Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam el anyának...

Hogyan mondjam el anyának hogy barátom van?

Figyelt kérdés

Anya mindig azt mondta 18 éves korom előtt nem lehet barátom, mert ha terhes leszek agyonver. Fiúk terén nagyon szigorú.

Én 14 éves vagyok, ő 16.

A fiúrol: Nagyon kedves, aranyos. Hip-hop stílusú. 4 éve jár karatéra , gitározik (ugyanaz a tanárunk, ő már régóta gitározik én 4 hónapja kezdtem el) emellett nagyon jó tanuló. Van egy 18 éves nővére, két húga van 10 és 5 évesek, öccse 19 hónapos. Anya nem szereti a nagycsaládokat, mert a mai világba minek, nehezebb megélni stb. A tanárok is mondták mióta együtt vagyunk jobb irányban megváltoztam. A barátom nagyon jól eltudja magyarázni a tananyagot így jobban megértem (ő is ebbe az iskolába járt), kevésbé vagyok "erőszakos" sajnos hamar dühbe gurulok. A családját már ismerem nagyon-nagyon kedvesek. A nővérétől már táskát is kaptam (természetesn nem ő vette hanem ő használta de már nincs rá szüksége) és egy tunikát is adott (rá már sajnos kicsi)

Félek anya eltilt tőle, pedig teljesen normális fiú ezt a (volt) tanárjai is megerősíthetik.

Apával elváltak, mert soha sem értettek egyet.


2015. febr. 27. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

Én is eltiltanálak,az biztos!14 éves KISLÁNY vagy,mit akarsz te még!!??

A tanár meg olyat mondd,hogy mióta együtt vagytok,jobb irányba változtál?Ők ezt támogatják??!Az eszem megáll!

Neked nem pasizni kéne,hanem tanulni,tanulni és tanulni!

Bőven ráérsz még ezzel 2-3 év múlva!!!!

2015. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért nem kéne leugatni és normálisabban is lehetne válaszolni a kérdésre.
2015. febr. 27. 19:12
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Az első válaszolóval nagyon nem értek egyet. 14 éves korban teljesen normális, hogy barátod van, s ez nem csak az "átkos jelen generáció" találmánya. Elég visszanézni 10-20, 1-200, vagy akár 1-2000 évet, mindig általánosak voltak a kapcsolatok ilyen korban (sőt, 1-2 évszázada és azt megelőzően a házasság is).


Szerintem az a legegyszerűbb, ha odaállsz és nyíltan megmondod neki, hogy tetszik egy srác és már együtt vagytok egy ideje.

2015. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És nem tudom hogy fog bírni eltiltani minket anya mert délután 2-től este 10-ig dolgozik így egyedül vagyok otthon. Azt gondolja jó a kapcsolatunk mindent elmondok neki de kisiskolás koromban többször megvert így elvesztettem a bizalmat.
2015. febr. 27. 19:15
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 2.válaszoló
2015. febr. 27. 19:16
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

Kedves 3-as,igen, igazad van,hogy jó pár 10-20-200 évvel ezelőtt ez volt a normális,hogy 14-15 évesen már barátjuk volt az akkori lányoknak,DE és itt jön a lényeg!

Azok a párok együtt is maradtak,összeházasodtak,gyereket vállaltak,rendesen éltek.A mai fiatalok 14-15-16 évesek nem csinálnak mást,csak buliznak,isznak,basznak,hazudnak

,csalnak,visszabeszélnek és a szülőket állítják be hülyéknek!Ja és biztos,hogy nem ahhoz mennek hozzá,akit 14 évesen megismertek!

Nem lenne,gond,ha még mindig abban a világban élnénk,de NEM így van!!!Sajnos!

Az én szüleim is,anyukám 15,apukám 17 volt,amikor megismerkedtek.Azóta is együtt vannak,ennek már 40 éve,de már nem ezt a világot éljük!

2015. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6.válaszoló:

Vannak kivételek!! Ismerek olyat hogy 13 éves volt a lány, a fiú 16 és most az esküvőre készülnek.

Kérlek ne általánosíts!

2015. febr. 27. 19:42
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hínye..sokan elfelejtik, hogy voltak fiatalok 😄

Tiniszerelem...mi ezzel a baj? Megismerkednek gitároznak együtt sétálnak a parkba ne adj Isten csókolóznak. Nem együtt alvásról meg szexről volt szó!

Anyudnak mondd el amit ide leírtál. Nyugtasd meg, hogy semmi olyat nem szeretnétek csinálni amit ő helytelenítene. Ha jó a kapcsolatotok nyilván meg tudjátok beszélni a szexuális jellegű dolgokat is. Biztosítsd hogy mielőtt olyan dologba fognátok kikéred a tanácsát véleményét így megnyugszik, hogy tudni fog a dologról és tud majd segíteni az okos döntésben (fogamzásgátlás ésatöbbi). Ezzel neked is bozonyíthat. Ha megbízik benned neked is lesz egy plusz pont a kiskori negatívumok mellett. Nagyon fontos a jó anya-lánya kapcsolat. Ha vita van soha ne beszélj indulatból ne csapkodj ajtót. Ülj le mondd el az érveidet hallgasd meg az övét. Így kommunikálnak a felnőttek..jó esetben.

Sok sikert!!!

2015. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha megverte akkor nyilván nem olyan ember akivel lehet intelligens ember módjára beszélni.
2015. febr. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Anya járok valakivel ,szeretném neked bemutatni.ennyi kb
2015. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!