Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért tiltja a sok szülő a...

Miért tiltja a sok szülő a gyerekét a szextől?

Figyelt kérdés
És most gyerek alatt nem a 13-14 évesekre gondolok. De nem tudom megérteni, hogy miért féltik az emberek a 16-tól akár 20(!) éves gyereküket a szexualitástól? Szerintem az semmiképp nem megoldás, hogy megtiltjuk a szexet, meg csak nyitott ajtó mellett lehet bent a gyerek párja. A kamaszok ha akarnak, úgy is fognak szexelni, inni, akár dohányozni. Én inkább leülök vele, elmagyarázom neki a védekezés lehetőségeit, veszek nekik gumit, és hagyom hogy tiszta körülmények között legyenek ágyban, mintsem egy parkban, vagy egy lépcsőházban. Előbb-utóbb szexuális életet fognak élni, ez elkerülhetetlen, nem lesznek örökké kisgyerekek
2014. júl. 15. 13:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
3%

Mert abbol gyerek lehet...


Meg talan nem akarjak hogy elqrvuljon a kicsilanyuk. Ugye ha az elso erzelemmentesen megy, csak olyan "legyunktulrajta" alapon, mert az osztalyba mar senki se szuz, akkor nem fogja nagy dolognak erezni, es konnyen fekszik majd kesobb is, az meg kicsapongo elethez laza erkolcsokhoz vezet.

2014. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%

Mert a szex nem a tinikapcsolat része, és van olyan hülye gyerek aki ezt nem érti meg.

Felnőttnek nem lehet semmit megtiltani.

2014. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Ez akkor működik ilyen szépen és jól, ha a szülő normális, ha a felvilágosítás nem egy fél órás beszélgetés, ha a gyerek megtanulta a szülei példáján, hogy az érzelmi igényesség fontos, nem csak a dugás, stb. A legtöbb szülő nem ad ezekre a dolgokra kicsi gyerekkorban, aztán tinikorban fejükhöz kapva aggódnak, hogy csak nehogy... Én spec. veled értek egyet. Mindenben. Nekem egy fiam van (lesz még, remélem), de ő időben tudni fog mindent, és soha nem lesz tiltva. Rábízom a döntést, az ő élete, neki kell élni. De ezt csak az meri megtenni, aki előzőleg minden tudás birtokába juttatta a gyerekét. Az meg ugye sok energia és idő, meg egyes prűd szülőknek ciki is.
2014. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Mert a szülőnek egyszerűbb egyértelműen tiltani, mint leülni, baráti hangon megbeszélni. Mindenki úgy tesz, mintha ez bűn volna, és ők soha, de soha nem tettek volna ilyet. Sajnos, mire a gyerek eléri azt a kort, hogy szexelhet, akkorára már szinte teljesen eltűnik a jó szülő-gyerek kapcsolat, és nem tudnak barátian beszélni a dologról.
2014. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

Függ a gyerektől is, van amelyik végig sem hallgatja, mert ő már mindent tud.

Én legjobban attól félek hogy a lányaim terhesek lesznek és egy kellemetlen rutin műtéten kell átesniük ezután, amit a fiatalok ma már nagyon RUTINnak titulálnak, mintha természetes lenne, és ezen versenyeznek kinek van több.

Nem a szextől féltem őket, hanem a következményektől.

Ezen felül a fiúk többsége nem húz óvszert sem, pedig maguk is tudják mennyi betegséget el lehet így kapni.

Elkerülhetetlen a dolog valóban, és ha látom hogy bármelyik lányomnak tartósabb kapcsolata van, akkor nem fog a dolog annyira "megviselni".

2014. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

A tinikapcsolatnak része a szex és az az egészséges, ha az ember tinikorában (10-20 év között) átesik a szerelmi-szexuális kapcsolat különböző fázisain az első csóktól a rendszeres és változatos szeretkezésig.


A tinikiori szerelem és szex a legszebb.

2014. júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
Nagy marhásság amit írsz utolsó, de semmi gond még van időd agyilag felnőni is.
2014. júl. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy az a legszebb, azt vitatom, szerintem lelki érettség is kell a minőségi szexualitáshoz, nem csak hormonbomba. De az, hogy tizenéves kor (vége felé) igénye van az embernek a szexualitásra, az tény. Lehet fújolni és vitatni,de tény. Csinálni fogja, akkor is, ha anyuci és apuci tiltja. Akkor már csinálja úgy, hogy annak ne legyen káros következménye. Ésszel, eszközzel, tudással.
2014. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5%
Tizenéveskor végén már nagykorú és valamennyire benőtt az esze lágya, azt nem nevezném tininek aki 18-19 éves.
2014. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7-es, miért? Azt nem tudod megmondani.
2014. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!