Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nincs kedvem pszichológushoz...

Nincs kedvem pszichológushoz menni, mit mondjak?

Figyelt kérdés

Mindig engem rak be utoljára, akkor meg a mamámnál kell lennem, ő meg előszeretettel kritizál, veszekszik velem, pl azon, hogy hogy nézek ki, vagy szerinte qrva vagyok, mert lilával húzom ki a szemöldököm...

Azért kell amúgy mennem, mert belevágtam magamba. Biztos azt hiszik, hogy meg akarok halni vagy ilyesmi, de amúgy csak a környezetemben élőknek akartam fájdalmat okozni, mert kölcsön kenyér visszajár. Mit mondjak, hogy ne kelljen mennem?


2014. jan. 5. 22:34
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Talán mond ezt el így neki is, persze udvariasan, magyarázd el, hogy csak a figyelmét szeretnéd és kevesebb kritikát. Lehet , hogy bejön.

Ha viszont nem gondolod ezt komolyan, akkor tényleg jobb ha eljársz pszihológushoz, hátha közös terápiát kezdeményez és meg tudjátok beszélni a dolgot anyával, a pszihológus közreműködésével.

2014. jan. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Viszont időt se szeretnék erre szánni. Meg ez a dolog már kb egy hónapja történt, ezért nem értem miért most kell küldenie. Nem is akarok senkivel semmit megbeszélni, engem békén hagyhatnak, nagyon idegesítőek.
2014. jan. 5. 22:42
 3/13 A kérdező kommentje:
Itthon valamivel meg lehet győzni, hogy ne menjek?
2014. jan. 5. 22:42
 4/13 anonim ***** válasza:
mondd ,hogy úgyse mondanál semmit :D
2014. jan. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát pedig elég nagy szükséged lenne rá.
2014. jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már jártam, fél éve hagytam abba, akkor is beszélgettünk egy csomót, de mégis rajtam múlik, hogy ha változtatni szeretnék, most felvételire is sokat kell gyakorolnom, nincs erre időm. Mielőtt mondanátok azt, hogy akkor ne számítógépezzek, nekem szükségem van pihi időre, ami napi 4-5 óra, amikor csak TV-zek, számítógépezek és szundítok.
2014. jan. 6. 19:47
 7/13 anonim válasza:

Napi 4-5 óra pihi? Az hogy jön ki?

Én suli alatt örültem, ha 7-re befejeztem a házit. Szerencsére a szüleim nem sok házimunkát kértek tőlem, azt is inkább hétvégén. De SOSE volt 4-5 órám pihizni.

2014. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hazaérek 3-ra megcsinálom a házit TV-zés közben, aztán alszok, gépezek, fürdök, eszek. Nem tanulok, úgyis elfelejtem.
2014. jan. 6. 20:58
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor sok szerencsét az érettségihez, drága. Lesz vele problémád, ha nem változik a hozzáállásod, az pedig egy olyan alap dolog a mai világban, hogy nélküle kb örülhetsz, ha meg tudsz úgy élni, hogy anyádék eltartanak.

Abszolút az jön le az írásodból, hogy hatalmas szükséged volna a pszichológusra, meg egy normális környezetre, ahol kicsit életre nevelődhetsz.

"csak a környezetemben élőknek akartam fájdalmat okozni, mert kölcsön kenyér visszajár"

És szerinted az megoldás, ha úgy viselkedsz, mint egy ötéves? Vajon fájt nekik az, hogy saját magadat bántottad?

Gondolkozz el azon, hogy kinek csináltál több kárt ezzel.

Hagyd a kifogásokat, mert ha így nem vagy boldog, változtatnod kell. Ha ugyanúgy viselkedsz, mint eddig, ugyanazt kapod majd az élettől. Változtass, ismerd fel a problémáidat, és tegyél ellene, a te saját boldogságod érdekében. Mert nem másoknak éled az életet.

2014. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon érdekel, ha nem kapok érettségit. Jó képességű vagyok, csak órai odafigyeléssel vagyok erős 3-as, a továbbiakban meg semmi erőm itthon tanulni. És amúgy a környezetemben élőknek fájt amúgy, így el is értem a célom. Én nem éreztem belőle semmit. És semmi kedvem elmenni pszichológushoz, inkább alszok, mert délután tudok csak aludni meg hajnalban, 17-1-ig nem megy az alvás, pedig amúgy az a kedvenc időtöltésem, elvenné az időmet. Mellesleg a pszichológus csak beszélget, nem mossa át az agyam. Fél éve sem mosta át, most sem fogja, mert rajtam múlik, én pedig senkiért sem vagyok hajlandó megváltozni. Lehet fenyegetni akármivel, még az sem érdekel, ha egy boldogtalan csöves leszek, akkor sem változtatok magamon más kedvéért, kivéve, ha fontos nekem az illető, de ilyen egy van, ő meg rámhagyja a dolgot. Nem is szeretek beszélgetni. Mármint nem kedvelem az embereket, max felbosszantani szeretem őket, kiosztani őket, ilyesmi. Ilyen vagyok, ez nekem teljesen megfelel.
2014. jan. 6. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!