Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti szerettétek a gimnáziumot?

Ti szerettétek a gimnáziumot?

Figyelt kérdés

2014. máj. 21. 02:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem bírtam a közösséget, és a tanulás se ment jól.
2014. máj. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Eleinte szerettem, jók voltak az órák, jól megtanultam az idegen nyelveket. De utána rossz tanárokat kaptunk, alig voltak jó óráink. Ami jó volt, abba vagy beleuntam (nyelvek) vagy magasabb szinten akartam tanulni, de erre nem nagyon volt lehetőség (kémia, biológia). A töri pocsék volt, 5 év alatt 4 tanárunk volt. A magyar jól indult, de utána a tanárunk ellinkeskedte az egészet, nem kapott az osztálytól jó visszajelzést, meg eleve lusta ember, akinek sok magánéleti gondja volt. Matek. 4 tanár 5 év alatt. Az utolsó szerencsére megmentett mindenkit érettsgi előtt. Így nekem is jól sikerült (91% :D), pedig a második tanár majdnem megbuktatott egyszer... Az osztályközösség pocsék volt, bár valakivel mindig jóban voltam. Összességében nem volt jó, de vannak tanárok akiket nagyon megszerettem, s 1-2 emberrel tartom még onnan a kapcsolatot. Nem egy rossz gimnáziumról beszélek amúgy, nem elit, de az átlagosnál talán picit jobb.
2014. máj. 21. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
En mar 33 eves vagyok, igy reg jartam gimibe, de emlekeim elenkek. Gatlasos, kover lany voltam. Utaltam az egeszet. Eros gimibe jartam, ahol nagyok voltak az elvarasok, kenyszeredetten probaltam megfelelni, igy is csak 3,5- 3,8 atlagom volt. Gyuloltem. Nekem kinlodas volt a negy ev. Bejutottam bolcseszkarra. Na ott mar szarnyaltam, sokkal jobban ereztem magam, az atlagom is sokkal jobb lett. Kozosseg is, minden.
2014. máj. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nagyon jó gimnáziumba jártam, benne van az országos top10-ben. Az elvárások ennek megfelelőek voltak, de képes voltam megfelelni nekik, az átlagom mindig 4,5 felett volt.

A gond az osztállyal volt. Kifelé mindig elő volt adva, hogy milyen jó az osztályközösség, mennyire fantasztikusan összetartunk, közben meg mindenki azt nézte, hol fúrhatja-marhatja a másikat.

Az osztály nagyon élesen 2 részre volt szakadva: a "menőkre" és a "bénákra". Igazából egyik sem volt az, ami, csak más dolgok szerint élték az életüket és más értékeket tartottak fontosnak. A két fél között állandóan ment a sárdobálózás, soha semmiben nem értettünk egyet. Ezt megtetézte, hogy a "bénák" közül egy csomóan át akartak kerülni a "menők"höz, tőlük viszont állandóan kifúrtak egy-egy embert, aki így a "bénák"hoz jött barátkozni, hogy legalább vmi társasága legyen.


Száz szónak is egy a vége, ez így ment 6 éven keresztül, és a végére eléggé elegem lett belőle. Egy emberrel tartom a kapcsolatot még most is, vele mindig is jóban voltam és ő sosem vett részt ezekben a dolgokban.

2014. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Az általános iskolás osztályomat imádtam, még szerettem is suliba járni miattuk. Nagyon összetartó közösség voltunk. :) A gimis osztályom teljesen más. Klikkesedés felsőfokon - mindenhol képesek vagyunk 10 különböző csoportban állni. Elvagyok a legtöbb emberrel, de csak a lehető legfelszínesebb módon. Most vagyok végzős, és csak 2 ember fog hiányozni, de velük tartani is fogom a kapcsolatot. :) Volt tanár, aki pikkelt rám, meg aki nem tanított jól, de a jegyeimmel sose voltak gondok. :)
2014. máj. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jó látni, hogy nem csak én tapasztaltam így. Ált. iskola sokkal jobb volt, gimiben osztályközösség nagyon pocsék volt, klikesedés, stb... osztályom mindig kinézett valakit akit addig idegesítettek, amit ott nem hagyta a sulit 6 év alatt 5 embert üldöztek el. Én viszonylag jól tanultam azzal nem volt baj, de az osztályközösség borzalmas volt, habár 3-4 haverral még mindig tartom a kapcsolatot.


