Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 9-14 éves gyerekek szülei!...

9-14 éves gyerekek szülei! Mennyit tanultok otthon a gyerekkel? Harmadikos osztálytól érdekel főleg.

Figyelt kérdés

Csak kikérdezitek vagy végigmentek a feladatokon? Vagy verstanulásnál csak felmondja nektek, vagy együtt tanuljátok meg, vagy egyik sem?


Az is érdekel, hogy napi rendszerességgel tanultok-e velük, vagy hetente x-szer? Hogy zajlik ez másnál?

Gyerek korát és esetleg tanulási eredményeket/problémákat is említsetek, lécci!


2010. jan. 24. 22:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Én sose tanulok vele mert fölösleges. Mindenből 5-ös, tudja a kötelességét.
2010. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Nekem is 3. osztályos a gyerekem(lány),bár orvos vagyok,és ezáltal nagyon elfoglalt, mindennap tanulok a lányommal.

A matektól kezdve egészen a verstanulásig. Szépen,haladva átveszünk mindent.a Verset egyedül tanulja, de ha nehezen megy segítek neki.És kikérdezem. A nap tanulás kb: 2-3 óra.

Ős is élvezi,és én is ,h ezt a kis időt együtt tölthetjük:)

2010. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%

14 vagyok

és egyeüdltnaulok2 éve.

2010. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jöhetnek még!
2010. jan. 27. 07:25
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Igaz, hogy nem vagyok se szülő, se kamasz, de azért írok. :)

Én világ életemben egyedül tanultam otthon, mert a szüleim állandóan dolgoztak, a nővéreim pedig általában későn jöttek haza a gimiből (aztán a munkahelyükről). Szóval senki nem segített nekem, ennek ellenére minden nap kész volt a leckém, megtanultam az új anyagokat, és sose volt rosszabb az átlagom 4,5-nél. Tudtam, hogy nekem ez a kötelességem, és nem is értem, hogy sok kisdiák miért nem tudja ezt felfogni... Persze tisztelet a kivételnek! (21L-hallgató)

2010. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden gyerek más!Fiammal,aki most 8.oszt-os egészen 6.oszt-ig tanultam,minden nap,mert igényelte és kérte.Azóta ritkán ,de megkér.Lányom aki most 4.oszt-os,szinte soha,csak kikérdezés szintjén.Mindegyik nagyon jól tanul!Bízd a gyerekre,és kérdezd meg tőle minden nap!Érezze,hogy ott vagy neki,ha szüksége van rád.
2010. jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
90%
A fiam 6. osztályos. Eddig olyan 4-es körüli bizonyítványa volt. Félévkor megbukott matekból és németből is rezgett a léc. Soha nem írta fel a leckét, mindig azt mondta, nincs lecke, vagy már tudja. Alsóban végig mellé kellett ülni mert nem tanult, mással babrált. Ötödikben megpróbáltuk, hogy megy - e egyedül, akkor talán tetszett neki a kötetlenség. Ennek most ittuk meg a levét. Lusta, nem szeret tanulni, főleg az általa utált matekot. Egyébként jó eszű gyerek. Ismét mellette ülünk minden nap, kikérdezzük az anyagot és büntetés jár neki, ha nem írja fel a leckét. Az ofőt pedig megkértem, hogy legalább havonta írja be az ellenőrzőbe a gyerek által "elfelejtett" jegyeket. Már két 5-öst hozott matekból... Szóval, azt hiszem, nekem oda kell még sokáig ülnöm mellé. Egyébként ez tényleg gyerekfüggő.
2010. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Az én lányom 12 éves,6.osztályos.Tudja a kötelességét,nem szoktam nagyon tanulgatni vele.Max.felmondja a törit vagy bioszt,de ezt sem mindig.Olyan négyes-ötös tanuló,és én ezzel megvagyok elégedve.Persze ha valamiből rossz jegyet hoz haza,akkor megkér vagy engem,vagy a férjemet,hogy magyarázzuk el.
2010. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
62%
14/L vagyok, nyolcadikos, és eddig minden évben kitűnő voltam. A szüleim sosem tanultak velem és nem is kérdeztek ki. Nem állítom, hogy ez a helyes módszer, és mindenkinél ez válik be, de bizonyos fokú önállóság nem árt.
2010. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát ugyan nem vagyok szülő, de 3-4. ben még ha nem értettem valamit segített anyukám. De nem tanult velem, mert akkor nmem tudtam volna önállóan megcsinánli. Esetleg a végén leellenőrizheted, de ez az oztálytól is függ, nálunk speciel egyből tudták hogyha hibátlan akkor a szülő ellenőrizte.

Használd ki, mert 7-8-tól már ugyse fogsz tudni neki segíteni. 10-es vagyok és kb háromszor annyit tudok mindenből mint anyukám, pedig ő se hülye. (pont hogy nem valami fontos dolgokat, de ez lényegtelen, mert sok hülyeséget tanulunk).


16/L

2010. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!