Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha a fiam költekezik?

Mit tegyek ha a fiam költekezik?

Figyelt kérdés

19 éves a fiam. Különösebb baj nincs vele, mert minden házi munkát megcsinál (fűnyírás, kertgondozás, kutya, +rokonoknak segít házi munkában, stb), angolt tanul. Bulizni nem jár, egyáltalán nem iszik alkoholt, nem dohányzik. Most felvették egyetemre, villamosmérnöknek fog tanulni, de havi szinten 5000-10000Ft költ el (saját pénzéből), pl.: korábban az udvarra a garázsajtó fölé szereltmozgásérzékelős ledes reflektort. Külön elmegy megvenni a mozgásérzékelőt, másnap pedig az égőt. Majd másnap amikor összeszerelné rájön, hogy nem jó a lámpatest ami itthon volt, akkor kell egy másik az égőhöz.

Másik eset: a lépcsőházba szerelt a lépcsőfokok alá valamilyen led szalagot, hangulat és irányfénynek, de ehhez is vezetékeket, tápegységet, és ledes szalagot vett összesen 10000ft-ért. Az igaz, hogy hozzákészül, mert utánajár annak, hogy milyen vezeték lenne a legmegfelelőbb ehhez, stb. De akkor is, ezek nélkül tudna élni.



2014. szept. 4. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkét szám mögött lenne egy 0, akkor mondhatnád, hogy költekezik, de így....

5-10 ezer havonta, és nem drogra költi, hanem a közös kényelmetekre (mozgásérzékelő, ledsor stb.), a helyedben egy szót sem szólnék.

Fiús anya

2014. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
19 éves felnőtt ember, aki a saját pénzéből a közös házatokra költ. Hol itt a probléma? Csak én nem látom?
2014. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Villamosmérnök lesz. Barkácsol. A saját pénzéből. Örülj neki. Sokkal könnyebb úgy az egyetem, ha érdekli is amit csinál.
2014. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A saját pénze, és nem is hülyeségekre szórja.

Mert ha mondjuk hétvégente inná, bulizná el ennek a többszörösét(több ilyen fiút ismerek) , arra mondhatnád, hogy ész nélkül költekezik.

19 éves, a saját pénze. Majd ha másra kell neki, nem költ ilyenekre.

2014. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
ez szerintem sem sok en ennyi idosen havi 20 ezret ittambes.cigiztem el - lányként. majd kinövi és megváltozik az értékrendje. még fiatal.hogy.gyerekvallalasra gyüjtsőn :) esetleg javasold neki.hogy tegyen felre havi 3000 ftot egy perselybe kesobbre. ez sporolasra es felelos gondolkodasra tanitja, kesobb.pedig jol fog jönni neki az a penz. baratnoje van? majd ha.lesz az is segiteni fog mert kénytelen.lesz a csajra költeniel meg közös programokra. de azzal ne bőszítsd fel hogy ezekre nem költhet mert ennél sokkal.rosszabb.és èrtelmtlenebb.dolgokra is költhetne. nehogy dacbol.rossz iranyt vegyen...
2014. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Más hasonkorú anyuci apuci pénzéből megy el bulizni a discoba és ott agy 5-10ezret ugy hogy észre se veszi. Tényleg mennyivel értelmesebb eg hangos lebujban, csöcskirakós ribizlik között mulatni az időt,mint havonta 5-10ezret elkölteni valamilyen elektronikai berendezésre,ami a saját kényelmét/kényelmetket szolgálja.
2014. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valamiért nem tudok válaszolni, csak kommentben. Én tettem fel a kérdést.


Köszönöm a válaszokat, át fogom gondolni a dolgot.

Azzal nincs nála probléma, hogy ne takarékoskodna, mert az összes pénzének maximum 40%-át költi el, és mindig igyekszik pótolni ha elköltötte egy részét.

2014. szept. 4. 17:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem látom költekezésnek.
2014. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

nézd ezek a dolgok érdeklik, ezt tanulja, ennyi.

Olyan mint hogy te is biztos megveszed a kajához a hozzávalókat, de mikor kész és megeszitek, rájössz, hogy mit kellett volna másképp csinálni, mást beletenni, legközelebb már úgy csinálod. Nem költekezés ez annyira. MIkor megláttam a címet azt hittem mindenféle új mobil, márkás ruhát venne, plázázna. De hogy megszerel valamit, aztán tovább bütyköli, ráadásul szakmába vág, nem találok kivetnivalót benne. Neki ez tetszik, neked feleslegesnek tűnik, lehet te meg sorozatot nézel, őt meg az nem érdekli.

2014. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ez még nem költekezés.
2014. szept. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!