Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy anyám ne...

Mit tegyek, hogy anyám ne ellenezze a barátommal való kapcsolatot, és hogy ne tiltson el tőle? 16L

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a barátomat. Ő az, akivel bármit meg tudok beszélni, megért, félt, nehogy valami bajom legyen, és érzem, hogy igazán szeret, meg hogy összetartozunk. Fél éve vagyunk együtt. Mielőtt összejöttünk volna, legjobb barátok voltunk, de a szüleim csak azóta ismerik, mióta összejöttünk. Apámat (ahogy észrevettem) nem nagyon érdekli a dolog, de édesanyán eléggé furcsán viselkedik. Nem szereti benne azt, hogy rosszul tanul, egyszer meg is bukott (jóeszű, matematikából országos versenyen is volt, jó eredményt ért el). Minden nap elmegyek vele sétáni, ami zavarja anyukámat, mert nem szereti, hogy egésznap el vagyok menve és hogy itthon nem csinálok semmit. Próbáltam neki megmagyarázni, hogy nagyon szeretek vele lenni, de ez valahogy nem ment. A házimunkában részt veszek, elvégzem amit felhagynak, és nem vagyok egész nap távol: vagy reggel megyek 11-12-től 2-ig, vagy délután 5-től 9-ig. Nagyon kellemesen telik vele az idő, meg hamar. Nem értem, hogy miért ilyen anyám, hiszen vakáció van.

Van egy jó barátnője anyukámnak, aki távoli rokon a barátommal, és az sokszor pletykál róluk anyuméknak a barátom családi életéről (legtöbb esetben nem igaz amit mondanak) rosszakat, de csak azóta, mióta együtt vagyunk. Olyanokat mond, hogy a barátom megverte az anyját régebb(ami nem igaz, mivel odavan érte) stb. Szerintem egy jó, kedves családból származik, mikor odamegyek hozzájuk, mindig kedvesen bánnak velem, viccelődünk.

Egy hónapja pedig megtiltották nekem, hogy a barátomat bevigyem a házba, mikor egyedül vagyok otthon.


Mit tehetek, hogy elfogadják a barátom? Nem tudok beszélni velük, mert amikor próbálok érvelni az igazam mellett, akkor abból mindig veszekedés lesz, mert anyám azt mondja, hogy feleselek, meg pofázok, és hogy kapok egy pofot, ha még pofázok sokat. ilyenkor felmérgelődök és megemelem picit a hangom, vagy elkezdek sirni, mert már érzem, hogy nem birom idegileg. És ilzenkor általában azt mondja, hogy eltilt a barátomtól, mivel tőle tanultam az ilyen viselkedést. Azt is mondta, hogy amióta együtt vagyunk, gyengébben teljesitek az iskolában, pedig ez az év volt a legjobb jegyek szempontjából: két tantárgyból jöttem ki 4-esre, a többiből 5-ösre.



2015. aug. 4. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Hat nehez helyzet, mert sajnos ezek csak kifogasok a szuleid reszerol. Azt nem birjak, hogy 16 eves vagy es pasizol, mert attol felnek, hogy terhes leszel. amit meg is ertek. Az is azt mutatja, hogy mondtak, hogy ne vidd be a hazba, amikor ok nincsenek otthon. Hat beszelgethetnel vele, hogy mar nem vagy kislany es felelossegteljes vagy. Kerdezd meg miert felt ennyire (mert hidd el nem a baratoddal van a baba, hanem azzal, hogy majd felkoppint). Beszelgessetek esetleg arrol, hogy tudsz e mindent, hogyan kell vigyazni, hogy ne legyel terhes (ha majd egyszer oda kerul a sor). Akar milyen nagy a szerelem nem kell elhinni a sracnak, hogy vigyaz vagy hogy nem leszel terhes, mert meg az elozo baratnoje sem volt az. Hallani itt sok ilyet. Talan ha ugy erzi anyukad, hogy fel vagy keszulve es felelossegteljes vagy akkor kevesbe fog felni, de azert fog. Sajnos ezen nincs mit tenni, ha lanya van az embernek.


Nalam pl ugy volt, hogy nem tiltottak semmitol, de allandoan azt hallgattam, hogy tuti terhes leszek es nem vegzem el a sulit. (mondtak, ugy hogy nem is volt baratom) Feltettek ok is de nem akartak tiltani. Valakinek igy jon ki valakinek ugy. Legyel te is turelmes veluk, de azert ne hagyd magad lebeszelni a parkapcsolatokrol, mert az termeszetes dolog. Talan tolthetnetek tobb idot anyukadek hazaban filmnezessel stb. Persze nem elzarkozva stb, hogy lassak, hogy joszandeku gyerek. Ennyi otletem van. Sok sikert.

2015. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
jah.. elso vagyok 27 es nem lettem tini anyuka :D
2015. aug. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most hirtelen az jutott az eszembe, hogy szólhatnál mondjuk testvérednek vagy valakinek, hogy azt, amit ide írtál le hosszan, mutassa meg anyukádnak. Ne úgy hogy te mondtad hogy mutassa meg, hanem -->pl: láttam az előzményekben hogy a húgom kiírta ezt a kérdést és olvasd el anya mert ha ezt írta ki akkor valóban így érezhet és gondold végig. <-- Csak mert ha élőben mondod neki, lehet hogy azt hiszi csak fényezni szeretnéd a barátodat, jobb színben feltüntetni, hogy engedje a kapcsolatot. Itt gyakori kérdéseken viszont nincs okod hazudni senkinek sem. :) 15l
2015. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!