Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiamnak mennyi lenne...

15 éves fiamnak mennyi lenne reális amit egy hónapban telefonálhat a mobilján, forintra gondolok?

Figyelt kérdés
2008. aug. 30. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hát, ez leginkább az anyagi helyzetetektől és a percdíjaitól függ. nagyon könnyű nagyon hamar lebeszélni a kártyát, szerintem együtt kéne megállapodnotok egy limitben, esetleg abban, hogyha azt túllépi, akkor a zsebpénzéből spórolja össze.
2008. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk régen csak zsebpénz volt nem volt külön telefonálós pénz.

Ez valóban anyagi lét függő, de igenis kell kis korlátozás, mert egy 15 évest még jócskán nevelni kell.

Az a jó ebben az esetben, ha feltöltőkártyás, akkor lehet havi legkisebb összeggel pl.

A suliban meg tudja beszélni amit akar , ha találkozik a barátaival azokkal is tud beszélni, ha szerelmes akkor az drágább kicsit, de ha korlátozod, akkor megtanulja, hogy még ezt is be kell osztani.

2008. aug. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintme gondolj minimális összegre, és próbáld ránevelni. A mai világban már msn-en is beszélhet a haverjaival, fogadjunk, hogy ott ül naponta 2-3 órát a gép előtt, és beszél a haverjaival. Plusz napközben is találkoznak. Kérdezem én, akkor miért kell még telefonálni, és hosszasan cseverészni... ( most a hugom ugrott be aki szintén 15 és képes másfél órán keresztül telefonálni, hasonló körülmények között. ) A mobil telefon szerintem arra van, hogy ha késik valahonnan az illető akkor tudjon szólni, vagy ha segitség kell neki, akkor felhivhasson valakit. Ezek a telefonálások 2-3 percet vesznek igénybe. Én 17 vagyok, fél évente töltik fel a telefonomat, akkor tesznek rá 5000 forintot, ami bőven elég.
2008. aug. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
ez függ anyagi helyzettől is...
2008. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm 18 éves, már kb. két éve anyám bevezette azt (egy horribilis telefonszámla után), hogy az otthoniról nincs mobilra telefonálgatás, viszont havi 3000-rel feltölti, azt ossza be. Ha nagyon muszáj, be is tudja osztani. Amíg nem dolgoztam, nekem is töltötte, persze amíg suliba jártam.
2008. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
67%
Én 15 éves vagyok,nekem előfitéses a telóm.1 hónapban kb 3-3500 Ftot beszélhetek róla.De persze mindez attól függ,hogy mennyire telefonálgatós a srác.Állapotjadok meg és ha túllépi a határt,akkor vagy ő spórolja össze vagy mondjon le valamiről,pl gépezésről mondjuk 1 vagy két hétre stb.Egy idő után megtanulja,én is megtanultam :D
2008. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
én 16 vagyok a havi 8-9 elmegy
2008. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%
én 15 vok, iPhone -om van, havi 9ezret fizet anyám havidíjra, amiben van 200 perc, és erre én még szoktam kb 3-4 ezret telózni, a rekordom 30 volt :D
2008. nov. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
53%

szerintem egy havi 20at csengess neki :)


Nem ám, de bevált módszer hogy ha 1500 at mondasz akkor max háromszorosa lesz, nem ér meglepi:)

2008. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Én 18 vagyok, kb kéthavonta kapok 2500at a telómra. Először kevésnek hangzik, de sztem egy 15 évesnek meg főleg nem szabadna sokkal többet adni. Van msn, skype, meg ilyen családbarát csomagok, úgyh be lehet osztani ennyit is.
2009. jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!