Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megéri középiskolát váltani?

Megéri középiskolát váltani?

Figyelt kérdés
Most vagyok tizedikes és egyre többet gondolkozom azon, hogy jövő tanévtől másik iskolába mennék. Van egy nagyon jó barátnőm, de úgy érzem, ő egyre inkább a többiek társaságát keresi. Az a baj, hogy teljesen tőle függök, nélküle szinte elveszek az osztályban. Egyszerűen sosem tudtam teljesen beilleszkedni, szorongok, minden reggel gyomorgörccsel megyek iskolába. Rosszul érzem ott magam. Tudom, hogy nem mindig jó a váltás, de úgy érzem, tiszta lappal kell kezdenem, szükségem van egy új társaságra, mert itt szinte senkit nem érdeklek, én vagyok a csendes, új lány már több éve. Szerintetek mit tegyek, váltsak vagy maradjak?

2015. febr. 23. 17:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy nem jó az osztályközösség, folyton megy a kavarás, kibeszélés, utálkozás. A tanárok a mi osztályunkat szó szerint utálják, hírhedten rossz az osztály.
2015. febr. 23. 17:49
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzed jól magad, szorongasz, gyomorgörccsel mész iskolába, akkor lehet, hogy jót tenne neked. Vannak jó közösségek is. És még időben is vagy - 11-12-ben azt mondanám az érettségi miatt inkább maradj, de most, ha úgy érzed, inkább válts. 2 év is hosszú idő. :)
2015. febr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán. Én most végzős vagyok, de az egyik évfolyamtársam decemberben sulit váltott...


Ha rosszul érzed magad, menj. Két év alatt olyan lesz, mintha ott kezdted volna a sulit.. :)

2015. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!