Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anya miért nem engedi, hogy...

Anya miért nem engedi, hogy igyak?

Figyelt kérdés
4 hónap múlva 15 leszek, és úgy egy hónapja voltam egy házibuliban, ahol ittam. (Nem először, de eddig még nem ennyit). Kb éjfél körül értemjött anya, úgyhogy addig kiültem a friss levegőre, rágóztam, stb.. Azért megérezte rajtam, hogy ittam valamit, amiért később egy csomót kiabált velem. Azt mondtam, csak pár korty bort ittam, és elhitte, de nagyon mérges volt... Most megint megyek bulizni halloweenkor, és terveztem inni, de anya nem engedi hogy ott aludjak, akar beszélni a szülőkkel, hogy "rendesek-e", amikor azok nem is lesznek otthon! Mit csináljak, hogy ezt elkerüljem, és hogy ne akadjon ki annyira, ha megérzi, hogy ittam? Múltkor már a telóm is elvette.

2014. okt. 25. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
33%

max azért álszent mert a mai 30-40 évesek közül sokan 14-15 évesen már részegen fetrengtek, most meg játszák a szentéletüt

bort ittak és most vizet prédikálnak

én nem vagyok alkoholista, 15 évesen sem ittam még alkoholt, mégsem jatszom itt az agyam

2014. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
9%
Nos részemről,nem ittam 14-15 évesen egyáltalán alkoholt,24 vagyok nem 35-40 éves,tehát semmi álszentég nincs abban amit írtam,kedves 33%-os,már ne is haragudj valószínű mindig igen értelmes hozzászólásaid lehetnek ha ennyi a százalékod,gondolom 14 vagy max
2014. okt. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
52%
#42, az a te dolgod, és ha a mai napig sem érzed veszteségnek, nos az is a te dolgod. Csak te se akard rákényszeríteni másokra a saját gondolkodásodat, a saját értékrendedet légy szíves... (gondolom neked se tetszene, ha más akarna rákényszeríteni egy a tiedtől eltérő gondolkodásra)
2014. okt. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
43%

Rákényszeríteni?? Kibeszélt erről a nagy "mindent engedjünk meg a gyereknek" tipusú kamaszok erőszakoskodnak,hogy jaj mi lesz szegény 14 éves gyerekkel aki nem bulizik és iszik...

Simán leírtuk,hogy jogosan nem akarja engedi az anyukája,és érett,felelősségteljes emberek egyet is értenek az anyukával.

Veszteség?? Milyen veszteség na ne nevettess már,elég baj,ha veszteség lenne,hogy nem ittam és buliztam kis taknyosként,buliztam mikor eljött az ideje

2014. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
73%

#44, hogy kinek mi a veszteség, és kinek mi nem az, azt mindenki maga éli meg, és mindenki maga fog utána ítélni, ezt kellene megértened...

De láthatóan te két végletben tudsz csak gondolkodni, van a veled egyetértő "érett gondolkodású", meg a veled nem egyetértő "felelőtlen erőszakos tini"... nem baj, mire majd akkora leszel, hogy ilyen 14+ éves gyereked legyen, remélhetőleg leszoksz a világot jóban és rosszban, fehérben és feketében látó tipikus kamasz-gondolkodásról, és rájössz, hogy az bizony sokféle, színek és árnyalatok vannak benne... legalábbis a majdani kamasz-gyereked érdekében őszintén remélem... meg persze a tiedben is, épp elegen vannak úgy az elfekvőn, hogy hónap számra kutya se nyitja rájuk az ajtót, hogy "pedig 3 gyereket neveltem, szigorúan fogtam őket, és mégis..." - és fel sem fogják, hogy ugyanazt kapják vissza, amit adott, ahogy anno ő kényszerítette a saját értékrendjét az akkor gyenge és kiszolgáltatott gyerekre, ugyanúgy most a gyerek kényszeríti rá a saját értékrendjét, amikor ő lett gyenge és kiszolgáltatott...

