Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, hisztek Istenben?...

Kamaszok, hisztek Istenben? Tagjai vagytok valamilyen egyháznak/vallási közösségnek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 30. 18:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Katolikusnak vagyok keresztelve,de december óta nem gyakorlom a vallást. Kimerem jelenteni,hogy MÁR nem hiszek benne.
2016. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Nem tartom magam vallásosnak, de abban hiszek hogy létezik valami, de hülyeségnem tartom a beszűkültséget és a felelősséghárítást. Mondjuk azt hogy a saját elveimben hiszek nem pedig egy emberek által kreált fogalomban.
2016. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszek istenben és amennyire lehet próbálom kerülni a vallással kapcsolatos dolgokat. A hívő emberekkel alapjáraton nincs bajom csak azokkal akik megpróbálják rám erőltetni a 'baromságaikat'.
2016. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
Igen, hiszek Istenben, pár hetes koromtól meg vagyok keresztelve, hiszek a Mennyországban, Jézusban és az összes többi katolikus vallási dologban, és bár ez nem az, a reinkarnációban is. Ennek ellenére nem igazán járok/járunk a családdal templomba, szerintem Istennel nem csak a templomban lehet találkozni/beszélgetni. Persze nem vagyok beszűkült látókörű sem, simán veszek a régi, katolikus sulimban szinte tiltott combközépnél rövidebb nacit, nem akadok ki egy kicsit botrányosabb szerkón. És bár ezt kellene, nem böjtölök és nem is járok túl sűrűn gyónni. :(
2016. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
4-es vagyok, az lemaradt, hogy 14L
2016. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

4 évig egyházi iskolába jártam, hetente 1X évfolyam mise, hetente 2X hittanóra, + hétvégén is menni kellett temploma és aláíratni a pappal egy papírt, hogy tényleg ott voltam. Mert ha nem akkor az kicsapással járt volna. Megvagyok keresztelve, konfirmáltam is. És nem hiszek istenben. Soha nem is hittem, és ezek után sem fogok.

Bocsi, ha már nem számítok kamasznak.

21/L

2016. márc. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem járok templomba és sok hívővel ellentétben egészségesen gondolkozom, de hiszek Istenben. 16/F
2016. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Igen, hiszek. Sokat olvasom a Bibliát, és járok egy közösségbe is. Római katolikus vagyok, felnőttként diakónus (is) szeretnék lenni.

14/F

2016. márc. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem hiszek benne, szerencsére nem rontom el az életemet ilyenekkel.
2016. márc. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%

Nem igazán tudnék erre válaszolni, néha hiszek, néha nem. Talán agnosztikusnak mondanám magam.

Katolikusnak vagyok keresztelve, régebben teljes mértékben hittem Istenben, templomba, stb viszont sosem jártam, és a szüleim sem.


19L

2016. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!