belül, de ugyanúgy vannak a művészetisek között is kulturálatlan diákok mint az általános gimnazisták között kulturáltak. nálunk a képzőn kívül színészet tánc és zene is van, a többi szak elég nagyhangú, egész nap partyzgatnak az iskolában :D
2013. dec. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen haverom, kicsit elvont karakter, megvan a saját világában, de ettől függetlenül nagyon bírom őt.:)

16/L

2013. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek művészetis diákokat, és egyik sem sznob. Jófejek, lehet velük mindenről beszélgetni. Változatos az ízlésük, és nem ragadnak le a mai hallgathatatlan diszkózenéknél, és rengeteg témához hozzá tudnak szólni. Küsőleg meg kicsit alterek, na nem mindegyik, de a rajzolós-grafikus dolgokat tanuló diákok között a szivárványos haj, akkora fültágesz hogy 2 ujjam át fér rajta, meg a piercingek majdnem mindegyiknél megtalálható volt. Mondjuk aztám ez zavar a legkevésbé. De egyébként tényleg az van, hogy a fiúk rendes gimikbe mennek, vagy szakmát tanulnak. Pl pincér v. cukrász

L 18

2013. dec. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy túl sokat hallom azt tőlük, hogy "művészetis diákok", mintha ez valami elit dolog lenne.:DDD

Különben meg semmi extra. Mindenki másmilyen, csakúgy, mint más iskolákban, nem is értem, hogy ennyi alapján miért kellene valamilyen következtetést levonni.

A 3. kérdésed megválaszolásához nem értek eléggé ehhez a témához.

2013. dec. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak művészetis ismerőseim, és szerintem nincs semmi extra bennük. Néhányukat bírom, néhányukat ki nem állhatom. Nem gondolom őket szuper művelnek, vagy különlegesnek.
2013. dec. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
*műveltnek :) elnézést
2013. dec. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátnőm művészetis, én meg egy elit gimis vagyok - nem önfényezés céljából mondom.:D Nem egy városban járunk suliba. Ott furán néznek rájuk, mintha egy teljesen különálló emberfajról lenne szó, itt meg minket tekintenek külön kategóriáknak. Holott ugyanolyan lökött emberek vagyunk mindenhol, azonban azzal egyet kell, hogy értsek, hogy ők műveltebbek valamilyen szinten.:) 16/L
2013. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A képzőművészetet tanulókat nagyon elvontnak gondoltam először..

Egy közeli ismerősöm képzőművészetet tanul, nagyon rendes lány, viszont ismerek nagyon elvontakat is. Átlagban semmi különbség nincs egy művészetis és egy átlagos középiskolás között. Az én gimimben is ismerek furcsa alakokat.

Az ismerősömnek osztályában majdnem fele-fele arányban vannak fiúk-lányok.

Az, hogy több sikeres férfi művész van talán az az oka, hogy általában a nőknek sokkal fontosabb a család és miután gyereket vállalnak kiesnek a ritmusból (bár ez inkább zenére igaz, szerintem).

2013. dec. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!