Ui: Egyetem is sokkal jobb most szerintem mint gimi, pedig sokkal többet kell tanulni (orvosi).

2014. máj. 21. 20:25
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem igazán. Az órákat nem szerettem (jó tanuló voltam, de a rossz tanáraim miatt utáltam a tanórákon ülni), és az osztályközösségünk is elég szar volt, 3-4 fős klikkek voltak és mindenki keresztbe tett a másiknak a háta mögött.


Most egyetemre járok, itt van egy kialakult baráti társaságom, és az órákat, tanulást is sokkal jobban szeretem.

2014. máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Juhúú, te is orvosis vagy, kérdező? :D Még az is lehet, ismerlek. Vizsgaidőszak van, tanuljál! (Nekem is azt kéne! :D)

Mindenesetre sokan nem szeretik a gimit, nehéz időszak ez, keresik önmagunkat a fiatalok, de nem találják, nem nagyon toleránsak egymással, ami persze baj, de érthető is valamennyire. Ebben a korban mindenki nagyon tartozni akar valahová, s megtesz dolgokat, hogy a klikkben maradhasson.

Az általános tényleg sokkal jobb volt, és most az egyetem is. Pedig itt is vannak érdekes fazonok, és azért klikkek is, hogy úgy mondjam. De sokkal segítőkészebbek, kedvesebbek az emberek, ami mondjuk lehet, csak azért van, mert már idősebbek vagyunk.

2014. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem, mert szakközépbe jártam.
2014. máj. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Én hatodik után mentem át a kis helyi gimibe, és az általános iskolai osztályomnak szinte a fele jött (köztük a barátaim is). A suliba kb 250 diák jár, a tanárok ismerik a családfádat, közel is volt, és ehhez képest meglepően erős gimnázium, engem nagyon jól felkészített az érettségire, egyáltalán nem éreztem magam hátrányban a nálam jobb suliba járókhoz képest. Az osztályom jó volt (nyilván voltak emberek, akiket nem szerettem, és voltak konfliktusok is). A tanáraim nagy részét is bírtam, meg elég sok program volt a suliban, gálák, ilyesmi. Szóval igen, én szerettem. Azt hiszem, akkor nem értékeltem eléggé, mert nagyon vártam az egyetemet, hogy húúúú de jó lesz, de itt Pesten és ebben a közösségben sokkal kevésbé találom a helyem. Jó, jó, elmegy, négy évig bírom, de érzem, hogy ez még nem az igazi. Szóval ne aggódj, lehet, hogy neked meg a gimi nem az igazi. Ez mindenkinél más, én pl az általánost sem szerettem annyira. Jó volt, de a gimi sokkal-sokkal szuperebb volt. Csak próbálj jobban hozzáállni szerintem, pozitívabban, hiszen ez sem tart örökké, meg még sok minden fog változni az évek alatt, lehet, hogy megszereted. Ha meg nem, akkor pár év múlva továbbtanulsz vagy dolgozni kezdesz, és jobban megválaszthatod majd a környezeted. Szerintem egyelőre várjál, nyiss mások felé és próbáld megtalálni a neked való társaságot, akár a suliban, akár valamilyen szakkörön, vagy a környéketeken. És akivel jóban voltál általánosban, azzal tartsad a kapcsolatot, főleg, ha hiányoznak is - ez jelezheti, hogy ott a helyük az életedben. : ) Remélem, segítettem!
2014. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!