Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiú vagyok, néha úgy...

15 éves fiú vagyok, néha úgy érzem, az élettől is elmegy a kedvem, máskor viszont lelkesen, tök pozitívan állok mindenhez. Miért van ez? [Lent]

Figyelt kérdés

Sokszor kedvem lenne YouTube-ra videókat gyártani, zenélni, játszani Xbox-on, elmenni edzeni haverokkal, illetve lefogyni(15/F, 180cm, 102kg). Egész nap végig jó kedvem van, pozitívan állok mindenhez, elhatározom, hogy például holnap elmegyek haverommal edzeni, vagy egyet bicajozni, vagy úgy gondolom:"Huh, itt a Karácsony, a kapott pénzből veszek egy Capture Card-ot(videózáshoz), de jó lesz majd videózni!", vagy elő veszem a Sony Vegast, Photoshop-ot, stb. Nap végén egyszer csak hirtelen elfog egy olyan érzés, hogy "Zsíros szerencsétlen nyomorék vagyok, nem értek semmihez, nem lesz belőlem sz*r se(pedig szakképzőbe járok, bár rosszak a jegyeim), itthon fogok megrohadni csajok nélkül, a legjobb lenne, ha megdöglenék."... Na most öngyilkos még véletlenül sem leszek, hiszen semmi okom nincs rá, csak rám jön néha ez az érzés. Ilyenkor úgy állok a dolgokhoz, hogy: "Mindenki bekaphatja, mindenki menjen a p**ába, sz*rok mindenkire, és mindenre, hagyjatok "nyűglődni". Aztán elalszok, és paff, másnap reggel megint jókedv, kezdődik minden előröl(Bár van, hogy a letargia folytatódik másnapra/egész hétre, időjárástól függ). Van zenei érzékem, rengetegen mondták. Anyám nevel engem és a húgomat, de apám rengeteget látom, napi szinten jön hozzánk(bár többnyire enni). Nem nagyon dolgozik, de most van barátnője, így (talán szerencsére) kevesebbet van itt[a sok veszekedés miatt írtam, hogy szerencsére]. Anyám minimálbérért dolgozik egész nap, apám sok pénzzel van elmaradva nekünk is, sok a hitele is, így arra fogja, hogy nem dolgozik("Úgysem maradna belőle semmi.", stb...). Családi segítséggel éppen hogy megvagyunk, bár semmiből nem szenvedünk hiányt, anyu mindig minden tőle telhetőt megtesz, nagyjából megvan mindenünk. Itthon állandóan valami miatt megy a feszkó: "Hangos a játék, pucold ki a macskát, vidd ki a macskát a szobából, takarítsd ki a szobád, stb". Nekem mindig van valami problémám, pl rühellem, ha film közben megzavarnak, és meg kell állítanom a filmet. Ha ideges vagyok rengeteget üvöltözök, és sok a veszekedés is ilyenkor. Amikor apám itt van, vele is veszekszek, csak az üvöltés megy. Szabadidőmben általában kockulok, ezért is nézek ki "így". Ami furcsa, hogy több lány is mondta, hogy ha lefogynék, kifejezetten jól néznék ki... :O Az a gond, hogy kib*szott lusta vagyok, nagyon nehezen veszek erőfeszítést magamon. Sokszor egyszerűen nincsen mi ösztönözzön, mondom, legszívesebben meghalnék. Lehet, hogy idővel kinövöm, de azért nem lenne rossz, ha már most tudnék vele kezdeni valamit.


Én leírtam nagyjából mindent, ha van ötletetek a hirtelen letargiával kapcsolatban, vagy csak hozzá szeretnétek szólni, hajrá! :)



2014. dec. 26. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezen csak te tudsz változtatni.Neked kell elszánnod magad,mert más nem segíthet.Tűzz ki célokat és érd el őket! Itt a szünet,van rengeteg időd.Ha felkelsz korán,és nem délben(bocsi,magamból indulok ki:D),sokkal elszántabb leszel,előtted az egész nap.Elmehetsz reggel futni,miután hazaértsz csinálsz videót,aztán kicsit besegítessz a házimunkába(hidd el,ezt értékelik a szülők) és ha ügyesen kihasználtad az idődet,csinálhatsz amit szeretnél.Estére pedig jobb kedved lesz,mivel nem egész nap punnyadtál,hanem mozgalmasan eltöltötted az idődet.Szerintem próbáld ki!:)

14/l

2014. dec. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezzel nem vagy egyedül, hasonló vagyok énis:)


Igazából az a lényeg, hogy ha ezen változtatni akarsz, akkor egy dolgot találj ki, nekem ez az edzés volt anno, hogy ezt csinálom. És akkor beállítottam az órát, és elhatároztam, hogy ettől eddig holnap edzek, meg minden nap. Első héten bénáztam, de csináltam valamit, aztán elkezdtem kicsit utánaolvasni, egyszóval lekötöttem magam, és csináltam valamit, volt egy célom, ami elérhető volt. És amikor bő három hónap után már jobban éreztem magam, némileg kevesebbet mutatott a mérleg, újabb célt tűztem ki az edzésben. Most két hónapja nem edzettem, mert megsérültem (így jár az aki bulizik, és fasságokat csinál részegen:D), de nemsokára újrakezdem.


Szóval a lényeg, ha nem akarod, hogy estefele legyere az életről csinálj valamit, olyan dolgot, amiben eredményt tudsz elérni, és ezzel motiválod magad:)


Lustaságon is segít, ha van célod, és eléred. Ha edzeni akarsz, ajánlom a Jay's workoutot, csak mint példa, nem kell nekedis fegyenckedned, menj el nyugodtan kondiban, vagy kevert műfajban fogyj/gyúrj, a lényeg, hogy látod, egy sima vidéki srác mit tett (Jay), motiválni fog, engem is motivált:)


Illetve az edzés vonzza magával a megfelelő mennyiségű alvást, jó táplálkozást, hisz így tudsz fejlődni, aztán kondis haverok, megatöbbi..:D


Esetleg írhatsz privit bár nemhiszem, hogy sokat tudnék még mondani...:) Nekem sokat javított a kocka élettelen szar énemen az, hogy végre csináltam valamit:) (Habár még mindig van olyan hogy "egy szar vagyok és mindenki utál", de ez a kamaszkor velejárója.)


16/F

2014. dec. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sziasztok a kérdezőnek és a kettes válaszolónak üzenném ha van kérdésük akkor nekem privátba feltehetik

15 évesen 110 kg moltam most 19 évesen 90 (kockahas és atöbbi miatt ennyi mert ez már izom és nem zsir )

ha kell tudok komplett étkezési rendet is adni az edzéssor mellé

vidéki vagyom igy semmi különleges csodahüjeség nincs benne

2014. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi gyerekek, összeszedem magam! :D Amúgy apám már régóta dumálja a Street Workout-ot meg a Fegyencedzést...
2014. dec. 27. 23:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyira normálisan írsz, nincsenek helyesírási hibáid, hogy nem szakképzőbe kéne járnod... Gimnázium és szépen leérettségizni.
2014. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaaj, most nézem, hülye vagyok... Nem szakképző, hanem szakközép, és igen, a végső terv az érettségi! :)
2014. dec. 28. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!