Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem vagyok szigorú szülő, de...

Nem vagyok szigorú szülő, de a kamasz lányom "elviselhetetlen". Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a lányomat, de nehéz végignézni, ahogy felcseperedik. Vérbeli kamasz: Mikor megkérdezem, mi volt a suliban, rávágja, hogy semmi. Aztán behúz a szobájába, bekapcsolja a laptopját és egész végig a barátjával facebookozik, vagy telefonon hívja fel. Mindig a barátnőivel van, csak a barátnőivel lóg. velünk suliba menni már ciki, inkább a barátaival jár együtt. Ha figyelmeztetem vagy okítom, visszabeszél. Úgyérzem, eljött a tini korszaka. Mindig is rettegtem attól, hogy hogyan élem át ezt az időszakot, de nem tudtam, hogy ennyire rémes. Úgyérzem, elhanyagol a lányom, inkább szívesebben van a barátnőivel és a barátjával, ráadásul a tanárai is mondták nekem, újabban visszaszólogat. Nem rossz tanuló, 16 éves, a bizonyítványa 4;7, de mégis változott valamit. Tapasztalt szülők, megoldásokat kérek, hogyan kezeljem a kamasz lányomat. (Még azt is hozzá tenném, hogy mindig csúnyának látja magát, hogy vastag combja van és ronda orra. Kamaszoknál ez gyakori, hogy csúnyának találják magukat? Mondom neki, hogy gyönyörű, mert tényleg annak tartom, de azt mondja, hogy csak azért mondom neki, mert az anyja vagyok.)

2014. jún. 3. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Ez a korszak ilyen, nem tudsz vele mit csinálni. A legtöbb amit tehetsz ahogy érezteted a lányoddal hogy benned megbízhat, bármit elmondhat ami a lelkét bántja és segítesz neki ha kell. Jó lenne ha a konfliktusaitokat is úgy próbálnád kezelni hogy leülsz vele beszélgetni és nem ordibálással. Aztán esetleg felajánlhatod hogy elmész vele futni ha szeretne egy kicsit vékonyabb combot. Vagy szívesen elmész vele kondizni is ha ő ettől jobban érzi magát. Így tudsz vele időt is tölteni. Az anyagi háttereteket nem tudom de egy anya-lánya vásárlás se rossz soha :) Főleg ha nem neki kell könyörögni érte.
2014. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

1.A lánya későn érő,ezt abból gondolom,hogy szerintem ezeknek a tüneteknek nem 16 éves korban kellett volna kijönniük.Kivéve a barátnak,az jókor van!

2.Nem,valójában nem hanyagol el a lányod,csak próbál egy kicsit önállósodni(ez ilyenkor a kamaszoknál szükséglet!),és ez normális.Ez kell az érett személyiséghez!(Az önállóság),és az élethez is egyaránt.

3.A lánya nem igényel mást,mint megértést,igazi odafigyelést,ha odamegy magához,akkor beszélgetést,ha nem megy oda,akkor azt szeretné,hogy hagyják békén.Ez is teljesen normális ilyenkor!

4.Hihetetlen türelemre is szüksége lesz!

5.Kell neki tanácsokat adni,de csak akkor,ha kér.Önnek megbízhatónak kell lennie!

6.Ha valami jegyromlás megy végbe,meg sokat maradozik ki a lánya,akkor figyeljen oda az egyéb változásokra is!Attól féltse a lányát inkább,hogy belekeveredik a bajba,és ezzel együtt egy rossz társaságba.


Az odafigyelés így értendő:odafigyelni annyit jelent,mint megfigyelni azt,hogy mennyi törődést,mennyi beszélgetést igényel a lánya.Ha baj van,akkor azt önnek kell észrevennie!A lánya mellé baj esetén mellé kell állni,ki kell húzni a bajból!Ezért kell önnek megbízhatónak is lennie.

Kérem NE üvöltözzön,kiabáljon a lányával,ez ugyanis SEMMIT nem fog hatni!Az artikulált,határozott,nyugodt beszéd sokkal többet ér.


