Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szigorú anyukák, apukák, ti...

Szigorú anyukák, apukák, ti hogyan cselekednétek ebben a helyzetben? 16l

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon szigorú, és elég sokszor visszaél azzal, amit én mondok, ezért se apumnak, se anyumnak nem szoktam mesélni. Van egy fiú, aki szivesen átjönne hozzám, mikor csak én vagyok otthon egyedül (a szüleimnek nem meséltem róla), mivel nem szeretne találkozni a szüleimmel. Én is nagyon szeretném, ha átjönne, viszont attól félek, hogy kiderül. Ha kiderülne, hogy a lányotok ilyesmit csinált a hátatok mögött, mit csinálnátok?

U.i.: Még nem volt barátom, és nem tudok a szüleimmel beszélgetni fiúkról



2014. aug. 15. 21:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
55%
Menj át te hozzá.Viszont életed végéig nem titkolhato a pasi-ügyeidet,szóval minél előbb beszélned kéne velük.Mondd nekik,hogy 16 éves vagy,ők is csináltak dolgokat 16 éves korukban.
2014. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
77%
Hát, én szívből sajnállak hogy képtelenség beszélni a szüleiddel. Azt tanácsolom, hogy azért próbáld meg megbeszélni velük, mert ha kiderül akkor balhé lesz. Egy kicsit az is furcsa, hogy a srác nem akar talakozni a szüleiddel...
2014. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt én se értem, hogy miért nem akar. Az mondta nekem, hogy azért, mert nem akarja, hogy megismerjék
2014. aug. 15. 21:19
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Olyan fiúval aki szégyell már előre szóba sem kéne állni.

Biztos nem köszönnéd meg. Még mielőtt járnátok megutáltatod a szüleiddel, nagy hiba ez.

2014. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A fiú az osztálytársad?

Vagy egy idősebb valaki?

Bocsánat, hogy ezt megkérdem - de nálam egyből megszólalt a vészharang, amikor azt írtad, hogy nem akar a szüleiddel találkozni, illetve csak akkor menne ha egyedül vagy otthon!

Ebbe én nem mennék bele így ilyen formán , ha a helyedben lennék!

Kezdj el beszélgetni a szüleiddel - ha nagyon keményen bánnának veled (remélem nem) - akkor mond meg hogy vagy most beszélünk ezekről a dolgokról vagy kussolni fogsz mindenről és az Nekik lesz roszabb - ha értelemsek a szüleid akkor itt tuti nyerő pozícióba leszel! Hiszen hidd el egy szülő MINDENT akar tudni a gyerekéről! :) Neked is fontos és nekik is hogy működjön köztetek a kommunikáció - mégha generációs eltérések is lesznek a nézőpontok között, de muszáj beszélni egymással!

Mi 3 am vagyunk testvérek - két húgom van - én 32 vagyok most már és anyuka is! Én mindig mindent elmondtam a szüleimnek! (akik kicsit szigorúak voltak velem, mindig) a húgaim látták, hogy milyen következményei vannak annak, ha én mondtam valamit - néha kaptam is! ezért ők a kussolás mellett döntöttek! - így tizenegynéhány év távlatában viszont sokkal jobb a kapcsolatom velük! hiszen én vagyok az aki mindig mindent elmond! és most is van hogy nem értünk egyett, de nem szeretném ha a szüleim NEM ISMERNÉNEK engem! - mert kussolok és nem mondok el dolgokat - ezt kell megértened, ha nehéz is beszélni dolgokról - sokkal jobb lesz utána, mégha nem is úgy alakul a beszélgetés ahogy azt várnád! Kezdj velük beszélgetni ez az én tanácsom :)

2014. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem osztálytársam, idősebb nálam 3 évvel
2014. aug. 16. 09:17
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. aug. 16. 09:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Menj át te hozzá, vagy találkozzatok semleges helyen.
2014. aug. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Találkozz vele kint az utcán, vagy menj át te hozzá. Ha azért akarod, hogy átmnejen hozzátok üres házba, mert "többet" szeretnél vele, akkor találj ki valami sztorit arra az esetre, ha lebuknál. Egyébként az őszinteség mindig jobb választás, kivéve, ha a szüleid tényleg ok nélkül szigorúak veled.
2014. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kiakadnànk a fèrjemmel mint a kakukkosóra.


Eleve szabàly hogy idegen nem jön a lakàsunkba ha mi nem vagyunk itthon. Ez alap. Sajnos èn a te korodban nagyon megjàrtam egy fiûval. Titokban jött mikor az èn szüleim nem voltak otthon, fülig szerelmes voltam. Megkèrt hogy csinàljak pär szendvicset. Ès ö pedig szèpen ellopta az összes arany èkszerünket. Èszre sem vettem semmit. Aztàn minden kiderül, a szüleimnek is be kellett vallanom hogy tudtuk nèlkül engedtem be valakit stb. Borzasztó èrzès volt.


Ebböl tanultam ès a lànyommal megbeszèltem hogy ide csak olyan jöhet akit bemutatott. Ha nem akarna velem talàlkozni a sràc? No problem. De akkor hozzànk be nem teszi a làbàt.


Mindenkèppen legyèl öszinte a szüleiddel abból nem lesz baj.

2014. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!