Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
A lányom 16 éves és már hosszú ideje egy 22 éves fiúja van. A fiú nagyon jól szituált, dolgozik, de megint belevág a tanulásba. Még nincs saját lakása, majd a lányommal tervezik, hogy lesz nekik egy közös, ha a lányom befejezi a sulit. Elég komoly kapcsolatnak igérkezik, bár a szülők nem találkoztak még személyesen. Már rendszeresen együtt alszanak, szexuális életet is élnek. Szerintetek baj, hogy a férjemmel hagytuk, hogy ilyen fiatalon ilyen koru barátja legyen és ennyit együtt lehessenek?

2014. szept. 15. 08:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy a lányom komolyabb, mint a korabeliek. Jól tanul, sokat olvas, készül a jövőjére...stb, szóval nem egy komolytalan kis fruskáról van szó
2014. szept. 15. 09:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem (szülőként mondom). A tiltás úgy se ért volna semmit valószínűleg, legalább nem egy padon vagy kocsiban csinálják. Talán együtt maradnak, talán nem; szerintem a lányodnak ebből semmi hátránya nincs.
2014. szept. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóval értek egyet. Jobb, hogy engedted neki, így megbízik benned jobban, s te is tisztában vagy azzal, hogy kivel is van, stb. Én ezt 16 évesként írom.:) Bemutatta már otthon a fiút?
2014. szept. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak én és a férjem nem találkoztunk a fiú szüleivel
2014. szept. 15. 12:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a "én lányom komolyabb mint a többi ilyenkorú" ez nem feltétlen van így, az más téma, hogy a srác leírásod alapján rendesnek tűnik, egyébként lányod is. Nekem nem tűnik gondnak, hogy hagytátok.
2014. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az együtt alvás az elég korai egy 16 évesnek,és szerintem a korkülönbség is nagy,nyilván a járást nem szabad megtiltani de az együtt alvást azt még nem engedtem volna a helyedben,hiába tűnik komoly kapcsolatnak. A,úgy mi az a hosszú idő?
2014. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Én mindig lebeszéltem a lányomat az ilyen volumenű kapcsolatokról. Sajnos az ember mindig
2014. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért érdemes beszélni a lánnyal arról, hogy ne siessenek semmivel, különben azon kapjátok magatokat, hogy egy év múlva a beleegyezéseteket kérik ahhoz, hogy összeházasodhassanak. Mi 20 évesek vagyunk a barátommal, mindketten tanulunk, 3 éve vagyunk együtt és szeretnénk is mindig együtt maradni, ennek ellenére az első hónapokban egyáltalán nem tartottunk még ott, hogy majd mikor fogunk összeköltözni, közös lakást venni stb....
2014. szept. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

Én mindig lebeszéltem a lányomat (fiamat is) az ilyen volumenű kapcsolatokról. Sajnos az ember mindig csak utólag tudja megítélni egy szerelem mélységét, és hajlamos világrengetőnek hinni azt is, amiről később kiderül, hogy felejthető kis momentum volt csupán. Ebben a korban még ismerkedni kell, tanulni a szerelmet, csalódásokon átesni, sebeket osztani és kapni.

Az élet - úgy tűnik - engem igazolt, mostanra (30-hoz közel) mindegyikőjük megtalálta az igazit.

2014. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Synesztro ***** válasza:
26/F Én is szülő vagyok, bár nekem egy 7éves fiam van, de én az unokahúgom példáját tudnám felhozni. A nagybátyámék elég érdekes szellemben élnek, és nevelik a gyermekeiket is, ennek példája az, hogy a 14 éves! lányukhoz, megengedték, hogy előbb járjon, majd később ott aludjon, hova tovább, oda hozzájuk össze is költözzön, az akkor még mindig csak 15 és fél éves unokahúgomhoz egy akkor 21 éves pesti srác. Nagybátyám (nem kis darab;D) csupán annyi kikötést hagyott meg, hogy ha megtudja, hogy a lánya 17ik születésnapjáig a srác "úgy" nyúl hozzá, darabokra tépi, és elássa a kertben. Sztem megvárták becsülettel XDXD. Amúgy a srác ott is dolgozott, beleadott a kosztba, nem mintha muszáj lenne, Bátyámék eléggé el vannak eresztve, de ő így gondolta becsületesnek, és a mai napig együtt vannak, már az esküvőre készülnek hamarosan, mivel azóta a hugi most tapossa a 23ik életévét!!! Fogalmazzunk úgy, hogy ki állták a próbát, ők ezt akarják. Ez persze egy pozitív példa, de azért nem árt vigyázni:)
2014. szept. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!