Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A régi barátaim tönkretesznek!...

A régi barátaim tönkretesznek! Hogy tudnám kezelni?

Figyelt kérdés

A régebben mindenkivel jóban voltam az osztályomból, de mára a nagy részük megvet és lenéz. Csak azért, mert egy másik lánnyal is elkezdtem beszélgetni, barátkozni. Nem maradt nekem szinte senki, nincsenek barátaim. Nem tudom miért teszik ezt. Én soha nem bántottam őket, soha nem kívántam rosszat senkinek, erre ők csak azt élvezik, ha belém taposhatnak. Egykor mindig nevetgéltem, jól éreztem magam, de már fél éve nem nevettem. Annyira szégyenben érzem magam, hogy már nem tudom magam jól érezni, nem érdekel semmi. Csak hazajövök a suliból, ülök a szbámban és nézek magam elé. Elkezdtem járni jógázni, sokat olvasok, és próbálok többet tanulni, de ha ezeket megemlítem, csak nevetnek vagy azt mondják, hogy unalmas vagyok. Ha meg beszólnak nem tudom megvédeni magam, mert én a többiek mellett senki vagyok, lefagyok és hagyom, hogy szétszedjenek. Már csak 3 hónapot kell kibírnom velük, szeptembertől más suliba megyek, de úgy érzem, ez a 3 hónap maga lesz a pokol. Hogy tudnám ezt valahogy megváltoztatni? Nem kellenek nekem a régi barátaim, nekem új élet kell, ahol nem félhetek tőlük és meg tudom védeni magam.

Elnézést, ha nagyon értelmetlen a szöveg, de muszáj volt ezt kiírnom magamból.

15/L


2015. márc. 30. 17:40
 1/4 anonim válasza:
46%
Az élet ilyen ez mindennapos nem lehetünk mindenkivel jó viszonyban bármennyire is akarjuk ezt tanuld meg!
2015. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez ilyen emberek nem igaz barátok.

nem azért vagy nekik mert szeretnek, csak kihasználnak, valószínűleg kibeszélnek stb... én is átéltem ezt a gimi alatt.

szeparálódj el tőlük. te válogatod meg a barátaidat, és nem kell olyanokkal beszélgetni, és időt tölteni, akivel nem érzed jól magadnak. majd lassan kialakul, és rájönnek hogy nem szivesen beszélsz velük.

Menj jógázni, az megnyugtat, olvass, töltsd hasznosan és kellemesen a szabadidődet, és majd úgyis ismersz meg olyan embereket, akiket szeretni fogsz, és akik szeretni fognak.meg fogod találni az igazi barátaidat is :)

19L

2015. márc. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kerüld el őket. Ha mondasz nekik valamit, és leunalmasoznak, kérdezz vissza ők mit csinálnak. De kerüld ki őket. És szerintem példás életet élsz. 16/L
2015. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ha tényleg csak azért piszkálnak mert elkezdtél beszélni egy másik lánnyal akkor ők nem voltak igaz barátok.

magabiztosnak kell lenned hogy ha beszólnak vissza dudjál szólni.

az is jó ha csak egy barátod van aki igaz barát, megért téged, segít neked és szeret téged (annyira mint egy barát). amikor engem piszkált egy gyerek elmondtam a szüleimnek ők szóltak az ofőnek az ofő a piszkáló gyereknek. egy ideig békén hagyott de most már megint piszkál igaz nem annyira mint az előbb.

2015. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!