Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tinik, fiatal felnőttek,...

Tinik, fiatal felnőttek, szülők! Titeket mi akasztana ki ezekből? (lent)

Figyelt kérdés

És hány éves korában engednétek meg a lányotoknak az alábbiakat?

Hajfestés

Körömfestés/műköröm

Sminkelés

Divatos vagy feltűnő ruhák hordása


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 15. 08:51
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
42%
Az lemaradt, hogy 13/L
2015. aug. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%

Hajfestést 14-15 évesen de nem igazi hajfestékkel, csak színezővel, igazival 17-18 évesen.

Körömfestést halványabb, visszafogottabb színekkel (pl. Rózsaszín) már 8-9 évesen engedném, a többi színnel 10-11 felett. Műkörmöt 16 felett.

Sminkelést hetedikes korától egy kis szempillaspirál, ha kell bb krém vagy korrektor, erősebb sminket 16 éves korától, alkalmakkor, nem iskolába.

Feltűnő ruhákat is 16-tól kb.

2015. aug. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
41%
18L vagyok, hajfestést kivéve mindet rendszeresen művelem (mondjuk műkörmöm már kb. féléve nincs, de egyébként 14 éves koromtól kezdve rendszeresen volt), úgyhogy engem ezek a dolgok nem akasztanának ki. Hajfestést 15-től engedném, műkörömről megpróbálnám lebeszélni, körömfestést amikor csak akarja, de kb. 13-14 éves koráig azért a színválasztásba beleszólnék, sminkelést fokozatosan kb. 12 éves kortól, divatos ruhákat már bébi korától hordana, ugyanis szépen tervezem öltöztetni a jövendőbeli gyerekeimet (feltéve persze, ha lesznek). Feltűnő ruhának nem tudom mi számít, de egy utcalányos stílusba azért már beleszólnék.
2015. aug. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
26%

Hajfestést anyám utálja azt mondta, hogy majd 20 felett festhetem, pedig sok barátnőm 11-12 éves korától festi a haját.

A körömfestést engedi, de CSAK alkalmakkor pl ballagásra megyek stb. Műköröm azt mondta majd 18 évesen (-.-)

Sminkelést azt utálom, de ha anyámon múlna mindennap vakolva mennék suliba(Csak azért nem, mert vallásos suli)

Az utolsót meg gyűlölöm, kur vásnak tartom, szóval anyám megengedné, de én nem veszem fel.

15/L

2015. szept. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
41%
Körmöt festeni alapiskola 6-7.-ben kezdtem el. Műkörmöm csak a gimiben volt, azt magamnak csináltam a kínai üzletben vett műkőrömmel. A hajfestés az annyi volt, hogy két árnyalattal sötétebb vagy világosabb lett a hajam 14 évesen, az is csak a napfényben látszott, hogy más az árnyalat. Sminkelni szintén 13-14,szempillaspirált, korrektort,szemceruzát kaptam, színtelen szájfényeket már hamarabb is. Soha nem érdekeltek a divatos ruhák, mindig szülőkkel jártam vásárolni, és ugye csak azért a darabért fizettek,amivel nekik sem volt semmi bajuk, így túl feltűnő ruhákat akkor sem tudtam volna hordani, ha akartam volna. Inkább visszafogottabban öltöztem. 18L
2015. szept. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%
A jó szülő nem szól bele a lánya öltözködésébe.
2015. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
54%

Hajfestést engednének a szüleim, de az összes szín közül az eredeti áll a legjobban, szóval maradok annál.


Körömfestést kb 12 éves korom óta engednek, előtte csak átlátszóssal meg körömerősítővel kenhettem. Műkörmöt nem hiszem hogy engednének de nem is akarok, zavar ha hosszú a körmöm.


Sminkelni nem szoktam de bizonyos keretek közt engednék, azaz nem 2 kiló vakolat, hanem valami szolid alapozó + szemceruza féleség.


Az öltözködésembe nem szólnak bele, megvan a saját stílusom, hogy éppen mi a divat az nem érdekel különösebben se engem se őket. Nem öltözöm feltűnően, r*b@ncos cuccokat nem szeretem (és természetesen nem is engednének felvenni ilyesmit).


15/l

2015. okt. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ovis korom óta van festve a körmöm.

A hajam először évesen nyáron lett festve, tartós hajszínezővel (20hajmosás után kikopik)de 15 éves korom óta egyfolytában van, és már egy jó háromnegyed éve háromszínűre.

