Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szakítani akarok, de félek...

Szakítani akarok, de félek belehalnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy éve vagyok együtt a barátommal. Nagyon-nagyon szeretem, de sajnos fennállnak bizonyos tényezők, amik miatt ez a kapcsolat hosszútávon nem fog működni.

Mindenképpen szakítani szeretnék vele, de tudom, hogy teljesen összeomlanék és egyedül maradnék utána. Sokan szívesen látnának minket külön és még az ő kárörömüket is néznem kellene.


Kérlek, adjatok valamiféle tanácsot! Bármilyet!

Hogyan lehet ezt túlélni? :(



2015. júl. 1. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. szakíts

2. ebbe senki nem hal bele, akármekkora mártír is legyen, és akármennyire is rettegjen az egyedülléttől (mert ha elhagyod, nem szereted, csak félsz, hogy egyedü szar lesz. EZ az igazság, a többi csak rossz rizsa.)

2015. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van de egyszerűen nem bírom megtenni.Túlságosan ragaszkodom. Soha sem éreztem magam ilyen szánalmasnak!

Kérhetnék egy kis bátorítást? :(

2015. júl. 1. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Miért kéne szakítani, ha szeretitek egymást?
2015. júl. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tépd le a ragtapaszt! Gyorsan és egyenesen! Minél előbb, annál jobb! Vele is így korrekt.


2-es: nem szeretik egymást. Aki szereti a másikat, az nem akar szakítani, legyen szó akármilyen "tényezőkről". Megnézném én azt a körülményt, ami lebeszél a társamról...!

2015. júl. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van. Szeretem őt de nem vagyok belé szerelmes. Többre vágyom!
2015. júl. 1. 21:09
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanezen estem át 1,5 hónapja. Nem szakítottam, inkább benne maradtam egy nem működő kapcsolatban, mert féltem, hogy egyedül maradok és mert szerettem. Szerelmes nem voltam, de azért 1,5 év az mégiscsak sok idő és nem akartam elveszíteni. Végül nem is tudtam leküzdeni ezt, ő szakított velem, de megkönnyebbültem. Higyj nekem, ha nem vagy màr szerelmes és csak megszokásból vagy vele, az nem jó! Nagyon káros lelkileg! Igen, az első 1-2-3 hét nehéz lesz, mert hiányozni fog, mint ember, de ki lehet bírni és utána jobb lesz! Tapasztalat.. Sokkal felszabadultabb vagyok, tudok újra nevetni, sajnos a rosszból több volt már a kapcsolat végén, mint a jóból és hiába volt nehéz, örülök hogy már van esélyem egy új, jobb kapcsolatra :) Féltem az egyedülléttől, mert szinte az összes barátomat elveszítettem, de nem olyan rossz és félelmetes ez, mint hittem. Újra barátkozom és egyre jobb minden :)

Írj privátot, ha kell bátorítás !!

17/L

2015. júl. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Figyelj mindenki azt hiszi, hogy Miatta zöld a fű, és kék az ég. Aztán szakítás után valahogy ugyan olyan marad minden :D
2015. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy?
2015. júl. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam, mint te. Nem voltam szerelmes belé, hamar rájöttem, hogy nem az igazi az egész történet. De 17 éves voltam, és szentül hittem abban, hogy ő az egyetlen pasi a világon, ha elküldöm, egyedül maradok, szerelem nélkül.

Nem tudtam elküldeni, helyette 4 kemény évig gyötörtük egymást, egyre jobban belebonyolódva a helyzetbe, és egyre boldogtalanabbul. Csak mert gyenge voltam. Végül egy nagy, tőle független trauma után tudtam a sarkamra állni és szakítani vele. Elvesztegetett 4 év volt.


Akkoriban írtam ezeket a sorokat (nyugi, csak az első szakaszt írom le ide:-)


"Ketrecbe zár a szerelem

Aranykalitkába

Menekülni szeretnél

De fáj a rabság hiánya"

2015. júl. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lépj ki belőle, nyugi, nem halsz bele. Én tinikoromban 3 évet nyűgölődtem egy pasi mellett, akibe nem is voltam szerelmes, jó se volt vele szinte semmi, csak mittudomén... Butus voltam, és azt hittem egyedül maradok... Akkor kezdődött az életem, mikor vele szakítottam, olyan szerelmeket, szenvedély és boldogságot ismertem meg, amit mellette soha nem ismertem volna...
2015. júl. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!