Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felnőttorvoshoz való átiratkoz...

Felnőttorvoshoz való átiratkozáskor a kartonomat nekem kell kikérnem és átvinnem az új orvoshoz?

Figyelt kérdés

Most leszek 19 és át kell jelentkeznem felnőttorvoshoz. A gyerekorvos azt mondta, hogy majd nekem kell átvinnem a papírjaimat, viszont mindenhol azt olvasom, hogy ezeket a papírokat nem adhatják ki, mivel hivatalos iratok.. Most mi az igazság?

A másik kérdésem pedig az, hogy hogy lehet hogy december végén leszek 19, de már most októberben azt jelzi az ügyfélkapum, hogy nincs háziorvosom?



2014. okt. 31. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is jelentkeztem már át, de nekem sem adták ide, hanem a dokik egymás közt intézték. Az új orvos megkereste hivatalos formában (email, vagy tel) a régit, és ad átküldte a kartonomat.
2014. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekorvos és a háziorvos egymás közt intézte. Függőben vagy ezek szerint a kettő között...
2014. okt. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Nekem külön kiemelte a gyermekorvos, hogy majd kapok a felnőtt dokitól egy papírt, amivel visszamegyek hozzá, ők kinyomtatják az egész kórelőzményemet, amit elviszek a felnőtt dokihoz.. Mondjuk én ennek jobban örülnék, mert kíváncsi lennék, hogy néha mégis milyen ellátást számolt el nekem a gyerekorvos olyan napokon, amikor a rendelő közelében sem voltam...

Igen, lehetséges, hogy függőben vagyok, de erről nem kellett volna valamilyen értesítést kapnom?

2014. okt. 31. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem odaadta és vihettem ahoz a felnőtt orvoshoz ahova akarom :)

viszont ha gyerekorvostól gyerekorvoshoz megy át valaki akkor kell a papír attól a gyerekorvostól akihez akarsz menni és csak arra adhatja oda a kartonodat az első orvos :)


felnőtt orvoshoz ha mész át akkor nálunk simán odaadja és csinállsz vele amit akarsz aztán már :)

2014. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :) Nem, nekem azt mondta, hogy majd akkor adja oda nekem, ha viszek egy papírt a felnőtt dokitól, hogy ő elvállalt.

Viszont azt még mindig nem igazán értem, hogy most akkor már miért nincs háziorvosom?

2014. okt. 31. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt valami nem stimmel. Ha kijelentenek a gyerekorvostól, automatikusan bekerülsz ahhoz a felnőttorvoshoz, akihez te a lakóhelyed szerint tartozol. Ezt a dokik elintézik egymás között.

Ha nem oda akarsz menni, akihez tartozol, akkor el kell menned ahhoz, akihez járni akarsz, ők kikérik a papírjaidat, és ennyi.

2014. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy olvassa-e még valaki, de ma megint megnéztem az ügyfélkapum, és az aktuális háziorvoshoz visszakerült a gyermekorvosom. Ez most hogy lehet? Mert nekem azt mondták, hogy november 1-től automatikusan kirak az OEP a rendszerből, és nem lesz háziorvosom.
2014. nov. 1. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!