Az én történetem kimerül annyiban,hogy velem folyton kiabáltak(pedig aztán semmit,de tényleg semmit nem csináltam),tehát nem drogoztam,nem ittam,nem cigiztem.Néha(nyáron 3-szor) mentünk el a legjobb barátnőmmel bulizni,akkor sosem akadtak ki,mert tudták,hogy bennem bízhatnak,így hát elengedtek.Azóta nem vágyok bulikba,mert rájöttem,hogy teljesen felesleges,bulik nélkül is élet az a bizonyos élet!:) JA,ÉS SOSEM VOLTAM MEGHALLGATVA...képzelheti most,hogy milyen bezárkózott lettem,és alig várom,hogy valakinek kiönthessem a lelkem!


Tanácsolnám még önnek,hogy maradjon modern felfogású.Ekkor ugyanis nem szab szűk határokat a lányának,és a lánya nem fog megkergülni!:)

Beszélgessen el vele,ha látja,hogy nyomja valami a lánya lelkét,és MINDENT,de mindent fogadjon el!Nyugodtan beszéljen a lányával.


Sok szerencsét!


18/L

2014. jún. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
én 21 éves létemre még kicsit hasonló vagyok... nem értek nagyon szót a szüleimmel, vagy nincs kedvem mindenről beszámolni. Amíg nem flegma nagyon, nincs baj... próbálj vele beszélgetni, biztosítsd arról, hogy támogatni fogod.
2014. jún. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Leírásra egyáltalán nem súlyos eset a lányod.. Ilyen korban ilyenek a csajok.. Mindenük a barátnők és a fiúk, kicsit túl okosnak érzik magukat és visszabeszélnek, ami általában ahhoz köthető hogy csúnyának tartják magukat és ezzel leplezik az önbizalomhiányt. Majd elmúlik. Ha nem züllik el és jól tanul akkor nem lesz vele baj :)
2014. jún. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerencsére a lányod egy egészségesen fejlődő kamasz! Akkor aggódhatnál igazán, ha nem lázadna a rendszer ellen, hanem kezes bárány lenne. Ez egy teljesen természetes állapot, de ne tévesszen azért meg ez a nagy önállóság. Nagyon is szüksége van rád, aki biztos hátteret ad a határok próbálgatásához és mindig vissza lehet hozzá menni. :)

A nevelésen viszont változtatni kell. A módszereken. Nem lehet egy 16 évest úgy nevelni, mint egy 10 évest.

Az a kérdés, hogy "mi volt az iskolában" teljesen megválaszolhatatlan. Picit gondolj bele, te mit válaszolnál rá?:)) Konkrét kérdéseket kell feltenni, de nem tolakodva, csak érdeklődve, hagyni, hogy beszéljen, megnyíljon. Kérdezd arról, ami érdekli. (barátnők, fiúk, film, hülye tanár stb)

A barátnők ebben a korban azonban előnyt élveznek a kidumálásban, ezzel nem veheted fel a versenyt. Ez átmeneti időszak, próbálgatja a szárnyait, teszteli a határokat, ezeket fel kell újra állítani.

Érdemes leülni a családnak és leírni(!) ki mit vár a másiktól és cserében mire hajlandó ezért. Ez egyfajta szerződés és ha megegyeztek, akkor kötelező betartani. Ebbe le lehet írni a rendrakást, a tanulást, a családi programban való részvételt, beszédstílust stb, mint kérés, és ő is leírhatja, amit szeretne tőletek. Ezután megegyeztek. Pl sulit nem naponta, hanem havonta kérdezed ( a jegyeket), cserében neki kötelessége azokat a jegyeket hozni, amiben megegyeztek, amit felvállal.

Vagy lehet chatelni a haverokkal, de a családban a vacsora idő közös és ekkor nincsen sem telefon, sem laptop, hanem beszélgetés van. Stb

Nagyon jól teszed, hogy dícséred, ez nagyon fontos neki akkor is, ha úgy tűnik, nem veszi komolyan.

Egy darabig még el is fog hanyagolni, ez egy ilyen időszak, ahhoz lehet ragaszkodni, hogy havonta egy közös program legyen. Akár barátnőt is hozhat, ha szeretne. Én kamaszként nagyon szerettem a jó fej szülőket, és szívesen mentem velük programra, ha az izgalmas volt. (pl kalandpark, élményfürdő stb)

2014. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez legyen a legnagyobb baj!... örülj, hogy nem cigizik, iszik, és nem egy tinir*bi, mint a mai tizenéves lányok többsége!
2014. jún. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2es!

Nagyon jókat és okosan írsz!

(de itt tegeződjünk inkább)

2014. jún. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!