Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 év alattiak, akiknek...

18 év alattiak, akiknek külföldön dolgoznak a szülei! Ti hogyan élitek ezt meg?

Figyelt kérdés

Kamaszkorúak véleményére lennék kíváncsi, akiknek a szülei külföldön dolgoznak, vagy nagyon keveset vannak otthon veletek. Ti ezt az "életformát" hogyan élitek meg?

Az a helyzet, hogy nekem apukám pilóta egy nagy légitársaságnál, anyukám pedig stewardess. (Tudom, elég fura helyzet.. :D) Szóval ebből adódóan nem túl sokat vannak itthon, gondolom érthető. Tesóm nincs, szóval szinte teljesen olyan, mintha egyedül laknék és saját háztartást vezetnék...

És ebből következik a kérdésem is, hogy ezzel csak én vagyok így, hogy szerintem még jót is tesz az egyedüllét, mert így legalább önellátásra és egyéb hasznos dolgokra nevel? Kamaszok és szülők válaszát is várom igazából! :)

17/F



2014. szept. 7. 12:14
 1/6 anonim válasza:
59%

Nekem apukám dolgozik kint, szóval nekem teljesen más a helyzetem. Anyukám otthon van, és van 2 testvérem (csak az egyik van otthon). Kisebb koromban nagyon rosszul viseltem de mára már hozzászoktam.

16/L

2014. szept. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Babeli Zurzavar ***** válasza:
39%
ha azt mondom szulokent, hogy nagyom nem ertek egyet ezzel a helyzettel akkor jobb lesz? sajnos nem... de azt kell mondanom, hogy kicsit sajnallak, mert ugy erzem a szavaidbol, es nyilvan a kerdest sem irtad volna ki ha nem igy lenne, hogy Neked ez a helyzet nem jo... de most mar lassan mindegy is, sajat labadra fogsz allni, onallo eletet kezdesz, valamilyen szempontbol elonnyel a kortasraidhoz kepest, hiszen vezetsz egy haztartast, ilyen fiatalon. en javaslom Neked, hogy nagyo tudatoasan eld meg a kovetkezo 10-15 evet, mert felo, hogy egyszer ki fog tortni beloled a gyerekkor hianya, es felnott fejjel csunya dolgokba lehet beleszaladni ha nem fogod tudni jo iranyba terelni a vagyaidat!
2014. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

5 eves voltam,amikor apukam kulfoldre ment dolgozni,a jobb megelhetes miatt. Nagyon-nagyon rosszul viseltem kicsikent. Hiaba magyaraztak,hogyha hazajon megkapom a legujabb Baby Born-t,nem erdekelt. Inkabb lett volna szuksegem az apukamra,mint egy babara:(

A mai napig kint dolgozik,es igaz jol elunk,de inkabb elnek szerenyebben es az apukammal:) Mai napig elszomorodok,amikor hazajon,es nem tudom felhotlenul elvezni a tarsasagat,mert tudom,hogy a vegen,amikor elmegy sirni fogok.

De sajnos ez van:) Jovore remelhetoleg mar az egesz csalad kikoltozik kulfoldre,es egyutt lehetunk.

Viszont van,aki nem ilyen "szerencses". Baratnom szulei ezert mentek szet. Apuka azota haza se jon meglatogatni a baratnomet,csak a gyt-t kuldi minden honapban.

2014. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is szinte ebben a cipőben járok, csak nekem a szüleim elválltak, anyu 2 helyen dolgozik reggel 5kor elmegy itthonról (még alszok) éjjel 11 körül hazaér (már alszok), nekem ugyan van egy öcsém, nem olyan pici már, (14 éves) de 17 éves fejjel lehetetlen vele bírni, mert nagyon rossz.

Én nagyon szeretném, hogy anyu többet legyen itthon, de nekünk egyáltalán nem kivitelezhető, mert abból a pénzből nem tudunk megélni, amit egy helyen keres anya hiába dolgozok közbe én is.:/

Majd lesz jobb talán.:)

Viszont az igaz, hogy legalább magunkra vagyunk utalva és több mindent meg tudunk csinálni, mint a kortársaink (pl. én 13 évesen már nagyjából tudtam főzni)

2014. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem elváltak a szüleim. Pesten születtem és Celldömölkön lakom, apám Pesten maradt anyukám + tesóm lejottunk a mamámhoz. Szoktunk együtt nyaralni, 5 éves korom ota váltak el. Megszoktam nem zavar. LB-m apja külföldön dolgozik én ugy látom ö is megszokta. :)
2014. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5* L/12
2014. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!