14 évesen kezdtem sminkelni először, de rendszeresen 15 éves korom óta csinálom.

Eléggé feltűnő ruhákat hordok (együtteses pólók, haspóló, sort ilyenek) mert utálom azt az érzést, amikor szembe jön velem az éppen hordott pólóm az utcán.


Édesanyám összesen kétszer akadt ki ezek közül: az első akkor volt, amikor először lett tartósan festve a hajam, de meggyőztem róla, hogy ez az enyém, és nekem kell, hogy tetsszen. A második meg az volt, amikor karácsonyra egy együtteses pólót kértem- a boltban közölte velem, hogy nem, mert meg fognak találni emiatt "azok" az emberek. Én meg megmondtam neki, hogy nem érdekel, és nem lesz belőle gáz, és nem leszek drogos.


Édesapám meg minden egyes alkalommal furcsán néz rám, amikor éppen megint más színű lesz a hajam.


De szerintem ez teljesen normális 15 éves kortól, de szerintem a műköröm az hülyeség. Mármint nem maga az hogy legyen valakinek, mert ha tetszik neki, akkor persze oké, de én a műkarmok miatt (értsd: kb 4 cm-nél hosszabb műköröm) nagyon kiakadnék.


17/L

2016. dec. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igen, pont a számot nem hagytam ki (-.-) szóval a hajam tartós színezővel először 13 éves koromban lett festve.
2016. dec. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Hajfestés: É nem festettem (még), valószínűleg majd olyan 16-17 évesen fogom majd (mert a jelnlegiu hajszínemet nagyon nem szeretem), egy részt, mert eléggé szigorú suliba járok, ahol bár voltak, akiknek festett hajuk volt nyolcadik-kilencedikben (Szlovákiában kilencedikig tart az alapiskola), de alapból az iskola szabályzata tiltja és volt, hogy nekik nem is engedték, meg mit tudom én. Minden esetre, ez csak az ikolám miatt van, valószínűleg ilyen tizenöt éves kortól lehetne elfogadható szerintem.

Körömfestés: Nálunk baromira körömmániás lányok is vannak az osztályban, én személy szerint nagyon nem vagyok az, utálom a körömfestést, bár nem lenne rossz, ha szeretném, mert rodnák a kezeim meg a körmeim. Igazából ők kilencéves koruk óta festik, ámen, legyen. Az elfogadható, de inkább csak halványabb színekkel, fokozatosan egyre sötítítve, ha már a vadabb színek felé szeretne menni.

Műköröm: Leghamarabb 16 évesen, bár nem tudom, Magyarorszégon ilyen van- e, de itt van a sulinkban 8.-ban (tehát tizenhárom-tizennégy éves tanulók körében) koszorúcska (táncolós dolog). Anyukám, mint tanárnő mondta, miután kijelentettem, hogy sima francia manikűrt szeretnék csak, hogy oké, de a lányok ekkor szokták az első műkörmüket felrakatni. Természtesen ekkor csak egyszeri alkalomra, péntek estére, hétfőre eltüntetni. Egybként én nem tervezek csinálni, mert nekem kifejezetten nem tetszik, de van akinek jól áll. De ilyen 17 évesen korban 8esetleg 16) legyen, elmegy.

Sminkelés: Nem mindegy hogyan. Szerintem egy tini ne mászkáljon vakolattal a fején, visszafogott szájfény, esetleg világos rúzs (nem minden napi viseletre), szempillaspirál, visszafogottan pirosító és esetleg halványan szemhéjpúder. Legalábbis szerintem. Ja, meg egy kis szemöldökceruzával sincs még semmi gond. Visszafogott, lájtos színekben, szerintem ez így egyben ilyen 16-17 éves kortól (leghamarabb), persze egyet-egyet ezekből néha előbb is (egy éppenhogy csillogást előidéző szájfénnyel ünnepélyesebb alkalomkor akár 12 évesen is, 14-15 évesen már a teljes sminknek tényleg lájtos, visszafogott verziója).

Divatos vagy feltűnő ruha: Nem tudom, nagyon mire gondolhatsz, egy normális gimnazista/alapiskolás tanuló ne hordjon mélyen dekotált blúzokat, topokat, combig felvágott szoknyákat. Amennyiben nagyon követi a divatot, tegye, bár szeirntem túlzás, ha akár az egészsége kárárra mehet, mert térdnél teljesen kivágott farmereket hord télen. Én visszafogottan elegánsan szeretk öltözködni, de nem tudom, te ezelatt mire gondoltál.

12/L

2016. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!