Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok szülei! Nektek...

Kamaszok szülei! Nektek mennyit ül a gyerek a gép előtt?

Figyelt kérdés

16 éves mostoha fiamnak, az az első délelőtt mikor felébred, hogy bekapcsolja. Egészen hajnali 3-ig el sem mozdul onnan.

Valami netes játékkal játszik. Ilyenkor nem lehet hozzá szólni, nem hall meg semmit, nem eszik, nem iszik, wc-re is akkor megy, amikor már nagyon kell neki.

Most azon vesztünk össze, hogy tegnap reggel evett utoljára. Azóta semmit. Közölte, hogy a túrós tészta megromlott. Mondom akkor ott a virsli, vagy a tojás, vagy a sajt, paradicsom, egyen azt. Mondta, hogy délelőtt evett műzlit, ő nem éhes.


Kész lettem a főtt kajával. Neki nem kellett. Fél órája kihívtam vacsorázni. Kijött, de be akarta vinni a kaját a szobába. Kértem, hogy üljön már velem asztalhoz, úgy együnk. Erre ő: Neki nem esik úgy jól, meg hogy ő szorong az asztalnál, stb... Akkor nem gép, hanem tv.

Nem engedtem, mert az apja kért meg rá, hogy napi 1x együnk együtt.

Erre kiverte a hisztit.


Szerintem már egészségtelen mennyiségű időt tölt a gép előtt. De nem szóltam, mert úgy is jön nemsokára a suli. De hogy ne bírjon ki 10 percet az asztalnál?



2014. aug. 29. 21:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Mellesleg, ha gép előtt eszik, fél tányér kajával másfél óra alatt végez. Azt sem eszi meg sokszor teljesen, mert ugye kihűl mire oda jut.

167cm 50kg

2014. aug. 29. 21:45
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Ezt úgy hívják, függőség. Olyan, mint a drog. A 10 éves fiamat is nagyon kell szabályozni. Nem veszi észre a gép előtt az idő múlását. Napi 1-2 órát engedek, de csak most a szünetben. Suliidőben csak hétvégén.
2014. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Már ott tartunk, hogy én vagyok a gonosz mostoha ezért.

Nem tudom mihez kezdjek vele. Már vissza felesel. Mondtam neki, hogy a hiszi miatt akkor ma már ennyi volt gépből, Erre ő: Már pedig én nem fogom kikapcsolni.

2014. aug. 29. 22:13
 4/18 anonim ***** válasza:
9%
Apja nem neveli?
2014. aug. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Időnként én is kicsit eltúlzom az időt, de állítom, hogy nem vagyok függő.

Ez viszont, amit a srác csinál, már eléggé függőség-gyanús.

Én a helyedben kihúznám az internetet, aztán minden elvégzett feladatért(ami nehezebb, mint kivinni a szemetet) vagy a közös, békés étkezésért visszadugnám egy órára. Vagy félre.

De javítsatok ki, ha rossz a tippem.


14/L.

2014. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Játék nevét megtudnád mondani?:)


Én is 16 éves vagyok, azt hiszem ebben a korban már illik kinőni a gépezés iránti ilyen durva vágyat, és el kéne tereljék más dolgok a figyelmét. (Bulik, haverok, csajozás...:D)


Azt tudni kell, hogy mindig is nagy játékos voltam, a számítógépembe öltem életem kb összes spórolt pénzét, az egész rendszerem ára több mint félmillió forint, tehát igazi fanatikus vagyok.


Volt időszak még 13 éves koromban amikor reggel nyolctól hajnali 2-3-ig játszottam, sőőőt volt, hogy több nap egymás után alvás nélkül játszottam egy szerveren, és a játékostársaim is velem együtt(!!)


Hogy őszinte legyek a családdal való vacsorázás nálunk se mindig jön össze, gyakran én is külön fogyasztom el, de csak azért, mert este szüleim beszélgetnek, én szót se kapok, ha meg mégis, akkor nincs túl sok mondanivalóm. Persze vasárnap szigorúan meg van a családi étkezés de az más.


