Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti vennétek ilyen...

Szülők! Ti vennétek ilyen telefont a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

A lányom 13 éves és szeretne egy Sony xperia Z5 compactot. Eddig a telefont saját maga vette meg, de az osztálytársainál nem így van... Én támogatom is, de félek, hogy ezután mindenből a legújabb, legdrágább kéne neki és mi ezt nem tudnánk finanszírozni és nem is akarjuk a férjemmel, hogy el legyen kényeztetve. Ő azt mondja, hogy ez minőségi és 2-3 évig is használná. Bízom benne, nem rossz gyerek, jó tanuló; eddig minden évben kitűnő volt. De mint minden mai gyerek ő is sokat nyomkodja a telefonját. A telefonja már tényleg rossz (ki/bekapcsol, felforrósodik és több napig nem lehet használni).

Ti hogy vagytok vele? Hány évente vesztek neki (ha ti veszitek)? Mennyiért?

Előre is köszönöm!



2016. febr. 27. 13:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
45%
Százharmincezer forintos telefon szerintem nem való 13 éves gyereknek. Ki sem tudná használni a teljesítményt, zenehallgatásra, telefonálásra, játékokra elég egy jóval olcsóbb darab is. Ha a mostani telefon nem jó, akkor tényleg kell egy másik helyette, de nem ilyen árban. Én így gondolom.
2016. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
30%

Dehogy vennék neki ilyet.

Szerinted amire használni akarja azt nem tudja egy sokkal olcsóbb telefon? Dehogynem.

Sajnos az a baj, hogy a mai világban már nagyzolásból vannak a gyerekeknek ilyen-olyan drága telefonjuk, pedig valójában semmi szükségük rá.

Persze, amelyik szülő megteheti, hogy megvegye, hát vegye. Ettől függetlenül én azt gondolom, hogy amelyik szülő meg nem teheti meg, vagy kiáll azért a véleményéért, hogy valóban felesleges ilyen drága telefon egy gyereknek, attól nem lesz rossz szülő. Sőt! Megtanulja a gyerek, hogy értékelje a dolgokat, illetve az értéküket!

2016. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
75%
Ha megbírjátok neki adni és jó tanuló és jó gyermek akkor mindenképp vegyétek meg neki ,legyen látszatja eredménye annak,hogy ő jó gyermek és jó tanuló 2 -3 évig tényleg ki tartanak ezek a telefonok.Mi 90 és 150000 ft között vásároltunk telefonokat 2 gyerek van bár most karácsonyi fél éven belül újat kapott mivel lesett és széttört a képernyő nem csináltattuk meg .
2016. febr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Aki azt mondja, hogy olcsóbb is jó az mondana jókat? Mert igazából rossz látnom, hogy eddig a lányom saját pénzéből vette a kisebb márkák "elvileg jó" telfonjait. A Huawei-je is eromlott pedig az azért nem teljesen "nóném". Amúgy mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat ettől függetlenül! Én is attól félek, hogy nem érzi azt, hogy eléggé meg van becsülve. Az osztálytársai nagyon gazadagok a szüleiken is látszik...Nem akarom, hogy ilyen legyen belőle, de azt se, hogy emiatt valamiből kirekesszék.
2016. febr. 27. 14:34
 5/37 anonim ***** válasza:
20%

Én jó egy éve vettem magamnak, nem a gyerekemnek, mert ő még csak 5 éves és neki még tényleg nincs szüksége telefonra, 24.000 Ft körüli értékben egy Samsung okos telefont. Tudok vele telefonálni, üzenetet írni, játszani, zenét hallgatni, fényképezni és internetezni. Tökéletes rá. És ettől több vagy jobb egy 13 éves gyereknek sem kell.

És ha ezért kirekesztik, akkor ott a gyerekekkel van gond, nem veled, vagy a te gyerekeddel és hogy őszinte legyek, akkor ilyen barátai inkább ne is legyenek a fiamnak, ha ez számít...

2016. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
94%
Lg leon szerintem jobb ötlet.Ezt a márkát nagyon drágán javítjak
2016. febr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
33%
Milyen suliba jár az a gyerek, hogy minden osztálytársa ilyen gazdag? Amúgy én nagyon kütyüellenes vagyok... Akármennyi pénzem lenn se vennék ilyen drága telót még magamnak se, nemhogy a 13 éves gyereknek... Ennyi pénzől inkább elmegyünk együtt egy hosszú hétvégére családostól vagy ilyesmi.
2016. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
68%
A telefonokhoz egyáltalán nem értek, így a konkrét márkához nem tudok hozzászólni, azt se tudom mennyibe kerül. Általánosságban mondom, hogy ha megtehetitek vedd meg neki azokat a dolgokat, amiket a ti környezetetekben a többi hasonló korú általában megkap. Ebben kérdésben legkevésbé lényeges az, hogy ki tudja-e használni. Ezt nem lehet annyival elintézni, hogy nem kell barátkozni olyanokkal, akik egy telefon miatt kiközösítik. Annak a kislánynak ebbe a környezetbe kell beilleszkedni, ha a szülei úgy döntöttek, hogy ott élnek és oda jár iskolába.
2016. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
67%
Vegyél neki Lumia telefont :D ugyis most kezd divatba jönni :)
2016. febr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
53%
Ha ilyet szeretne, akkor megvenném neki.
2016. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!