Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves fiam nem nő, nem...

12 éves fiam nem nő, nem hízik egy éve, és nagyon vékony. Hogy vegyem rá, hogy egyen rendesen?

Figyelt kérdés

142 cm, 33 kg

Aggódok érte, mert úgy gondolom, hogy azért állt meg a fejlődésben, mert egyszerűen túl kevés kalóriát visz be ahhoz, hogy "fenntartson" egy nagyobb testet. Lehet, hülyén fogalmaztam meg, de gondolom érthető, mit akarok ezzel.


Az is hozzátartozik, hogy Aspergeres, és kisbaba kora óta nem úgy áll az evéshez, ahogy kéne, erőltetni kell, mert magától elfelejti. Inkább játszik egész nap, annyi időre se hagyja abba, amíg csillapítja az éhségét.


Évek óta napi szintű küzdelem van az étkezések körül.

Pl. suliban vagy eszik, vagy nem, rendszeresen dugdos több napos szendvicseket, de pl. gond nélkül elkölt 2000 ft zsebpénzt nasira.


Igyekszem kalóriadús ételeket adni neki, pl. plusz sajtot reszelek rá, szendvicseket krémsajttal meg tejszínes vajkrémmel kenem meg, és szalámit és tojást/sajtot is teszek bele, stb, stb. Elvileg ezeket is szívesen eszi, gyakorlatilag elfelejti.


Kb. egy-másfél éve nem fejlődött testileg, nagyon gyerekes a megjelenése és a gondolkodása is, elmarad az osztálytársaitól mindkét téren.

Gondolkodásán nem tudok segíteni, de jó lenne, ha legalább 2-3 kg súlygyarapodást elérnénk nála, hátha akkor a növekedés is elindul.

Azt nem tartom megoldásnak, hogy a rendes étkezések helyett csipszet és csokit ehessen, mert neki ez tetszene, de hosszú távon elképzelhetetlennek tartom. Az étkezés utáni nasival az a gond, hogy tudatosan "hagy helyet a pociban", még kevesebb főtt ételt eszik.


Már komolyan elgondolkodtam azon, hogy testépítő boltban veszek tömegnövelőt, szénhidrátot, és ezt adom kakaó helyett.


Védőnőtől, iskolaorvostól használható tanácsot nem kaptam, szerintük nem alultáplált. Szerintem meg azt nem kéne kivárni.


Már komolya elgondolkodtam azon, hogy anorexiás gyerekekkel foglalkozó pszichológust keresek.

Elvégre az ok más, de a gond ugyanaz: elutasítja az étkezést, nem okoz neki örömet.



#alultápláltság #étvágyjavítás #fejlődés elmaradása
2016. jan. 13. 09:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetesen az összes létező cseppet is vitamint kipróbáltuk étvágyfokozásra, de ettől nem lesz benne nagyobb a lelkesedés az evés iránt.
2016. jan. 13. 09:40
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem tápanyagbeviteli probléma, inkább hormonális. A növekedést hormonok okozzák, nem a rántottcsirke. Kérj beutalót endokrinológiára, azt javaslom.
2016. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Első vagyok, egyébként a magassága belefér az átlagba, inkább amiatt lenne érdemes a vérkép, hogy nem nőtt egy éve. Aztán lehet az is, hogy hirtelen megindul, de továbbra is azt mondom, hogy az endokrinológus meg tudna nyugtatni.
2016. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szerintem nem is a hízás itt a legnagyobb baj, hanem az hogy nem nő. Ez akkor lesz neki probléma mikor középiskolába megy. Minél előbb vidd el orvoshoz, hogy segíts rajta.
2016. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!