(olvasd már el Illyéstől a Puszták népét - ha már iskolában kimaradt esetleg - sokat tanulhatsz belőle, első sorban világnézetet... mondjuk azt, hogy ki milyen mértékkel mér, olyannal fognak visszamérni neki)

Ja, és tényleg az 1960-as években születtem, ha hiszed, ha nem... bizony, akkor voltam kamasz, amikor még bárki vehetett alkoholt vagy cigit a boltba, mindenféle korlátozás nélkül... tényleg 15 évesen rúgtam be először, nagy mázlinkra akkor még léteztek mindenféle építőtáborok meg KISZ-táborok, ahol mentesek lehettünk egy kicsit a "féltő szülői gondolkodástól"... lehet szörnyülködni, vagy épp irigykedni ezért - rád van bízva:)))

2014. okt. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
19%
Biztosan szuper életed volt a szoci időszakban,örülök,hogy még nem éltem akkor,köszönöm nem látom feketén-fehéren a dolgokat,tisztában vagyok vele,hogy se a nagy tiltás se a szabadjára engedés nem jó módszer,köszönöm nem kell kioktatni
2014. okt. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
41%
Jézusom..igen..Én is 15éves vagyok.eljárok hétvégente.Iszok is,de nehogymár emiatt rossz ember legyek..Igen sportolok heti 6szor,a város elit gimijébe vagyok 4-5ös tanuló.És? a Szüleim elengednek..élhetem az életem.Mindig haza kell érnem,és soha nem voltam még részeg.pedig mindig ittunk pár felest.naés??? Annyira vicces,hogy szerintetek nem fér bele pár pohár/feles.Hála istennek az én szüleim normálisak,rengeteged dolgoznak..rendes körülmények között élünk.nem lett egyikőjükből sem alkoholista.Inni se isznak,de igen mesélték,hogy jártak fel 8.ba az egyik srác szüleinek pincéjébe borozni..stb.Mégis normális emberek lettek...Sajnálom az ilyen gyerekeket akiknek úgy kell felnőnijük,hogy 18éves koráig 11re jön érte a szülő minden második hónapba egyszer..Nekem is vannak céljaim az életbe..el is értem őket eddig.reméljük ezután is elfogom.Nehogymár amiatt a 10fles miatt egy rossz ember legyek.Vicc. és kérdezném.Mikor éljék ki magukat a kamaszok? hm?? mert ha gimis évek alatt nem mehet sehova,akkor mikor? Egyetem mellett? addigra annyit kell tanulni,hogy azt se tudja hol áll a feje.Inkább 15-16-17-18-19évesen,mint 25-30.(szerintem)
2014. okt. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
56%

Nézd előző, ennek örülök... egyébként a kioktatást nagyon könnyű elkerülni, az kell, hogy az ember maga se akarjon görcsösen kioktatni másokat, ne "taknyosozzon", ne fenyegessen - 2005 óta amúgy ís bűncselekmény, csak úgy látszik a helyi moderatura még nem hallott róla sajnos - "felpofozással", ilyesmi... tudod, "bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak" - ennyi az egész nagy titok:)

Itt egy kamasz tanácsot kér, aki akar az ad, aki nem akar - mert mondjuk nem ért vele egyet - az meg nem ad. (mint láthatod, én adtam, konszolidáltat, vállalhatót)

Semmi szükség rá, hogy leoltogassák a kérdezőket... azt gondolom.

2014. okt. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
47%

Na utolsó szerintem most már állj le,ne okoskodj,azt hiszem te is kaphattál volna egy pofont a szüleidtől,és akkor talán nem lennél ennyire éretlen.

Utolsó előtti ne hasonlíts már össze egy 15 és egy 17-18-19 éves rengeteg idő ebben a korban teljesen lényegtelen,hogy hogyan tanulsz,és hova jársz iskolába,attól még igen sajnálatos,hogy 15 éves létedre hétvégente bulizol és iszol...

2014. okt. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
25%
De igen egy kis taknyos,te is és én is azok voltunk 14 évesen kis taknyosok,amúgy meg senki nem fenyegette a kérdezőt,kapott elég választ az anyukájának miért van igaza,a vita azért alakult ki,mert pár tini idejött nyafogni és szidni azt aki szerint nem normális ha 14-15 évesek isznak és buliznak,már rég nem a kérdező kap választ,ha nem vetted volna észre
2014. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!