Én amondó vagyok, a tiltás nem túl jó megoldás, ha iskola közben is ezt az állapotot tartja mond meg neki, hogy jól kell teljesíteni, különben el lesz tiltva. (Ez korrekt szerintem, ha jók a tanulmányai azt csinál amit akar kb.)


Viszont a legjobb megoldás az lenne, ha olyan társasággal jönne össze, illetve olyan közegben lenne ahol valamilyen szinten megvetik a játékosokat.


Nekem ebből az állapotból az áttörést egy barátnő jelentette 13 éves koromban. (Igen ez függőség ám!)


Akkor lehet mondani, hogy függőség, ha letört ideges, amikor nem játszhat, nem elégíti ki szükségleteit, sőt megfeledkezik róla!


Az biztos, hogy ez az állapot hosszabb ideig tarthatatlan, antiszociális lesz a gyerek, és később problémái lesznek a többi emberrel kapcsolatépítésben...


Én jelenleg este 2-4 órát gépezek, ez már a nem aktív óráimba tartozik, tehát este kilenc után. Illetve reggel facebook stb fél óra, de ez változó.


Napközben időjárásfüggő, de ha tehetem kimegyek haverokkal csinálni valamit, kosár, foci, mozi, vagy ennek nem fogsz örülni de csak a parkba cigizni...


Tehát meg van a program, és így az egészséges... Sőt esténként meg bulizunk heti 3-4 nap simán, egy 16 éves srác sokmindenbe belekeveredik, a gép nem az élet...

2014. aug. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Ez nagyon sok! Bevallom en szunetben viszonylag sokat toltok gep elott, de azert mert vannak baratnoim kulfoldon es csak ott tudom tartani a kapcsolatot veluk.. Nalam ez ugy szokott lenni, hogy kb felkelek 12kor, 1kor bekapcsolom a gepet, gepezek , utana ebedelek, megint gepezek egy kicsit , utana meg megyek ki baratnokkel.. VISZONT suli idoben csak hetvegen gepezhetek, se wifi semmi.. 16/l
2014. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én nyáron három-négy órát biztos gép előtt töltök, de amit a mostohafiad csinál az tényleg sok. Nem lesznek normális emberi kapcsolatai... Van néhány hasonló osztálytársam, nem mondhatni el róluk hogy népszerűek. Bár manapság a srácok elég nagy százaléka tölti a szabadidejét ilyen játékokkal, de nem a nap minden percét.

Ha elkezdődik a suli én biztos nem engednék neki több mint fél órát. Csak hétvégén. Addig hadd csinálja, most már úgyis mindegy.

2014. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

5-ös és 6 os jól eltalálta


Élt ez a tiltás dolog is amíg volt suli.

De az apja külföldön van, tőlem meg minden számára negatív dolgot úgy fog fel, hogy én utálom őt, azért mondom/csinálom.


Egy darabig járt bulizni is, de rászokott a cigire stb... De ez még annyira nem volt vészes, nem kellett az árokból előkotorni és telefonon is el tudtam érni, hogy él-e még.


De már oda sem megy. Csajok érdeklik, de csak addig míg beszél velük fb-on.


Már sírhatnékom van és remegek az idegtől, mert attól amitől ő boldog lenne az nem hoz hosszabb távon eredmény. Nem bírom idegekkel. Nem tudom mit csináljak.


Itt a sztori bővebben.:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

2014. aug. 29. 22:50
 10/18 anonim ***** válasza:
Hű, ez nagyon sok. Én lány vagyok, nemsokára 17, és nekem is volt egy olyan korszakom, hogy alig mozdultam a gép elől, épp ezért, az idei nyaramat inkább az élményeknek és a tanulásnak szenteltem. Nekikezdtem két új nyelvnek, és elterveztem, hogy sokat olvasok. Ezen kívül voltam táborban, barátoknál. Baráti kör terén hogy áll? Nem lehet, hogy nincs társasága, ezért ül annyit a gép előtt? Nem mellesleg, a kérdésre válaszolva, átlag 1,5 órát töltök a gép előtt naponta. Viszont voltak olyan hetek, hogy nem kapcsoltam be. Kedvemtől függ.:)
2014. aug. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!